MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 744
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 226
Вече бяхме при него и каза, че се налага биопсия. Искаше ми се да чуя и второ мнение.

# 436
  • Мнения: 142
Ако отново ще бъдете в Бг, може да си запишете час и при д-р Бъчваров, лично ние сме доволни от него като специалист. Wink Успех!

# 437
  • Мнения: 226
Ако отново ще бъдете в Бг, може да си запишете час и при д-р Бъчваров, лично ние сме доволни от него като специалист. Wink Успех!
Много благодаря ще се свържем с него за мнение. Притеснява ме факта, че в Надежда д-к Маки доста настояв за тази биопсия и замразяване и е доста нетърпелив, а днес се свързахме с друк лекар, коита каза, че много голям процент от мъжете претърпяли операция на хернията имат запишване, което можело да се оправи. Нещо започват да ми стават доста неясни нещата и много объркани.

# 438
  • Мнения: 4 097
Аз ви препоръчвам и консултация с Кацаров. Лично ние не останахме доволни от Бъчваров, Макки и при нас искаше биопсия.

# 439
  • Мнения: 226
Ами добре едните искат биопсия, другите не. Вие как разбирате на кой да се доверите? Почвам много да се обърквам.

# 440
  • Мнения: 6 305
Ако решите да се подложи на операция заради запушвания, хубаво обсъдете рисковете и си помислете дали не е добра идея да се презастраховате като замразите материал.
    При добит материал чрез биопсия се прави инвитро.
    Преди да се направи биопсия се препоръчва да се изследват хормоните за да се види дали са  в норма.

# 441
  • Мнения: 200
На нас не са ни препоръчвали биопсия. Със сериозен мъжки фактор сме и според мен наистина преди биопсията трябва да се пуснат хормони, микробиология и тя да остане за последно. Ние сме при д-р Бъчваров и с неизяснена причина за лошата спермограма, изписа ни добавки. Искахме и второ мнение от друг лекар и заключението беше същото и той не ни е предлагал биопсия.

# 442
  • София
  • Мнения: 23 165
азоспермия е липса на сперматозоиди.
много е различно от лошите мъжки фактори, които повечето имате  Rolling Eyes
аз кацаров мога да препоръчам, но за мен той не разбира от спермограми, добър е да прегледа, да оперира ако се наложи.
с генетик е добре да се говори също. имаше съфорумка ори която проблема се оказа генетичен, дори и да бяха успели да извадят нещо при биопсия и да имат дете шанса ако е момче то да има същия проблем беше голям.

# 443
  • Мнения: 1 592
Както казва Бамба , липса на плувци няма общо с лош мъжки фактор.

Тони, с биопсията ще търсят плувци в тестисите.
А, пЪрдон- проверяват и запушване на тръби !

Няма общо с инсеминация, където трябва сериозна бройка. Това не е за вас.

Ако не намерят плувци и в тестисите , тога ще ви препоръчат донор. Тоест няма много варианти.

Последна редакция: вт, 11 апр 2017, 11:40 от Maya Bee

# 444
  • Мнения: 226
Както казва Бамба , липса на плувци няма общо с лош мъжки фактор.

Тони, с биопсията ще търсят плувци в тестисите.
А, пЪрдон- проверяват и запушване на тръби !

Няма общо с инсеминация, където трябва сериозна бройка. Това не е за вас.

Ако не намерят плувци и в тестисите , тога ще ви препоръчат донор. Тоест няма много варианти.

Сега вече започва да ми става малко по-ясно. А как ще коментирате факта, че мъжа ми е с 2 операции на хернията? Това дали влияе, дали това е причина за запушване на тръбите?
На спермограмата пише клетки на спермогенера = 0.2, при нормална стойност 5. Четох, че при операция се прави тоза запушване, но не е потвърдено от лекар. Записахме час в св Анна, да видим и там как ще искат да се процедира.

Последна редакция: вт, 11 апр 2017, 13:29 от Toni_n_k

# 445
  • Мнения: 6 305
Доколкото знам при запушване на каналите може да се получи т.н. ретроградна еякулация. При нея вместо сперматозоидите да бъдат изхвърлени заедно с еякулата, те се изхвърлят в пикочния мехур.
   Но проверете и хормоните, най-вече ФСХто тъй като и при него ако е над или под нормата, може да доведе до азооспермия. Ако е над нормата се пуска и инхибин В.
    За операцията не съм запозната, но общо взето всяка операция може да предизвика запушвания и сраствания.
    Разпитайте добре лекарите с които се консултирате, те би трябвало да отговорят на всичките ви въпроси.

# 446
  • Мнения: 200
ММ също е с операция на херния още като дете и резултата е, че единия му тестис изобщо не функционира вследвствие на направилното й извършване. Което, разбира се не означава, че и при вас е така. Само лекар може да го констатира това.

# 447
  • Мнения: 226
Много ви благодаря! Веднага щом имам информация ще споделя Simple Smile
Момичета мм беше при д-р Лазаров в св.Анна и каза, че всичко било ок. И предписа 3 месеца да се пие Профертил, с което каза, че нещата може да се подобрят. Ако след 3-4 месеца няма подобрение ще се наложи операция на тръбите. Много ви благодаря за информацията, която всички вие ми дадохте.  Hug bouquet

# 448
  • София
  • Мнения: 23 165
за много години четене в тая тема досега нито една диагноза азоспермия не съм видяла да се е оправила с витамини.
дано сте първите  Rolling Eyes

# 449
  • Мнения: 6 305
И на мене ми звучи това като загуба на време.  Confused Не виждам как едни добавки биха могли да отпушат запушени тръби  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт