Първо нормалано раждане, а с второто - секцио !?!

  • 1 269
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
 
   Daizy, ти кога си раждала, защото казваш че още те опъва? И бебчетата в Св. София не ги ли оставят при майките?

раждах преди месец. бебетата ги оставят при майките, но както съм писала, мен ме настаниха в отделението по патологична бременност / по мое изрично желание, понеже нямаше свободен вип на 5 етаж/ а там не допускат да се карат бебетата, понеже не е така стерилно.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Мила, както си го описала ми настръхнаха косите  Confused
Аз родих първото нормално 4 кила със система, за ускоряване на раждането и доста шевчета, но слава богу до ануса не стигнаха. Второто пак нормално, но без система 4600. Разкъсванията бяха същото количество, ануса не беше засегант отново. Исках да ми сложат система за ускоряване, но ми отказаха, защото тогава влагалището не се подготвяло добре за раждане и в следствие, големи разкъсвания. И трето да има, пак ще си го родя нормално.
Въпреки, че съм върл привърженик на нормалното раждане, в твоя случай, както си го описала, определено си за секцио.

# 17
  • във фурната
  • Мнения: 596
Защо ли ми звучи толкова познато?Все едно че аз съм писала това!И при мен не бяха установили,че съм с тесен таз и родих нормално в МД,след което не са ми зашили изобщо шийката на матката и сега ми предстои серклаж,за да задържа второто си бебе.За нормално раждане повече не искам и да чуя.Ходя на консултация при д-р Гергов в Св.София и сигурно при него ще родя планово секцио с уговорка.След като родя живот и здраве,ще трябва да ми се прави пластика на шийката на матката.Дано изкараш лека бременност и те съветвам да си ходиш от сега при лекар,при когото мислиш да раждаш. Peace

# 18
  • Мнения: 2 274
   Благодаря за милите отговори! Hug

    Нани, на въпроса ти: трудно се ражда нормално с тесен таз  Sad! Но доктора каза, че главичката се вижда и няма време за упойка! Самото раждане от тези думи на доктора докато изкарат бебо беше 15 мин. преди това обаче 12 часа имах контракции. Последните 4 часа преди да родя бяха много силни и чести и имах силни напъни. Явно за това е слязъл! Но раждането не беше страшно. След 12 часа болки вече всичко ме болеше и усетих само парене като се разкъсах! Страшното дойде после, като излязох от упойката / пълна /.
   Но бях забравила всичко това до момента, в който не разбрах че пак ще си имаме бебче!

   Аз другата седмица ще ходя на преглед при моята гинеколожка в поликлиниката и ще я помоля по сериозно да погледне на мен, защото в консултацията сега нито ме теглиха, нито ми мериха таза, нито кръвно ми проверяваха! Като казах на акушерката в консултацията, че тазът ми е тесен, тя само каза, че щяла да го запише в картона! Мерси, ама не искам някой да решава какво ще прави в последните секунди!

   Антоана, как така не са те зашили? #Cussing out Какъв е тоя идиот? Какво ще рече серклаж?

# 19
  • Мнения: 639
   Благодаря за милите отговори! Hug

    Нани, на въпроса ти: трудно се ражда нормално с тесен таз  Sad! Но доктора каза, че главичката се вижда и няма време за упойка! Самото раждане от тези думи на доктора докато изкарат бебо беше 15 мин. преди това обаче 12 часа имах контракции.
Въпроса ми беше риторичен. Акушерка съм в родилна зала и много пъти ми се е случвало да "водя" раждане на операционната маса. Не съм била свидетел, не мога категорично да коментирам случилото се, но освен това съм и раждала два пъти - със секцио и нормално. Та затова те съветвам да помислиш повечко, не се оставяй на паниката, преценете добре нещата с твоя лекар (второто дете обикновенно е по-едрос около 150-200 гр.) и ако наистина ще се очакват проблеми тогава не го мислете.  bouquet

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравей,лично аз съм раждала два пъти нормално много леко и бързо,но при второт раждане  доведоха в стаята едно момиче с раждане като твоето,налагаше се аз да я нося до тоалетната даже защото и беше невъзможно да става,за толкова тежко раждане не бях чувала да не навлизам в подробности да не уплаша някой,и всичко това и се е случило заради тесен таз но кой да се сети,че не е за нормално раждане,измъчили са го момичето от накадърност,та моят съвет е въпреки възможноста да си родиш нормално без проблеми да не си причиняваш това отново.
Много мои приятелки родиха секцио,но такова чудо като това момиче не бях видяла въпреки че бях при тях няколко часа след операцията,а и бебчетата им бяха много красивички,едни такива спокойни белички.
Така, че както и да решиш успех дано това раждане да е красив спомен за теб.  bouquet

# 21
  • Мнения: 35 968
при тесен таз е най-добре да ти направят секцио; безумно е да изтърпиш още толкова мъки за идеята на нормалното раждане

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
при тесен таз е най-добре да ти направят секцио; безумно е да изтърпиш още толкова мъки за идеята на нормалното раждане
Peace
Сигурно има много жени, които са раждали безпроблемно дори и с тесен таз, но щом си имала проблеми първия път както разбирам с множество разкъсвания, въобще забрави за нормално. Аз не съм спец, ама като се има предвид, че шийката на матката ти е била зле зашита, невиждам как тя би се разширила отново без да създаде още по-големи проблеми. Хич не му мисли ами направо си ангажирай някой надежден лекар и си ходи при него, за да избегнеш изненади както ти се е случило първия път. Успех!

# 23
  • Мнения: 5 103
След такива мъки, немисля, че е реднода раждаш пак нормално.
Моят таз е тесен и родих със секцио супер бързо е и при мен болката беше поносима Wink

# 24
  • Мнения: X
Няма защо да експериментираш - много "страшни приказки" се говорят за секциото, но да ти кажа незнам от къде са се пръкнали Rolling Eyes

И аз бях с тесен таз и ми препоръчаха секцио трима лекари, независими един от друг - послушах ги и съм много доволна. Наблюденията ми са, че първите два дни боли повече, отколкото след нормално раждане, но на първата седмица, щом ти свалят конците си направо песен, а тези с нормалното са си, както първите два дни. И изобщо не е толкова мъчително и т.н и т.н.

# 25
  • Мнения: 1 685
Раждай секцио и въобще не се чуди!
И аз първия път родих нормално, а втория със секцио, защото бебето беше седалищно.

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 15:35 от карамелена

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Наблюденията ми са, че първите два дни боли повече, отколкото след нормално раждане, но на първата седмица, щом ти свалят конците си направо песен, а тези с нормалното са си, както първите два дни. И изобщо не е толкова мъчително и т.н и т.н.
Аз след третия ден си бях супер, толкова ми трябваше, за да оправя хемороидите Laughing Все пак 4600, бая напъни си бяха. При всеки е различно, няма правила  Peace И с първото беше същата работа. Ако няма противопоказание за мен цезарово е излишно.
Както казах въпреки, че не съм фен на цезарово в описания случай не бих подкрепила нормално раждане.

Общи условия

Активация на акаунт