Прием в детски ясли гp. Варна 2017

  • 44 049
  • 219
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 134
Здравейте,
знае ли някой кога ще публикуват резултатите за детските градини (яслена група)?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 91
  • Варна
  • Мнения: 469
Излезе информация за свободните места за чистите ясли на 31.05.

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 18:09 от niksi007

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Здравейте,
знае ли някой кога ще публикуват резултатите за детските градини (яслена група)?
Благодаря предварително! Simple Smile
на 31.05 излиза класирането за градините.

# 93
  • Мнения: 26
Здравейте,
Някой има ли мнение за ОДЗ Чайка?

Ето линк за Свободните места за класирането на 31.05.2017г. за яслените групи в детските градини: https://dg.is-vn.bg/infant/article/Mg==

Знаете ли кога ще е следващото класиране?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 457
Тези, които са по-запознати могат ли да кажат понеже за пръв път виждам приеми с по 80 деца наведнъж, кога всъщност ще започнат ясла децата, най-вероятно поетапно в продължение на няколко месеца, ама има ли първа и последна дата и втория ми въпрос е, кога спират майчинските и трябва да се върнем на работа-когато детето се запише или когато реално започне да посещава яслата

# 95
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Майчинството не се спира, а се намаля на 50% от деня, в който детето реално започне да посещава ДЗ.
От него ден имате 3 дни срок да си подадете докумнетите за промяна на обстоятелствата.
Срок за започване след прием и записване няма. Всичко се срува по график на директора и по негова преценка по колко деца да се приемат. Големите приеми са масово от септември, т.к. предишния набор се изписва на 31.08.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 261
Само едно допълнение към поста на eli70o0. На 50% остава майчинството, ако детето няма навършени 2 години, в противен случай майката и без това вече не взима майчинство след двете годинки Wink

Според мен при прием от 80 деца, последното дете може и през август или септември да започне реално, но всичко зависи от директорката и какъв график ще изготви.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Да, написах само на 50%, т.к. при навършени 2г то вече е изтекло.
Миналата година при първото голямо класиране (юли месец) децата започнаха септември, а на това през август - октомври. Тази година се говори, че ще е само едно голямо класиране и вероятно ще започнат септември като се освободят местата.
При малките класирания през годината, които през тази не изобилстват, се започва веднага, т.к. са единични бройки по групите.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 469
Част от приетите деца може и да тръгнат преди септември месец,но ще стоят само до обяд.За спане ще стане възможно от септември,защото няма свободни легла преди това.Така е казала една директорка.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 261
Моята дъщеря миналата година я приеха на класирането в началото на септември, а тръгна на 10-ти октомври и това беше възможно най-ранната дата за тръгване. Имаше и дечица, които чак ноември започнаха.

# 100
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Моята я приеха август , тръгна на 5-ти септември , дадоха ни дата за средата на септември , но аз исках възможно ной-рано и така ..

# 101
  • Мнения: 26
Моето дете става на 2г. през Ноември и понеже също не бях наясно с процеса по прием, звъннах в Общината за информация и ми обясниха, че класирането е сега, но реално ще пусна моето дете да посещатава детското зведение през септември месец.

# 102
  • Мнения: 26
Някой може ли да ми даде отзиви/мнение за ОДЗ 4 Чайка?

# 103
  • Варна
  • Мнения: 4
Здравейте, извинявам се предварително за въпроса, но как така всички имат по 5 точки минимум при класирането? Трите точки за липса на задължения за предходната година към общината са ясни, но в заявлението за класиране единият критерий е К1 "Деца, чиито родители са в трудово/служебно правоотношение или се самоосигуряват" - тук една точка не взима ли само бащата, тъй като майката е в отпуск по майчинство?
Благодаря предварително и се извинявам още веднъж за въпроса.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 4 936
За да имаш право на майчинство е задължително към момента да си на ТД, т.ч. и майката ползва точка.

Общи условия

Активация на акаунт