ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 61 943
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 23 369

Свалили са от надписите името на единия ни сценарист.
Само Нуран е оставена като сценарист.


Точно този, когото обвиняваха, че е гюленист. И има едни мръсници, които продължават да сипят хули по адрес на нашия сериал и на "Ичерде", че сценаристите им подкрепяли Гюлен.

Не знам дали са му махнали името, само за да не дават повод за коментари или са го извадили от екипа.
Може да си пише сценария пък само да не му изписват името.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 017
 На ВАРНА, ГАЛКА и на всички благодаря за интересните постове bouquet bouquet bouquet

Снощи нета ми беше много слаб и с чести прекъсвания....Моля ви baby_neutral къде мога да  гледам  серията newsm78,ако може да ми пуснете линк baby_neutral

# 47
  • Мнения: 9 753
Благодаря за клипчето с преведения трейлър bouquet bouquet bouquet

Краси Hug

https://www.kanald.com.tr/vatanim-sensin/bolumler/vatanim-sensin-son-bolum

# 48
  • София
  • Мнения: 1 017
      ЛИЛИ, Hug Heart Eyes Hug bouquet

# 49
  • Мнения: 23 369
Коментари в профила на Мирай /Хилял/  в ИГ.


https://www.instagram.com/miraydaner/?hl=en

На лицето ти е изписано колко добро сърце имаш.


Прекрасно играеш! Забелязах те още в "Меджезир", но във ВС си много, много по-добра.


Перфектна си, великолепна. Мирай, нека всички пътища пред теб са отворени.


Това просто не е истина. Разплака ме. Даже по време на рекламите ревах. Сърцето ми се скъса. Може ли да играеш толкова добре. Според мен, много хора, които се наричат актьори, трябва да вземат пример от теб.


Мирай, прекрасна си. Гледам те с възхищение. Благодаря ти за труда.


Толкова сладко плачеш. Възхищавам ти се. Изобщо не гледам сериали. Заради теб вече ще гледам един. Браво!


Ти си страхотен талант. Не мога да ти опиша как плаках вчера. На тази възраст играеш толкова добре. Не смея да мисля какво ще бъде в бъдеще. Семейството ти трябва да се гордее с теб.


Супер си! Сериалът е перфектен. Браво! Давайте, пълен напред!


Великолепна актриса си. Поздравления. Продължавай така, миличка. Много те обичам!


Много успешно се справи тази вечер.


Колко добра актриса си. Браво на моето ангелче. Пожелавам ти още успехи. Благодаря ти за работата.


Дай ни някоя подсказка. Хилял и Леон няма да умрат, нали?


Прекрасна си! Ако някой ден имам дъщеря, ще я кръстя Хилял. Поздравявам те за чудесната игра.


Много те обичам! Перфектна актриса си. Имаме само една година разлика. Невъзможно е човек да не изпита възхищение към теб.


Снощи си представих себе си на твоето място. Майка ми, баща ми... Успя да ни накараш да се слеем с героите. Накара ме да ценя родината си още повече. Мога да ти кажа само "Браво!"


Свалям ти шапка! Каква игра, колко емоции, колко положени усилия! Мирай, прекрасна си! Гледам те и не мога да сдържа сълзите си.


Бяхме смазани от емоция. Наистина игра прекрасно, синеочке! Имаш и много хубав глас.


Никога няма да забравя тази серия. Другите сериали ми се струват нагласени и изкуствени, но тук никога не е така. Майка ти, баща ти / има се предвид в сериала/, после ти...Боже, това е единствения сериал, на който плача с глас.


В страната ни има много млади хора, които като теб обичат родината си, защитават я, не биха я предали даже и с цената на живота си. Бог да държи отворени всички пътища пред теб, а ти продължавай да вървиш напред.


След онова малко момиченце в "Меджезир" сега в ролята на такова сърцато момиче. Браво! Ако не беше този сериал, може би огромният ти талант щеше да остане незабелязан. Супер си. Наистина не знам какво да кажа, думи не ми останаха...


Поздравявам те! Толкова си млада, а се справяш така успешно. Направо в един момент ми идваше да хукна към фронта. Видях пламък в очите ти. Да си жива и здрава! Да живее отечеството! / това бяха последните думи на Хилял преди бесилото/

Чакат те големи успехи, красавице.


С тази роля излетя!


"Спи, бебче мое, ангелите те пазят" /песента, която пя Хилял/. Този глас твоят ли беше? Ще припадна. Беше толкова хубаво.

..............................

