Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 808
  • 527
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 354
Навсякъде се лети, разстоянията са огромни. Или ако имате яхта...
Ферибот има от Таити до Муреа.
Дори полетите между отделните островни групи не са директни или са по веднъж седмично (между Фиджи и Таити се лети през Нова Зеландия).

# 121
  • Мнения: 664
Да,видях,за това и питах за ферибот.Благодаря ти.Ще видим как ще го измислим,може би първо до Таити и Бора Бора и след това отново Нова Зеландия и Фиджи,за Островите Кук и за тях мисля пък да видим как ще го организираме.Разполагаме с повече от месец така,че времето няма да е проблем.Ще се върнем първо в любимата ми Малайзия,от там Хонк Конг,Сингапур и от Сингапур към Нова Зеландия,видях,че има директен полет.

# 122
  • Мнения: 4 354
Е то 3 часа полет са сигурно 4-5 дена с кораб. Ако намерите круиз някакъв, иначе редовни линии никой няма да държи на такива разстояния. Между карибските острови няма, дето са 10 пъти по-близо един до друг.

# 123
  • Мнения: 4 354
Ето едно репортажче от подобно пътешествие
https://magelanci.com/forums/topic/3002-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83 … 0%B5%D1%82%D0%B0/

# 124
  • Мнения: 664
Благодаря много.За репортажа също,много полезен.Миналата година от Пенанг до Тайланд бяхме с кола,около 4,5 часа,след това с ферибот до Самуи час и половина ,видя ми се 2 дни път с камили всичко.На мен Самуи ми хареса,от към храна,плаж и хотелско обслужване всичко беше наред.Бяхме средата на Януари.Началото на Февруари отидохме до Бали с полет от КЛ и 1 седмица не спря да вали,имаше само 1 слънчев ден,ами аз не останах очарована от Бали а го чаках с нетърпение,хората са нахални,всеки ни спираше на всяка крачка да ни предлага такси или да си купим нещо,отделно е в пъти по-скъпо от Тайланд и Малайзия ,да не говорим,че в хотела на закуската не ни даваха да пушим на терасата отвън и след като ни забраниха да си вземем кафетата в стаята за да си пушим на нашата тераса повикахме управителя и с излишни разправии си ги взехме.Хотела не беше лош от към чистота 4 звезди се водеше.градината чиста,басейните също.Може би и времето ми повлия да се разочаровам,плажа кален мръсен,океана черен.Това е моето първо впечатление.Ако се връщаме евентуално пак там на което не държа може пък да ми хареса.Виждам,че много хора тук харесват Бали и може просто ние да не сме попаднали на точното място,за това може и да му дам втори шанс някога.

# 125
  • Мнения: 2 650
По разкази на близки знам, че водата в Бали винаги е кална и мръсна. Също така океана е вълнист и не става за деца. Това са причините да се откажа от почивка там, макар че бях много навита да ида Simple Smile
Ще ми е интересно да прочета още мнения.
Бора Бора по-cкъпо ли е от Малдивите? Препоръчайте ми острови и хотели на Малдиви, където плажа си струва, и цената е приемлива.

Иначе аз се записвам с още посетени дестинации в далечния изток- Япония и Южна Корея. Все се забиваме  в някоя столица. Сега бленувам за екзотична морска почивка

# 126
  • Мнения: 664
Южна Коея, Япония -звучи страхотно.Сеул  ми е желание одавна.Доволна ли си? Хареса ли ти? Как са цените ? Чувала съм, че Токио е ужасно скъп?

# 127
  • Мнения: 4 354
Е, на Бали плажовете не са му силата, и ако уцелите дъждовния сезон пък съвсем

# 128
  • Мнения: 3 025
И аз се колебая между Китай, Япония и Южна Корея. Едно от нещата, които ме карат да се въздържам от Корея, е прочетеното някъде /може и тук да е било, в темата/, относно пушенето на публични места. Не знам, може и в Япония да е така newsm78 Не че не мога да издържа 2-3 часа без цигара, но да се завирам в някакви кабинки, да пуша набързо като "войник на пост" не ме привлича особено, някак ми се губи пълното удоволствие от преживяванията.

# 129
  • Мнения: 1 123
По разкази на близки знам, че водата в Бали винаги е кална и мръсна. Също така океана е вълнист и не става за деца. Това са причините да се откажа от почивка там, макар че бях много навита да ида Simple Smile
Ще ми е интересно да прочета още мнения.
Бора Бора по-cкъпо ли е от Малдивите? Препоръчайте ми острови и хотели на Малдиви, където плажа си струва, и цената е приемлива.

Иначе аз се записвам с още посетени дестинации в далечния изток- Япония и Южна Корея. Все се забиваме  в някоя столица. Сега бленувам за екзотична морска почивка


Здравей , малко са те подвели за Бали не е кална и мръсна водата но си има отлив и в след обед океана го няма  Joy . Струва си да се посети острова много е красив , а за децата има невероятен зоопарк който много ми хареса , парка с маймунките и на тях ще им хареса . Разходка в джунглата със слонове  и може и да пропускам нещо . А за храмовете да не говорим или пък за разходка до вулкана .
За Малдивите мога да ти препоръчам остров Курамати  макар че има и още по добри от него просто зависи от твоят бюджет . Хубав е за деца има хубави плажове и доста забавления .

# 130
  • Мнения: 12 473
Че на Малдивите точно кой плаж не е хубав? newsm78
Изключвам Мале.
Колкото до цени - резорти и местни села - много.

# 131
  • Мнения: 2 650
Jfjallen, ако питаш мен, отпиши Китай. Няма никакви туристически места освен Китайската стена и Forbidden Town ако ще ходиш в Пекин. Народа не говори английски, не чете латиница, не се ориентират по карти, Google и фейсбук са забранени, дори намирането на хотела ни отне половин ден в лутане. Картите на латиница са рядкост. Ако си мислиш, че ще намериш евтини и хубави пазари за шопинг на китайска стока се лъжеш. Не си купихме нищо, защото нищо интересно няма. Китай не оправда очакванията ми.
Сеул и Токио действително са скъпи , но си струват. За обяд или вечеря давах ме 20-45$ за двама. Ако ще се ходи в Токио задължително посетете и Които  (аз не успях, за което съжалявам ).

# 132
  • Мнения: 2 650
Че на Малдивите точно кой плаж не е хубав? newsm78
Изключвам Мале.
Колкото до цени - резорти и местни села - много.

Точно затова питам.  От толкова избор не мога да преценя какво точно да гледам. Все пак е добре да има транспорт до острова със ферибот.

# 133
  • Мнения: 1 123
Че на Малдивите точно кой плаж не е хубав? newsm78
Изключвам Мале.
Колкото до цени - резорти и местни села - много.

Точно затова питам.  От толкова избор не мога да преценя какво точно да гледам. Все пак е добре да има транспорт до острова със ферибот.

За ферибот май не съм чувала , варианта е хидроплан или лодка . newsm78

# 134
  • Мнения: 2 650
Че на Малдивите точно кой плаж не е хубав? newsm78
Изключвам Мале.
Колкото до цени - резорти и местни села - много.

Точно затова питам.  От толкова избор не мога да преценя какво точно да гледам. Все пак е добре да има транспорт до острова със ферибот.

За ферибот май не съм чувала , варианта е хидроплан или лодка . newsm78

Да де мисълта ми беше воден транспорт, защото въздушния е много скъп.  А няма воден транспорт до някои от островите.

Общи условия

Активация на акаунт