MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 983
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 533
Оххх, дано и моят да е гледал както трябва. На мен по ЦС ми казаха че всичко с матка и тръби е в ред, а при лапаро за отстраняване на кисти се видя че краят на едната тръба е залепен за матката. И док много се чуди тогава как не са го видели. Не знам вече какво гледат и какво виждат  Confused
     На УЗ нищо нередно не се вижда уж  newsm78

За вит Е- 400мг  го дават че е добре да се комбинира с 200мг селен, можеш да му го добавиш ако искаш. Интересно че за витамин Д пишат че влияе на всичко, но не са посочили дозировка. Може би трябва да се изследва и ако има недостиг да се добави  newsm78

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 00:46 от geizer

# 91
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Момичета кажете не е ли ТЪПО.... сега за пръ път от толкова месеци видях две наистина наситени черти на О тестовете ... а няма как да си направим бебе.... днес едва взе първото пакетче с витамини моя мъж  Cry ......

# 92
  • Мнения: 2 573
Елена, продължавайте да си бебеправите, това че не е  взимал нищо да не те притеснява.  И аз се настройвам (психически ) за операция, но това не означава че сме спрели опитите  Peace
 

# 93
  • София
  • Мнения: 23 216
защо да няма  newsm78
при лоша спермограма шансовете са в пъти по-малки, но ги има ако има поне някакви подвижни.

# 94
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Ами тип А там прогресивно подвижните са ни само 19.03%.......ние си се обичаме ..... няма проблем.......... но вече живея с друга нагласа...

# 95
  • София
  • Мнения: 23 216
a+b e важно да са над 30.
понякога се получават нещата и с по-малки цифри.
понякога пък в момента на измерване са едни цифрите, после са други.

# 96
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Нашите са 24% ТЦ... както и да е а имам и друг въпрос (съжалявам за невежеството ми), но сега започвам да се отърсвам и искам да знам какво означава Аглутинация 1А ?

# 97
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте момичета,

Ако може да ви попитам за мнение? Прилагам спермограма на ММ. Изглежда всичко е наред? Тормози ме процента неподвижни и слабоподвижни, но пък пише нормоспермия.
Благодаря предварително за помощта.  bouquet

http://prikachi.com/images.php?f=images/992/9042992O.jpg&sendlinks=1

# 98
  • София
  • Мнения: 23 216
къде е правена?
няма морфология?

# 99
  • София
  • Мнения: 194
къде е правена?
няма морфология?

Правена е в Майчин Дом София и да, не е направена морфология, само стандартна спермограма.

# 100
  • Мнения: 6 533
Добри са показателите , но няма морфология, а тя оказва влияние ако е много ниска

# 101
  • София
  • Мнения: 23 216
идеални са показателите, които са изследвани.

# 102
  • София
  • Мнения: 194
Добри са показателите , но няма морфология, а тя оказва влияние ако е много ниска

Благодаря! Уфф, знаех си че трябва да направим и това. Изпратен беше от д-р Кацаров, предполагам го е инструктирал да започне със стандартната. ММ е от тези, на които им е много трудно със спермограмата, едва се нави.

# 103
  • Мнения: 1 592
Не знам защо се пускат СГ без мофология.
Това все едно да идеш на гинеколог и да ти прегледат само десния яйчник.

# 104
  • Мнения: 6 533
Аз пък се чудя защо изобщо се пускат СГ без проследяване на преживяемостта. Както бях писала преди време, при нас след 6ти час нещата драстично се влошават, а на 12ти само 2% мърдат. Та се оказа, че морфологията ми е най-малкият проблем в момента. Защото плувците на практика изобщо не успяват да достигнат до яйцеклетката ми., а сдават багажа още по пътя. А чета че масово се предлагат инсеминации на двойки с мъжки фактор, без изобщо да бъде изследван този показател.  А на всичкото отгоре не можело да се използва и като критерий за фонда  ooooh!
     Сега ще пускаме биохимичен анализ на еякулата за съдържанието на фруктоза, понеже точно тя захранвала плувците и ако има дефицит се получава твърде нисък енергиен заряд, и им се изчерпвал твърде бързо акумулатора така да се каже.
   

Общи условия

Активация на акаунт