И сред цялата тази поредица изведнъж " Каква е марката на фон дьо тена ти"  rotfImbo rotfImbo



Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 20:35 от varna_2

# 50
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Първи снимки от мястото на трагедията в Истанбул! Ето какво остана от 7-етажната сграда
http://petel.bg/Parvi-snimki-ot-myastoto-na-tragediyata-v-Istanb … ta-sgrada__189434

# 51
  • Мнения: 9 753
Варна bouquet Hug

Много се радвам - всички играят страхотно, а за младите е голям късмет да играят с Халит и Бергюзар- има какво да научат Peace



Цитат
Направо в един момент ми идваше да хукна към фронта.

 Joy Joy Joy

# 52
  • Мнения: 11 116
Варна, благодаря за превода на коментарите за Хилял! bouquet bouquet

Имам въпрос. Познават ли се героите на Халит и Селма преди срещата си?
Какво провокира Джевдет да се държи по този начин по време на разговора - не смееше да погледне Халиде в очите много, имаше някаква усмивка в очите, която не бих могла да определя каква беше - иронична, заговорническа, подсказваща нещо, от игра на думи или?

Тя беше малко по-сериозна, но при него имаше отношение/настроение, което изобщо не се връзва с  настроението на героя през останалото време.

# 53
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Варна, благодаря за превода на коментарите за Хилял! bouquet bouquet

Имам въпрос. Познават ли се героите на Халит и Селма преди срещата си?
Какво провокира Джевдет да се държи по този начин по време на разговора - не смееше да погледне Халиде в очите много, имаше някаква усмивка в очите, която не бих могла да определя каква беше - иронична, заговорническа, подсказваща нещо, от игра на думи или?

Тя беше малко по-сериозна, но при него имаше отношение/настроение, което изобщо не се връзва с  настроението на героя през останалото време.

Трябва да го изгледам пак, за да си спомня точния разговор, но от това, което си спомням...
Халиде Едип се опита да уязви албай Джевдет за поста, на който се намира, според мен тя не знае за истинската му роля в съпротивата, а той най-лаконично цитира текст от нейна книга, с което опита да я постави на място. Съобщи й, че ще бъде депортирана от града при първа възможност. Накрая се усмихваше след като затвори вратата след нея, защото тя му се понврави като човек с висок интелект, воля и свободен дух.

# 54
  • Мнения: 11 116
Благодаря, Мишел! bouquet bouquet
Това ми е напълно достатъчно.
-------------------------------------

Много ми се иска Джевдет и Азизе най-после да си кажат една добра дума, да се разберат по някои въпроси. Азизе е права, тя не знае на кого да вярва вече и на кого не. Мисля, че ако Джевдет и каже как стоят нещата и от това зависи живота му и техния, тя не би тръгнала срещу него. Не вярвам да пази тайната на Тефик за оръжието, а да тръгне да вреди на Джевдет съзнателно. Не искам да сравнявам ситуации като тази да спасяваш детето си с други, които биха възникнали, защото просто не са за сравнение. Не знам как са го замислили сценаристите, но както беше писала Варна, мухата е вече в главата и.

# 55
  • Мнения: 23 369


Добро утро и хубав уикенд!





# 56
  • Мнения: 23 369
За анкетата отговорих с "друго", но ако ме питате какво точно, не мога да кажа.  Laughing Laughing

Нещата не може да продължат по същия начин. Само Ешреф знае истинската мисия на Джевдет, но станаха прекалено много хората, които имат основание да се попитат "Кой всъщност е Джевдет" и това не е направено случайно.

- Азизе
- Васили
- Тефик
- Леон отдавна си го подозира

Не знам дали Васили ще следи Джевдет, но Тефик като нищо ще започне да го дебне. Джевдет не може да остане още дълго в ролята, в която е . Би било смешно и наивно.

Дали ще се върне в къщата на Азизе. Те биха го приели само, ако знаят, че той е помогнал за спасяването на Хилял. Не знам дали ще разберат. Нещата бяха нагласени така, че да излезе, че Ешреф е отвлякъл Леон и поставя ултиматум на Васили. Никой не знае за връзката на Ешреф с Джевдет. Дано Азизе разбере по някакъв начин това, че Джевдет е спасил Хилял.

..........................................

Тук феновете са регистрирали отпадането на единия сценарист. Писах миналата седмица за тръгналата кампания в някои медии срещу сценаристите на нашия сериал и на "Ичерде". Обвиняват ги, че са привърженици на "терориста" Гюлен.  ooooh!

Не знам дали  ще оставят Нуран сама. Сериалът е доста тежък и труден за един сценарист. Дано включат друг и дано да е мъж, защото в сериал като ВС е добре да има и мъжка гледна точка.

Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 08:31 от varna_2

# 57
  • Мнения: 11 116
Добро утро!  Hug

Би било добре по някакъв начин да продължат партньорството си. Ако проектът е замислен отдавна, /както се твърди, че Халит  знае за него отпреди година и се подготвя/, едва ли ще изостави Нуран неофициално. Така мисля. Тези неща не са толкова простички, все едно някой да ти вземе книгата, която си написал до 50 страница, а имаш ясна визия какво ще стане до 199. Да ти забрани да я пишеш.

Колкото до постепенното разкриване на Джевдет - това е плана на сценаристите - те решиха Хасан да поразкаже на Азизе, тя на свой ред да изкаже съмненията си на Тефик - в подходящия момент, в определен епизод. Явно е ред хората, които са близо до Джевдет да узнаят, а съмненията на останалите да ги накарат да го следят и провокират. Гласувах, че Джевдет ще спаси Леон и това ще го върне в играта. Не знам по принцип е ясно, особено за зрителите, какво прави Джевдет. Струва ни се наивно, че останалите не знаят, но ние сме още в началото на сериала. Реално какво е станало дотук - едно завръщане, един бал, един взрив, една критична ситуация с Хилял, народът постепенно се надига, оръжието все още не е намерено. Може и да греша, но според мен е рано Джевдет да напусне гърците, защото реално неговият престой там не е довел до някакви кой знае какви резултати, няма нищо свършено до този момент, обезмисля се стоенето при тях/изключвам взрива/. Пак ще направя препратки към други сериали - КД, Вътре - във всяка серия се трепери дали ГГ няма да бъде разкрит и не става толкова лесно, защото е сериал, а не филм. Действието се развива много по-бавно. После...., ако Джевдет бъде разкрит, това директно означава той да изчезне от града, а семейството му да бъде подложено но голям тормоз, а може и да бъде арестувано, за да го принудят да се появи. Не вярвам още в следващия епизод да подпукат фамилията след драмата, която преживя. Няма да е нормално. Да не говорим за това, че между Леон и Хилял трябва да започнат да се случват разни неща, ако изобщо стане тази линия, но пък я загатнаха вече. Ако беше толкова лесно да разкрият Джевдет, то да бяха разкрили и Тефик още в първите епизоди.
Да, за нас всичко е ясно, но за героите въпросът не стои така.
Със сигурност ще излезе от играта, но но не и в следващия епизод. А дали ще заживее в къщата при Азизе, нямам идея, но ако иска да бъде до гърците, няма да и каже истината за освобождаването на Хилял. Освен, ако тя не се досети по някакъв начин, да започне отново разговор с него и той да бъде принуден да и каже.

И от мен хубави почивни дни! Heart Eyes

Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 09:20 от Mydream

# 58
  • Мнения: 23 369
Не, още в следващия няма да излезе.

Но при всеки следващ провал на гърците всичко ще се пише на негова сметка. А нали това му е работата. Да проваля гърците. Значи всеки следващ път трябва да измисля някаква лъжа, за да им замазва очите. Ще стане досадно.

Сигурно значение за това как точно ще продължи мисията на Джевдет ще има фактът, че Ешреф отказа на Халиде Едип да се включи в народното опълчение, създавано от Ататюрк. Той й каза "В качеството си на какъв ще ми заповядва да се включвам в народната армия?". Тогава Ататюрк  е само един обикновен войник, сърцат, смел, инициативен, далновиден, но обикновен офицер. А Ешреф има самочувствието на ветеран, на човек врял и кипял в битки. Той заяви на  Халиде " Ние тук ще си вършим нещата както ние си знаем". Така че още поне известно време той ще бъде менторът  на Джевдет.

..............................

Азизе не бива да очаква никакво признание от страна на Джевдет. Абсурдно е един агент да споделя кой е, какво върши с близките си. Тя трябва сама да се сети и да престане да го пита вярно ли е, не е ли вярно.
Той няма как да й каже.

Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 09:47 от varna_2

# 59
  • Мнения: 11 116
Няма как да искаме от героите да бъдат идеални. Как така Азизе няма да го пита и да прави опити да разбере истината? Коя ще е тази жена, която няма да го направи? Ако не директно, да търси начини да я узнае сама. Това е просто нереално. Стои, мълчи, все и едно да знае какво става с Джевдет, с нея и с Джевдет, ако искаше да си стои и да си мълчи, щеше да си махне кърпата от главата, да навие ролките като Вероника и да прави любов с Джевдет всяка вечер. Естествено, че ще го пита, естествено е, че ще допуска грешки в стремежа си да търси път към него и няма да престане дълбоко в себе си да си иска семейството цялото, дори  и  в тези трудни времена.
Да, Джевдет като агент може да не и казва и така е редно, но тя няма как да не очаква признание от него.

Общи условия

Активация на акаунт