По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 13

  • 47 625
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 221
Здравейте и от мен. И на нас ни предстои първи опит ин витро. Четох много теми и вече тотално се обърках...При първия ни преглед след 2 спермограми лекарката ни каза че заради мъжки фактор сме директно за инвитро. Попитах за цветна снимка и отговора беше, на мен тръбите ти не ми трябват... няма смисъл да правим. Обаче като четох по темите пише че е задължително заради хидросалпингс. Освен това нито микробиология ми е назначена, нито изследвания за уреаплазма и микоплазма, SDi или тромбо...нещо си  Embarassed
Малко дълго стана, обаче всъщност въпроса ми е: кои са основните изследвания които трябва да се направят преди такива процедури. Ако тя не ни ги назначи, аз сама ще си ги направя. Явно ние трябва да сме по-лекари от лекарите за да успеем...

# 31
  • София
  • Мнения: 23 223
коя е тая лекарка  Shocked

# 32
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте и от мен. И на нас ни предстои първи опит ин витро. Четох много теми и вече тотално се обърках...При първия ни преглед след 2 спермограми лекарката ни каза че заради мъжки фактор сме директно за инвитро. Попитах за цветна снимка и отговора беше, на мен тръбите ти не ми трябват... няма смисъл да правим. Обаче като четох по темите пише че е задължително заради хидросалпингс. Освен това нито микробиология ми е назначена, нито изследвания за уреаплазма и микоплазма, SDi или тромбо...нещо си  Embarassed
Малко дълго стана, обаче всъщност въпроса ми е: кои са основните изследвания които трябва да се направят преди такива процедури. Ако тя не ни ги назначи, аз сама ще си ги направя. Явно ние трябва да сме по-лекари от лекарите за да успеем...

Ами виж сега, отиваш и си ги правиш сама Rolling Eyes Истината е, че повечето доктори гледат през пръсти нещата. Отиди при който и да е квартален гинеколог да ти вземе цервикален секрет за ДНК изолиране на микоплазма, уреаплазма и хламидия, както и МБ да ти направи. Тромбофилия можеш да пуснеш в Мйачин дом, струва мисля 100лв. Цветна снимка можеш на много места да направиш, но определено НЕ ПРАВИ нищо без нея!!! Аз правих в Надежда преди много доини и сега пак в Щерев при д-р Билчев, 180лв, много съм доволна.

# 33
# 34
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Точно щях да се обзаложа, че това е в Щерев  ooooh!
Тимева с 300 зора я накарах да ми пусне някои изследвания, ако не бях правила инсета, щях и без хидротубация да мина.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 223
тя уж е с опит, пък да прави такива лоши работи  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 221
Същата докторка ми видя ендометриоза, която до сега никои не беше виждал, и иска да правим лапаро възможно най-скоро. Предполагам, че операцията изклюва вече нуждата от снимка, нали? Иначе другите излседвания ще ги направя, но се чудя преди или след операцията?

 
Здравейте и от мен. И на нас ни предстои първи опит ин витро. Четох много теми и вече тотално се обърках...При първия ни преглед след 2 спермограми лекарката ни каза че заради мъжки фактор сме директно за инвитро. Попитах за цветна снимка и отговора беше, на мен тръбите ти не ми трябват... няма смисъл да правим. Обаче като четох по темите пише че е задължително заради хидросалпингс. Освен това нито микробиология ми е назначена, нито изследвания за уреаплазма и микоплазма, SDi или тромбо...нещо си  Embarassed
Малко дълго стана, обаче всъщност въпроса ми е: кои са основните изследвания които трябва да се направят преди такива процедури. Ако тя не ни ги назначи, аз сама ще си ги направя. Явно ние трябва да сме по-лекари от лекарите за да успеем...

Ами виж сега, отиваш и си ги правиш сама Rolling Eyes Истината е, че повечето доктори гледат през пръсти нещата. Отиди при който и да е квартален гинеколог да ти вземе цервикален секрет за ДНК изолиране на микоплазма, уреаплазма и хламидия, както и МБ да ти направи. Тромбофилия можеш да пуснеш в Мйачин дом, струва мисля 100лв. Цветна снимка можеш на много места да направиш, но определено НЕ ПРАВИ нищо без нея!!! Аз правих в Надежда преди много доини и сега пак в Щерев при д-р Билчев, 180лв, много съм доволна.

# 37
  • София
  • Мнения: 23 223
ако ще правите лапароскопия там могат да проверят тръбите,но все пак поискай, защото понякога пропускат.
важно е в какво състояние са.

# 38
  • Мнения: 1 142
Dundiu, по фонда ли ще правите опит?
Второ мнение търсила ли си?

# 39
  • Мнения: 1 221
Първия опит ще е самостоятелно финансиране и междувременно ще пуснем документи по фонда. След 3 години неуспешни опити, моята гинеколожка ме насочи към клиника по репродуктивно здраве и въпросната лекарка. След като Юнакова и Магунска казаха 16мм ендометриозна киста, аз много се притесних, но реших че така или иначе не съм правила цветна снимка и имам апендектомия, ще е добре да направя лапарото и да махна кистата.

# 40
  • Мнения: 1 142
Не знам, на твое място бих потърсила второ мнение, особено ако получа подобен отговор от лекар.  Peace
Ако много бързате, може да пробваш в Малинов. Там горе долу бързо стават нещата, а и един консултативен преглед никому няма да навреди. Аз ходих при д-р Калчев.
Вие си решавате. Успех  Hug

# 41
  • Мнения: 1 221
Благодаря за съветите. Ще направя консултация и другаде, но се чудя къде. Навсякъде вече имам усещането, че ме виждат като 100 лв. Да не му се налага на човек да опира до лекари... #2gunfire

# 42
  • Мнения: 19 734
Ако са само като 100, добре  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 833
Благодаря за съветите. Ще направя консултация и другаде, но се чудя къде. Навсякъде вече имам усещането, че ме виждат като 100 лв. Да не му се налага на човек да опира до лекари... #2gunfire
Няколко x100.....

# 44
  • София
  • Мнения: 9 145
Няколко по 1000 лв  Wink.
Иначе, ако имат съмнения за ендометриозна киста - практиката е първо да се пробва с прием на противозачатъчни 2-3 месеца да се махне, може да е задържан фоликул. Ако не стане, тогава лапароскопия. Така от един преглед е трудно да се прецени.
Отделно, ако е до 3 см, понякога ги пунктират - не че това решава проблема дълготрайно, но дава няколко месеца време за опити.
Опитай в Малинов за второ мнение. Не се чака много, а лекарите са добри  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт