Токуда Болница София - тема 24

  • 94 258
  • 773
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 19 715
Естествено, че диспечерките ще питат за къде си. Шофьорите обаче не знаят, докато не поемат курса. Съответно, не могат да откажат къс такъв, просто защото така са решили.

# 391
  • Мнения: 700
quote author=cristi link=topic=961157.msg34680855#msg34680855 date=1489241572]
Естествено, че диспечерките ще питат за къде си. Шофьорите обаче не знаят, докато не поемат курса. Съответно, не могат да откажат къс такъв, просто защото така са решили.
[/quote]

Написала съм и, че като се кача, шофьорите са знаели за къде съм. А и на повечето коли на gps-а им излиза адреса от точка А до точка Б, има си такава програма. Но това за номерата и зоната не го знаех. Както и да е, да не влизаме в спор за глупости. Поне имаш късмет, че те возят, че каквито са сопнати повечето ...

# 392
  • Мнения: 19 715
Ама аз не споря Hug Само казвам, че се получава следното - поръчваш такси, диспечерката приема заявката и системата директно разпределя адреса ти на колата, която е на ред. Коя кола е на ред се определя от реда на влизането им в зоната. Тъй като всичко това става автоматично, никой не знае коя кола какъв курс ще поеме и никой шофьор не си избира адресите. Разбират го чак, след като им разпределят поръчката и тръгнат към адреса. Ако случайно някой откаже адрес или се троска на клиента, го глобяват и/или му спират достъпа до адреси за деня. Имаше и някакви други наказания, но съм ги забравила.

# 393
  • Мнения: 700
Ама аз не споря Hug Само казвам, че се получава следното - поръчваш такси, диспечерката приема заявката и системата директно разпределя адреса ти на колата, която е на ред. Коя кола е на ред се определя от реда на влизането им в зоната. Тъй като всичко това става автоматично, никой не знае коя кола какъв курс ще поеме и никой шофьор не си избира адресите. Разбират го чак, след като им разпределят поръчката и тръгнат към адреса. Ако случайно някой откаже адрес или се троска на клиента, го глобяват и/или му спират достъпа до адреси за деня. Имаше и някакви други наказания, но съм ги забравила.

 Hug Виж ти, това е полезна информация. Аз съвсем други наблюдения имам. Както и да е Simple Smile

А някой да има впечатления за д-р Попов уролог в болница Токуда?

# 394
  • Мнения: 1 501
А никой не пише в последно време. Няма ли някоя мама скорошно родила в Токуда, за да видим как се отразява турския мениджмънт на болницата ?  Rolling Eyes Joy Joy

# 395
  • Мнения: X
За родилите не знам.
Миналата седмица бях на профилактичен при моят АГ там. Каза, че максимално изитскват персонала и капацитета на болницата и нещо не звучеше много оптимистично.
А сестра ми, която беше там лекар, напусна

 Sad

# 396
  • Мнения: 1 380
Дано и Димитров не напусне до юни... ще се самоизраждам  Mr. Green

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 13:20 от КаИна

# 397
  • Мнения: X
Димитров дано не напусне България, че не знам къде ще си търся толкова свестен гинеколог.

# 398
  • Мнения: 4 069
Има един платен паркинг, точно преди паркинга на Токуда. Аз съм го ползвала веднъж, когато нямаше места за паркиране.

# 399
  • Мнения: 89
И аз да попитам-няма ли някоя мама, родила скоро в Токуда, да сподели за промените?

# 400
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте, има ли раждали при д-р Колева естесвено? Много ме натиска за секцио, но най-накрая се разбрахме за нормално раждане и сега малко се притесявам да не прибегне пак до него, а в този момент не знам колко адекватно ще мога да реагирам.
Исках още да попитам, ако таткото присъства преди раждането, дали се плаща допълнително. Никъде на намирам информация.
Другото ми питане е към раждалите нормално дали има в родилна зала ( пред родилна, доколкото разбрах е една зала - родилна и предродилна) самостоятелна баня, която мога да ползвам по всяко време Simple Smile

# 401
  • Мнения: X
Самостоятелна баня има, ако е самостоятелна стаята.
Аз имам едно раждане при Колева, но секцио.

# 402
  • Мнения: 1 495
Веси, моето инфо е старо, но 2012 септември тъкмо беше станало безплатно присъствието на таткото. Платихме само присъствие на дулата.
Аз родих при Колева тогава, защото беше дежурна, бях се разбрала с тогавашната шефка д-р Лазарова за нормално след секцио. Колева беше много притеснена като разбра и ме пита кой ми е дал тази идея. При положение, че знам и за доста случаи при други лекари за нромално след секцио. Затова и този път не избрах нея, мисля да се пробвам при д-р Маркова. А как се аргументира за секцио, първото ти предполагам е било нормално ?

# 403
  • Мнения: 4 056
Vesi, в родилна зала отиваш за самото изгонване на плода, няма време там за баня вече -)

# 404
  • Мнения: 99
 Преди две години като раждах нормално си изкарах 20 часа в предродилна зала, имаш си баня с тоалетна, че и вана имаше  Wink. Момичета аз раждах преди 10 дена в Токуда, този път две години след нормалното ми раждане там, сега секцио.Д-р Димитров ме оперира.Какво да кажа за промени, общо взето са си същите нещата, само дето докторите май са още по-претоварени.Аз като отидох да ме приемат, докторът ми беше там и не беше спал от два дена.Каза ми да стискам до сутринта, че не може повече да издържи, ако трябва спешно да идва през нощта.Което си беше стресиращо, защото бях с контракции.Това, което не одобрявам, че последния ден се наблъсках с но шпа и магнезий.Другото което е, че нацелих някакъв пик и кямаше места и в двете отделения, накрая ми намериха едно място, ама не в родилно, а в гинекология.Затова и след секциото пак там ни върнаха и чак на следващия ден следобяд ни преместиха и чак тогава ни донесоха бебетата.Сестрите както и преди, повечето са сърдити и недоволни, но има и такива, които са супер готини, както и сестрите от неонатология.Късмет беше, че д-р Масларска беше дежурна в отделението два поредни дни и обърна много индивидуално внимание.Моят доктор беше постоянно и непрекъснато на работа и минаваше по кяколко пъти на ден да ме види.Другото, което ми направи лошо впечатление е, че тъй като нямат реанимация, е много кофти когато посред нощите ти стоварят в стаята някое спешно секцио, цяла нощ почти няма спане.Ааа и продължават да правят грешки сестрите с назначените неща на лекарите, така че интересувайте се, всеки доктор пък си изписва различни неща с различна продължителност.Това, което ми беше ок е, че бяхме 3 момичета в една стая, на които секциото беше през час и после заедно си се възстановявахме и заедно минавахме през едни и същи неща.Секциото беше в четвъртък, мен ме изписаха по документи още в неделя, но си останах докато не изпишат и бебка, по-скоро беше формалност.Май това се сещам засега.

Общи условия

Активация на акаунт