Диамантени/елмазени гоблени

  • 125 533
  • 794
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 682
Ами то много зависи каква рамка ще изберете. Като отидете в магазина за рамки ще се ориентирате по-лесно - има и по-евтини и по-скъпи. Но все ще е поне 10 лева. Тази оранжевата рамка ми излезе 13 лева, с обикновено стъкло и сама си го рамкирам.

Поръча ли на синчето синята писалка Grinning

# 316
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не съм му поръчала,но може да го взема все пак костенурчето,аз да го лепя.
На 11 години е човекът,не бил дете вече,а мъж и не иска да лепи детски гоблени.Иска едни блестящи пауни от Арт Ивет и в интерес на истината и аз ги искам.Но другия месец ще ги поръчаме,да напреднем с картината малко поне.

Рамките не били скъпи,20-25 мога да отделя,но по-добре да ми го рамкират в магазина,моите две леви едва ли ще се справят.

# 317
  • Мнения: 5 682
Ама защо ще даваш пари за да ти го отрежат и сложат в рамка - това не е гоблен, че да изисква усилие, умение и сръчност. Можеш преспокойно сама да го направиш. Само имай в предвид като поръчваш рамката да дадеш размери със сантиметър по-дълги от ширината и дължината, т.е. ако страната ти е 20 см. ти ще дадеш 21, за да имаш по половин сантиметър от всяка страна бонус, който ще ти влезе в рамката.

И аз съм харесала един жълт паун и надявам се и за него да имам живот да го налепя. Казвам живот защото колкото неща съм си харесала и намислила, не знам дали ще ми стигне един живот време Grinning.

# 318
  • Мнения: 14 801
Аз отказах моите слънчогледи от Алито-една седмица не можа да го изпрати този продавач,а още не беше започнала Новата им китайска година. 😡 Сега ще си поръчам от тук,пък като им мине почивката ще си взема от там.

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
pepi_r,нека сме оптимисти,дай Боже да имаме дълъг и предълъг живот.Аз въпреки болести и операции се надявам и правнучета да дочакам.Баба ми с пейсмейкър и сума ти стендове е още жива,сама се справя,дядо ми с чудесен колит,който явно съм наследила от него,на 92 почина от старост,и той много се радваше на сина ми.
Благодаря за разяснението за рамките, видях близо до нас магазин за гоблени и рамки( беше затворен към 19.00),ще мина друг ден да видя цени.

# 320
  • Мнения: 5 682
Нещо отдавна завършено от мен, гласено за днешния ден 😂
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 09:58 от pepi_r

# 321
  • Мнения: 19 309
Здравейте!
Аз си бях купила един гоблен от Артивет-Мома бере ябълки 30х21 и вчера го завърших. Добре че не поръчах по-голям. Реденото много изморява очите и гърба.
Сега се колебая дали да не си поръчам от Али друг, въпреки че докато го редях, ми идеше да го изхвърля.
Вие как лепите? Ред по ред или отлепяте по-голяма част и лепите в нея всички мъниста от един вид? Аз правех втория вариант, но лепилото сигурно се прецаква, защото остават незалепени мъниста дълго време. Нямах нерви да бъркам из пакетчетата за по 2-3 камъчетата. От Али пращат ли затварящи се пакетчета за всички видове камъни? От Артивет имах само наполовина торбички, в които да прехвърля камъчетата и останалите като ги отворех, гледах да ги слагам изправени в една кутия, за да не се разсипят. Да не говорим, че връщането на неизползваните камъчета в тези малки опаковки е много трудно. Та, споделете вие как процедирате.
Магазин за рамки не знам къде да търся. Надявам се в Икея или Бриколаж да има готови рамки с тези размери.

# 322
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
не ги вадя от пликчето, а ги изсипвам в зелената пластмасова "тавичка", лепя колкото ми трябват, а останалите връщам в плика.
удобно е и лесно се връщат обратно.



чувала съм, че някои момичета си купуват кутийки за хапчета с капачета и слагат "диамантите" в такива.  на мен не ми се занимава, но сигурно е удобно.

Simple Smile Simple Smile Simple SmileSimple Smile вижте на какво попаднах Simple Smile Simple Smile Simple Smile



с такова УДЛО ще стават готови три пъти по-бързо Simple Smile Simple Smile : )

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 11:17 от st. Dobri

# 323
  • Мнения: 19 309
Леле, аз явно съм много схваната в ръцете, защото докато ги върна в това малкото нещенце и ми се завива свят. А и гледам да не го отварям изцяло, защото се разпиляват после.
Скрит текст:
Иначе ми пратиха затварящи се малко по-големи пликчета, но не бяха достатъчно на брой.

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 13:00 от Пролетен дъждец

# 324
  • Мнения: 5 682
От Али доста често или не пращат от тези пликчета или пращат по-малка бройка. Когато нямам от тях, за да съхранявам остатъците от мънистата си защипвам разреза с кламер. Вече доста пакетчета имам така оставени и нямам едно мънисто разпиляно.

А относно другия ти въпрос как ги лепим - различно. И с редуване на мъниста на определените от мен редове /обикновено си отгръщам 10 реда и лепя/ или отлепям по-голяма част от покривното фолио/хартия и лепя от определен цвят мънисто, където видя, после друг цвят и така.

# 325
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моята тавичка е като заострена в единия край и оттам много лесно се пресипват диамантите в малка торбичка.С двете леви се случва да поразсипя,но слагам малката тавичка в една по-голяма пластмасова кутия(от тези за храна по левче).И така и да разсипя,не е беда.
Пристигна ми синята икона,тя е песен в сравнение с пейзажа.И е с кръгли мъниста.Малкия ще я реди,имаме вече две писалки и няма драма.А,и доста голямо парче лепило дойде със синята икона,ще стигне и за нея,и за пейзажа ми.

# 326
  • Мнения: 19 309
Мерси, момичета! Явно няма по-лесен вариант, за който не съм се сетила. Аз ги слагам изправени в една кутия и долу-горе не се разпиляват, но връщането е мъка.  Ако трябва и кламер да слагам след всяко връщане, съвсем ще ме хване нервата. В допълнителните торбички е по-лесно, но се чудя защо не слагат достатъчно.

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз в комплекта на иконата нямам допълнителни торбички,но към пейзажа Арт Ивет са ми сложили много.А и аз гледам да налепя всички мъниста от едно пликче.Нали няма да прецакан лепилото?Щом спра да лепя,веднага покривам гоблена с фолиото,че и книга отгоре му слагам,за да не се надига.

# 328
  • Мнения: 19 309
Аз в упътването четох да не се маха цялото фолио. Иначе този вариант с лепенето на цяло пликче е много по-удобен. Като разгледах темата, виждам, че всички показват наредено ред по ред плътно.
Ето снимка на моя:
Скрит текст:

# 329
  • Мнения: 852
При мен също  закопчаващите се торбички  от АртИвет бяха много малко,поне още толкова  са ми нужни за вс.  цветове и затова си купих кутийка за лекарства. Оказа се много сполучливо решение-удобно е,отделенията  им много добре се затварят и излишните мъниста  се пресипват лесно от тавичката .Моята кутийка е от Джъмбо-за 7 дни с по 4 деления за всеки ден,т.е. 28 цвята се побират.Има и по-малки -със 7 деления,но според мен моята е по-организирана и по-компактна  Peace
Мога да кача снимка после,ако някой се интересува.
За лепенето ,аз лепя на малки участъци-изрязвам квадрат(или правоъгълник от фолиото ,без да разлепям останалото и когато налепя всички мъниста,тогава ''отварям'' нов участък.

Общи условия

Активация на акаунт