Февруари се задава, а МАРТенската мама все по-нетърпелива става!- тема 10

  • 43 225
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 899
Обадих се на личната още 2рия ден като почна... Cry ма тя ми обясни че с нищо не мога да се лекувам и да съм на чай с мед лимон лукчета и спрей за нос с морска вода....... чух се вчера и с генеколожката тя ми каза че джипито ми и лудо и тва са глупости. Даде ми осцилококцинум спрея с невен и прополис и муконазала. Каза ако не се оправи да отивам на лекар да ми слушат дробовете. Е ок амааа са заради тъпото ми джипи стиггнах до тук и са и да ходя ще ми каже същото като всекш път #Cussing out връзва си гащите гадината!

# 61
  • Мнения: 6 541
Аз му се порадвах и навън на снега - ходих до Лидъл, добре че ми е до блока Mr. Green
Купих жълто+сиво одеало за леглото и зелено+синьо за столче, количка и даже за изписването мисля да го ползвам. На количката ни много отива, тя е същото зелено Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 796
Тиама, добре си дошла,
Катерина - бързо оздравяване,
H/I, мислих, че само при нас ММ избра количката, ама не сме единствените хаха, въпроса е, че моя я избра много скъпа, направо се срамувам да кажа, че количката ни струва колкото колата Tired , ама като му влезне някоя муха в главата и няма оправия. Crossing Arms
 Аз бях днес на ЖК, 33+0г.с младежа е 2300 Crazy , голям ще е изглежда. Не си спомням кой тези дни писа за зрялост на плацента 2, на мен казаха днес 0(не ми казаха де, аз чух) и нищо повече, 0 дали не е притеснително в този период как мислите?
 Хора, ако знаете как сме прецакани с това майчинство в чужбина Rolling Eyes , сега има вероятност личната да не ми даде болнични и трябва да си взема от 16-те седмици , които ми се полагат майчинство  Tired , тъпо е...но мисля до края на януари живи и здрави и да приключвам.

# 63
  • Мнения: 18 560
Чак ми стана интересно какви са тези лидълски дрешки.Ама няма да ме огрее де.Докато стигна дотам, всечко ще е изкупено.
След вчерашната "разходка" до София едвам ходех.
Вчера взех още неща и като се замисля, аз все на розово си налитам, жената в магазина каза, че рано или късно ще ми омръзне.  Joy
Сега идва голямото чудене къде ще се побират всички тези дрехи,като то в нашия гардероб едвам място за нашите се намира. newsm78  Outta Joint

Цитат
Но държахме да е с леко шаси, да ми е удобна, да има цяла дръжка, големи, широки и стабилни гуми, 3 в 1 да бъде, да не е черна или сива и на добра цена  35
И моите изисквания са същите общо взето, като добавим да е висока, да е качествен плат, да има напомпващи се гуми и да не е триколка Simple Smile

# 64
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
В брошурата е отбелязано, че някои цветове най-малкия размер е 62.
Не сте се минали 50-56 са много малки. Купих няколко и такива, но повечето взех 62. Отделно изрових и едни джинси Wink
Ще издирвам в събота сутринта из младост олекотената завивка и може някое боди и чорапки.
Оказа се че съм взела две еднакви бодита ... Но тук беше лудница!

Кате, бързо възстановяване!

# 65
  • Мнения: 319
Относно пазаруването тези дебелите чорапогащници за момичета и момчета по 4.5 лв в Лидл за брой, аз си взех за 1,80 лв - 2 броя на някаква промоция същите пак мекички и дебели различни размери и цветове в Кауфланд, чорапките също са на половин цена и са хубави.

# 66
  • Мнения: 1 789
И аз се разписах в Лидъл, самозакарах се с колата в този проливен сняг. Майка ми купи 2 гащеризончета и 2 бодита от най-малкия размер. Порт бебето нещо не ми хареса. Добре че е майка ми, иначе аз сигурно от родилното ще поръчвам дрехи...много съм зле.
Да се похваля, че от вчера ходя на курс за бременни и много ми харесва. Човек може да попита всичко и отговорите не са субективни, а се основават на факти от медицината.

# 67
  • Мнения: 557
Тиама, добре си дошла,
Катерина - бързо оздравяване,
H/I, мислих, че само при нас ММ избра количката, ама не сме единствените хаха, въпроса е, че моя я избра много скъпа, направо се срамувам да кажа, че количката ни струва колкото колата Tired , ама като му влезне някоя муха в главата и няма оправия. Crossing Arms
 Аз бях днес на ЖК, 33+0г.с младежа е 2300 Crazy , голям ще е изглежда. Не си спомням кой тези дни писа за зрялост на плацента 2, на мен казаха днес 0(не ми казаха де, аз чух) и нищо повече, 0 дали не е притеснително в този период как мислите?
 Хора, ако знаете как сме прецакани с това майчинство в чужбина Rolling Eyes , сега има вероятност личната да не ми даде болнични и трябва да си взема от 16-те седмици , които ми се полагат майчинство  Tired , тъпо е...но мисля до края на януари живи и здрави и да приключвам.

Jeran и аз днес бях на ЖК - младежа е 2480 гр Simple Smile . Моята АГ каза че вече ще се виждаме по-начесто , всяка седмица , другата седмица в петък пак съм на ЖК и ще изследваме секрет.
И аз се отчетох в Лидъл , взех чорапки за бебо и за мен един клин - адски удобен , взех М но малко ми е голям , пак ще си го нося де Simple Smile


# 68
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз разгледах бебешките неща от Лидъл, сладки са, но не мога да преценя размерите им. 62-68 ми се виждат много големи, по-малкия размер пък колко ще се носи и кога. С тия дрехи въобще не съм наясно.

# 69
  • Мнения: 6 541
На Лидъл всички дрехи са уголемени. И на мен 62 ми се виждат големи. И ми се струва, че когато ни станат вече ще е топло и няма да е за тях.

# 70
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз купих от поларените малки и от памучните по-големи.
Взех комплектче панталоки и блузка - плюш, големи, но ми се струва че с потниче и през април-май ще се носи. Тогава ще е по-студено, защото сезона нито е за камина, нито е за климатици ... Едно никакво време, не знаеш как да се обличаш.
Памучни панталонки, блузки, бодита взех повече и по-големи. Даже едни джинси изкопахме от някъде Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 2 348
При всичкото ми желание да пазарувам и да подреждам бебешки работи, няма как да го направя. Заради безкрайния ремонт, който почнахме. Ужасно е! Дори не знам ще приключим ли до раждането, нямам представа кога ще пера и подреждам. И къде изобщо ще подреждам, като мебелите ни още ги няма(а ги няма, защото е безсмислено да ги вкарваме на незавършен ремонт).

Miss_Bingley, колички като твоя избор изглеждат красиви, но аз умишлено избягвам точно такива. За летен кош се ползва сгънат зимния, което ми се вижда твърде тясно и ограничаващо. И степенката на краката, и при раменете. И самото пространство за сядане ми е някак си доста ограничено.  Струва ми се, че следващата зима, когато децата ще са почти на годинка и са с допълнителен обем от зимни дрехи, ще им е некомфортно. Нямам опит, само от оглеждане и сравняване с количките, които аз съм имала си правя анализирането Simple Smile

H/I, Jeran, точно количка ММ не е избирал, но често той избира нещата, които трябва да са в моето поле Simple Smile Например той ми избра роклята за бала, той избра и булчинската ми рокля. Миналата зима ми купи страхотни боти, а по-миналата - палто. Аз обаче абсолютно не разбирам от мъжки дрехи и обувки. Възхищава се на някакви маратонки, които на външен вид са абсолютно същите, като от битака, но били голямата работа.. ми аз пропускам да я забележа тая голяма работа. За маратонката специално забелязвам само дали мирише или не  Mr. Green Също на децата по-често той избира обувки и сякаш по-добре от мен разбира кои са качествени. Но за детски дрехи е много зле. Дори не различава дрешките в гардероба коя е за момиче и коя за момче (обличал е баткото с момичешките панталонки на сестра му. И децата мърморят, казват, че това не са техните дрехи, но той не ги слуша).

П.п. а за размерите, едното ми дете беше 2.400кг на изписването, така че абсолютно всички дрешки му бяха доста големи. И дрехите 0-3м ги носеше половин година. Само от някъде някой ми беше подарил две гащеризончета, които се водят 0+ (а не 0-3), до 53см. В магазините видях, че се водят за недоносени. И само тези дрешки му ставаха до 3ти месец.
 Но момичето ми беше двоен размер на батко си, тъй че ѝ беше невъзможно да се напъха в дрешките, които бях подготвила и разопаковах чувала с (3-6м).

Последна редакция: чт, 19 яну 2017, 15:12 от skrech

# 72
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз все въртя размерите, като се роди март до юни ще е на три месеца, така че от три до шест месеца ще е в летния сезон. Моите дрехи са от 3 до 6 месеца и всички са дебели Laughing

# 73
  • Мнения: 18 560
Ами то всички колички саа такива комбинираните.А и по улиците само такива виждам.Не знам др какви има.Ако реша,че е необхидимо ще взема и една само летна.Но не мисля,че ше имам проблем.
С това редене на дрехи...ние имаме място,шкафове,скринове,не е да няма,ама нещо не мога да измисля кое къде ще е.Ще чакам леглото и там ще подредя по шкафовете,а каквото остане,ще мисля после.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 348
А, не са всички такива Simple Smile Даже повечето са с отделен летен и отделен зимен кош. Дори зимния да може да се изправя. В нашия парк една баба вози внучето си в такава, а то е едро дете и буквално запълва количката във всички посоки. Но вярвам ,че всяка марка си има свои размери и не всички са като нейната. Ако в магазина има няколко марки с такъв принцип, можеш да видиш на място разликата и да прецениш.

П.п. Разгледах ги пак и се сетих какво ми пречеше в тях Simple Smile Значи детето може да си седи с повдигнат гръб, но когато заспи, за него ще е по-удобно да му се вдигат и крачетата(освен да се спусне гръбчето), а като вдигнеш, те ще бъдат много свити (на практика ще трябва да се хване в бебешки кош, а вече няма да е бебе).

Общи условия

Активация на акаунт