MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 880
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Ясно значи ще ходим и в надежда

# 76
  • Мнения: 1 592
В която и да е клиника може.
Ние сме с 2% морфология и намалена подвижност и ни одобриха.
Клиниката , където ми беше първият опит ни подадоха документите- само им оставих 2-рата СГ.
Самофинансирахме се първия път докато чакаме фонда ( още чакаме) и нямахме успех.
Сега други перипетии с мене... абе туткава работа е .  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 601
Maya Bee при мен са проследени хормоните, о.к. са, TSH бе леко завишено, но с хапчета го вкарах в желаната норма. Дори и тромбофилия правих, че имам две кухи яйца. Ние действаме за инсе. Януари дрябваше да правим, но заради кофти материал и не спукани фоликули я канселирахме. Февруари не успяхме да започнем, че аз пък задържах фоликул. Дано Март имаме късмет и да направим процедурата. За фонда док ни предложи, понеже нашите СГ много "ходят" нагоре-надолу с тая подвижност и с морофологията, която не е толкова цветуща. Аз съм решила едно инсе правя и ако не стане преминавам към тежката артилерия и се самофинансирам. Ако получим заповед от ЦАР( тя рибата още в морето, че ако тая подвижност 70% е вярна никакви документи няма да пускам) ще ми помогне финансово, ако не стане продължваме със собствени сили. Аз съм положително настроена и вярвам, че нещата ще се случат!

# 78
  • Мнения: 1 592
Дуци,

Не знам защо док. ви е предложил Фонда при Нормоспермия. Все пак 8% е добре наистина.
Аз както писах ние сме с 2% и имах естествено забременяване преди 4 години- е , явно с дефектен плувец , защото не продължи дълго, но стана. Айде да е бил с по-голяма морфология - примерно 4%. Ама не е бил с 10% - според док.
Предлагам да си направите разширена СГ на трето място , неутрално. Примерно в Малинов- заедно с преживяемост и ДНК анализ на плувците. И се консултирайте - не пречи.

Аз имах абразио и имам проблеми с матката , иначе и на мен другото ми е наред откъм хормони.

# 79
  • Мнения: 601
Мая нещо счупен телефон е станало. Док още не е виждала тази с 8%,където е Нормозооспермия, тя знае предните СГ- астенозооспермия. Ние говорихме за фонда преди СГ от Надежда, тя затова ни праща там за да е от друга клиника за да пусне документи. Другата седмица го пращам в трета клиника. Решила съм в клиника София(студ.град) и да видим там какво ще кажат и колко % ще излезне. И аз имам две спонтанни бремености, но приключиха рано. Нямам идея, лош плувец ли е било, лоша яйцеклетка.....Няма и кой да ми каже.

# 80
  • Мнения: 1 592
Може и аз да не съм разбрала...
Е, щом имаш 2 бременности без успех, може и да е добре да пробвате инсеминация и инвитро.
Ако си имала абразио , те съветвам да си направиш хистероскопия , да огледат отвътре матката - аз имам сраствания и полип.  И също 3 год. след абразиото никакво забременяване.

Зоната на здрача си е това нашето.

# 81
  • София
  • Мнения: 4 884
Мая нещо счупен телефон е станало. Док още не е виждала тази с 8%,където е Нормозооспермия, тя знае предните СГ- астенозооспермия. Ние говорихме за фонда преди СГ от Надежда, тя затова ни праща там за да е от друга клиника за да пусне документи. Другата седмица го пращам в трета клиника. Решила съм в клиника София(студ.град) и да видим там какво ще кажат и колко % ще излезне. И аз имам две спонтанни бремености, но приключиха рано. Нямам идея, лош плувец ли е било, лоша яйцеклетка.....Няма и кой да ми каже.
А кариотип правили ли сте?

# 82
  • Мнения: 601
Мая, благодаря за съвета ще говоря с док. Не са ми правили хистеро, само хидротубация заради инсето. Тамън 3 абразиота имам.
Буена направиха само на мен кариотип - нямам отклонения. В чуденка съм дали да не настоявам и на ММ да пуснат. Док няколко пъти ме пита: на него правихме ли кариотип? И след, като кажа не. Тя не казва да пуснем и съм в чуденка дали да настоявам?
Еххх момичета, хубаво е като споделяш през какво си минал, че не е ясно от къде ще изкочи зайчето.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 884
Е как само на теб, що за логика на лекарката ти Rolling Eyes Много ясно, че и на него трябва.

# 84
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Аз имам две миомки, за които Калчев каза да не се притеснявам, а до сега нито една докторка или доктро при който съм била не ги видя....както и да е имам лека поликистоза от месеци пия вечерната иглика на Prim Oil и сега редовно препикавам тестовете за О.... сега тая СГ..... ин-витро... ами все ми е едно да ви кажа, важното е да го има детето

# 85
  • Мнения: 1 592
Дуци,

Матката може да е , нищо му няма на мъжа ти.
След тези 3 кюретажа може да имаш сраствания и според мен задължително ти си искай хистеро- те са като пелена , като ципа по втрешния слой на матката и нищо не се захваща.
Даже в чужбина ги пращат задължително на хистеро и хич да не са забременявали. То си е оглед на матката.


Аз също ходих при Калчев и той всичко видя и ми показа- сраствания, полип и може би 2 миоми.
Според мен му е и хубав апарата , пусна ме и на 3Д.
А в предишната клиника ми връщат ембрита - те не се имплантират съответно !! И ме пращат на кариотип- нормален разбира се.  Rolling Eyes
Вече не знам дали е некомпетентност или печалбарство или и двете , но 1 година изгубихме... и сега още поне 6 месеца ! Отделно пари, емоции.
Да не говорим, че четох, че при сраствания бременността е несъвместима и води до увреждане на плацента и преждевременно раждане ( или аборт в началото). Това ако изобщо нещо се захване....малък шанс.

Аз много се притесних, защото ние за донори сме отворени с мъжа ми. Сперматозоид или Я. ще намериме , ама аз ако съм с лоша матка... нищо не правиме.

Елена,
Казал ти е обикновена без морфология ли ? Или защото тя не се подобрява значително . Ако ви е 3% след добавки и да се повиши на 4% ... пак същата работа.
Ние винаги с морфология пускаме и ни е постоянно ниска.
 Пу,,, че се ядосах пак. Tired

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 22:38 от Maya Bee

# 86
  • Мнения: 6 383
Мале Мая, много съжалявам мила че са постъпили по този начин. И аз за главата съм се хванала със тези лекари. Оставам с впечатлението че по репродуктивните клиники вместо да се опитат да лекуват проблемите, просто правят деца по поръчка, и то след като първо ни вземат парите за 1-2ва неуспешни опита.
    Я да ви попитам, при ЦС вижда ли се дали има сраствания в матката?

# 87
  • Варна
  • Мнения: 725
Ууу много сте писали, браво! Simple Smile Не сме пратили такъв тест за антиспермалните, те докторите като видяха, че са много голям процент и ни обясниха, че от там се увреждат и другите, т.е трябва да пресеят и подберат само читавите и да ни асистират за да стане работата Simple Smile На мен ми звучи логично Simple Smile  Доверяваме се и сега ще видим какво ще направят с нас  baby_neutral
П.С. Казват, че да се бориш с този проблем е равно на това да се бориш с животозастрашаващо заболяване - трудно е, а ти е толкова важно ,,, Истината е, че ние наистина се борим за новия живот и за това си струва всичко !  Hug Ще успеем! Някой ден всички ще гушкаме бобчетата си  bouquet

# 88
  • Мнения: 6 383
Момичета, във този сайт са описани някои особености на витамините които подобряват СГ. В какви количества да се приемат, и кои са несъвместими помежду си - https://sites.google.com/site/miscarriageresearch/how-to-boost-f … se-male-fertility
     Във една от старите теми много се коментира. Едно момиче, подбрало витамините според тази статия, пише че са вдигнали морфологията от 1% на 11% Praynig
     Мисля че си струва да и хвърлите един поглед  Peace
Например пише че витамин С не трябва да се приема заедно със витамин Е, когато са в големи количества, понеже показателите се влошавали  newsm78
NOTE: Combining high doses of Vitamin C and Vitamin E does not improve sperm quality and induces sperm DNA damage; protective effect is found when only one or the other is taken

# 89
  • Мнения: 1 592
Aми възможно е - то витамините не са много полезни ако безразборно се пият всякакви.
Уролог ни е предписвал вит. Е , не Ц.

Аз на ММ давам Кю 10- и в сайта го пише., вит. Е и фолиева. Ама той си пие от дъжд на вятър -което се сети.
Иначе и Омега 3 съм купила... сега ще проверя и Фертил Ейд колко струва пък то.

А срастванията ми ги видяха на УЗ преглед , и на 3Д.
Тоест видяха се 3 синехии ( едни влакна по ципата) и док. предположи, че е като пелена отвътре върху лигавицата и на хистерото вече ще го махат каквото е и колкото е . Дано е лека форма.

Общи условия

Активация на акаунт