ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 61 948
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23 381

Не, не, неправилно съм разбрана.

Абсолютно вярно е това, което казваш.
Точно затова онази идилична сценка, която ни показаха беше само в сънищата й. Изключено е човек като Азизе просто да спи с Джевдет и да му се хвърля на врата, затваряйки си очите за всичко останало.

Да търси, да се съмнява, ако ще да го следи, това го приемам.
Но да очаква от него в прав текст да й каже, не знам... това принизява образа на Джевдет, една тайна не може да опази.

Азизе трябва да се довери на интуиицията си. Да върне лентата назад, да си припомни събитията и да навърже нещата.  Ама за беда това май ще направи не тя, а Тефича.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 11 116
Така съм съгласна относно Джевдет и образа му. Той и без това досега нищо не е казал, напротив. В това отношение е абсолютно последователен. Но за Азизе - точно това имам предвид, да, тя може да бъде много мила ,състрадателна, любвеобвилна към най-близките си и не само, но не е човек, който ще стои безучастен и в неведение. Не и с Джевдет. Прекалено много го обича, за да е безразлична и само да си мълчи. Да не говорим и за останалите и черти - достойнство, упоритост, прямота и т.н.

# 62
  • Мнения: 2 411

Приятен почивен ден,дами! dance
Много благодаря на Варна  Hugи Мишел Hug за поясненията.От тях разбрах,че нищо не
съм разбрала. Joy
Останах с впечатлени,че  бележката която Йълдъз взе  и  предаде на Леон
спасява Хилял и бях много разочарована,че Джевдет няма участие.
Предполага Леон ще бъде доволен,че неговото отвличане спасява Хилял от смърт.
На диалога между Азизе и Джевдет плаках,без да разбера дори и една дума,толкова
дълбока тъга и  истинска мъка бяха изписани на лицата им.
Искам да кажа няколко думи за Хилял. Прочетох отзивите за нея.Първите епизоди ми
беше противна с физиономиите си,но сега плаках и с нея.Игра прекрасно!Плачът и беше толкова естествен,че не можеш да задържиш сълзите си.
"Ако не беше този сериал, може би огромният ти талант щеше да остане незабелязан."-
пише в отзивите за нея.Ето това се казва "благодарна роля"Дава ти възможност да
изявиш таланта си и  хора като мен ,които не са те харесвали да променят
мнението си./Актьора  не в всеки кадър можеш да бъдеш на върха./Късмет!Има хора, които както се казва, са родени под щастлива звезда.Дано "грозничето" е от тях.
Специално благодаря на Варна за превода на отзивите за Халит.На мен ми пълнят душата,
а как ли се чувства той като ги чете?







https://www.instagram.com/p/BPLT41xAvd-/?taken-by=berguzarhalitfansbulgaria

# 63
# 64
  • Мнения: 7 093
Здравейте в събота! Hug

Да споделим кафето и да си пожелаем един прекрасен, спокоен почивен ден!
Да е наситен с усмивки, топлина и романтика  Heart Eyes Hug


Скрит текст:

****************

Благодаря  на всички за интересните постове!!!

Варна  Hug за преводите, коментарите, новините.... Two Hearts

Майдрийм  Hug - Страхотни  коментари! Flowers Bouquet smile3501
Прочетох те с удоволствие!




****************

Снимки от еп.12  Peace

https://www.kanald.com.tr/vatanim-sensin/foto-galeri/vatanim-sen … umden-ilk-kareler

****************




Зад кадър Grinning Grinning




Прекрасен почивен ден! Hug

# 65
  • Мнения: 11 116
Наде, и аз плаках за трима. Не знам тези актьори как успяват да го направят. Като гледам Берг, имам усещането, че всеки снимачен ден плаче, личи и по сенките, по изражението, сигурно се настройват на тази вълна и няма спиране. Спомняте ли си, когато разказваше за ББГ, колко трудно и е било да заплаче, но после не е могла да се успокои. Имам усещането, че срещу Халит и е лесно да го направи. Сигурно правят накакви асоциации с най-близките си хора, колкото и да си добър - започва сцената и ревеш веднага, ами не става сигурно всеки път. Халит и той ми разби душата. Все едно жалеше собствената си дъщеря, особено при срещата с Ешреф. А и в общата им сцена. Страхотни сцени ни подариха двамата, истинско удоволствие, независимо от страданието, защото наистина те карат да страдаш с героите им.

Хел, благодаря за снимките! bouquet Hug

# 66
  • Мнения: 2 411



Да търси, да се съмнява, ако ще да го следи, това го приемам.
Но да очаква от него в прав текст да й каже, не знам... това принизява образа на Джевдет, една тайна не може да опази.

Азизе трябва да се довери на интуиицията си. Да върне лентата назад, да си припомни събитията и да навърже нещата.  Ама за беда това май ще направи не тя, а Тефича.  Mr. Green

Вероятно тези ви коментари са свързани с последния диалог между Азизе и Джевдет
Не зная какво му казва,но по принцип мисля като Варна
 Разбира се че принизява образа му. Толкова подсказки имаше Азизе!
Крайно време е да включи и както пише Варна да навърже нещата и да разбере ,че  пазейки тайната на мисията си,той пази цялото семейство.
Майдрим,знаем,че за сълзи има и помощни средства.В края на краищата очите им не са язовир?
Важно е ,че докарват израза на лицето и карат зрителя да става съпричастен на тяхната мъка и страдание. Джевдет и без сълзи те трогва до сълзи.Прекрасни са и двамата.

 

# 67
  • Мнения: 23 381
Наде, ти съвсем правилно си разбрала.

Точно това беше внушението на сценаристите до последния момент. И аз смятах, че благодарение на бележката от Йълдъз Леон ще залови Ешреф, така ще бъде изпълнено условието на Васили и Хилял ще бъде спасена.

Но в самия край на серията изненадаха всички. Оказа се, че Джевдет е подготвил нещата така, че Леон да падне в капана и така да поставят Васили в шах.

...............................

Аз така се зарадвах на клипчетата и снимките от реала, защото като ги гледам само в сериала, толкова вярвам на образите, които пресъздават, че започвам да живея с усещането, че непрекъснато страдат.  Joy

А пък те в реала са си хепи. Халит е толкова готин на събитието, организирано от Коч холдинг. Но трябва по-често да излизат снимки, че да мога да се отърсвам от емоциите, с които ни кара да живеем сериалът и да разграничавам фикция от реалност.

Както пишеше в един руски форум разликата между Халит от онова забавно клипче с Берг, което се появи и Халит в сериала е от земята до небето. Не можеш да кажеш, че става дума за един и същи човек.

# 68
  • Мнения: 11 116
Не, Наде, нямат връзка точно с последния им разговор. По принцип говорим за отношенията между Азизе и Джевдет, които предстоят.

И затова, че няма как Азизе с влязлата и вече муха в главата за мисията на Джевдет да стои със скръстени ръце и да не търси истината. Как ще го направи - това зависи не от това как ние виждаме нейния образ, а как сценаристите са избрали.

По отношение на позицията ми за олекване на образа на Джевдет, ако каже на Азизе, който е чел внимателно постовете ми,/т.е., че няма да разкрие/ съм писала, че няма как да го направи още след епизода. По-скоро тук ставаше въпрос за нещо съвсем друго, за Азизе, че и да иска, Джевдет няма да разкрие нищо, но това не означава, че ще спре да търси истината, дори и с цената на грешки.

# 69
# 70
  • Мнения: 23 381
Цитат
Ето това се казва "благодарна роля"

Наде, напълно си права за благодарните роли.

Ето, например,  сравнявам Мирай с Лейля от КД. И двете са млади. Мирай доста по-млада, само на 17, но са нови лица.

За Лейля КД беше голям трамлин, след това започна да влиза от сериал в сериал, направи и филми.
Но всичките й роли са банални, средностатистически. Затова , въпреки че има повече роли и участия от Мирай, Мирай е по-яркото име. Защото ролята по някакъв начин трябва и емоционално да те обвърже със зрителя, да се откроява в потока от персонажи, с които е залят турския зрител.

Нашата сценаристка го беше казала много добре в едно интервю. В повечето турски сериали героите са такива, че ако ги извадиш от единия и ги сложиш в другия сериал, никой няма да разбере. Героинята на Мирай не е такъв персонаж.

Затова и подкрепям напълно избора на Халит за този сериал и тази роля. С такива роли се остава в съзнанието на хората. Както се случи и със Сюлейман. И със сериали, в които все пак има някакво послание. Разбира се, ако ролята е много специфична и ярка, има опасност после да не можеш да се отървеш от нея, зрителите постоянно да те свързват с този образ, но Халит се справя доста добре с влизането в нови роли.

# 71
  • Мнения: 2 411
. По-скоро тук ставаше въпрос за нещо съвсем друго, за Азизе, че и да иска, Джевдет няма да разкрие нищо, но това не означава, че ще спре да търси истината, дори и с цената на грешки.
С това съм съгласна.Не може да обичаш безгранично и да не се интересуваш какви ги
върши любимия ти,при положение ,че той след завръщането се появява в светлина
противоположна на неговата същност и то  крайно не приемлива за нея.

# 72
  • Мнения: 23 381


Ранини е писала в туитър

Докато пътувах в метрото пак се сетих за финалната сцена на "Ти си моята родина".

 Grinning Peace

Скрит текст:
ranini® ‏@raninimanini  
Yannız metrobüs marifetiyle yolculuk ederken aklıma yine dün geceki #VatanımSensin finali geldi.


Хората хич не преувеличават като пишат, че не са могли да спят. 

# 73
  • Мнения: 11 116


Може и да е старо.

Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 15:17 от Mydream

# 74
  • Мнения: 2 411
Наде, ти съвсем правилно си разбрала.

Т
...............................



 Халит е толкова готин на събитието, организирано от Коч холдинг. Но трябва по-често да излизат снимки, че да мога да се отърсвам от емоциите, с които ни кара да живеем сериалът и да разграничавам фикция от реалност.


Този мъж не спира да ме изненадва.Наистина беше много готин на събитието.
Близо дванадесет минути говори като само от време на време за секунди поглежда в
подготвения материал.Ако гледаше в екрана щях да мисля,че чете,но той се движеше .
Наизуст ли е научил всичко това? В роля можеш да импровизираш, ако си забравиш точната
реплика,подсказват ти .Няма проблем,но тук.... newsm78 Говори за развитието на холдинга,
което вероятно и за него са нови ,непознати неща с такава лекота. В същото време се готви и за поредния епизод. Страхотна памет! smile3501
Спомням си,че Берги казваше в някакво интервю,че винаги идвал на снимки с научена роля





Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 21:21 от nadejda2639

Общи условия

Активация на акаунт