Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 849
  • 527
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 480
В Канкун не навсякъде вятърът е силен, освен през дъждовния период.

Хотел Иберостар в Канкун има вилички на плажа с индивидуален малък басейн към всяка вила.
Разгледайте Исла Мухерес, там има много красиви плажове и храм, но самият център не е така лъскав както в Канкун.

# 271
  • Мнения: 3 480

Много интересен и полезен блог, благодаря на автора!

# 272
  • Мнения: 9 215
Здравейте, някой посещавал ли е Аруба ? (ако да кажете хубав хотел AI, с хубав плаж с палми ). Също така някой да е бил в Playa del Carmen/Mexico, пак със същите въпроси + там има ли силен вятър, както в Канкун?
По принцип търсим курорти с хотели тип къщички, да са AI и с добър плаж, ако се сетите предлагайте, но предпочитаме да е на Кариби/ Били сме в Доминикана, Ямайка, Бахами, Куба, Малдиви/

Аруба да, АИ препоръчвам DIVI,страхотен https://cdn1.redweek.com/photos/full-preview/4/3/9/43920.jpg?1
Peace из курорта се предвижваш с голф колички Crazy
а и по алеите има много фауна


в тази последната от дясно горе бяхме кееф

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 22:20 от pinko

# 273
  • Мнения: 4 738
Някой да е пътувал до Китай? Търся информация от хора, пътували самостоятелно... Или с организирани екскурзии, но на място... newsm78

# 274
  • София
  • Мнения: 4 714
Някой да е пътувал до Китай? Търся информация от хора, пътували самостоятелно... Или с организирани екскурзии, но на място... newsm78

Предвид, че никой не е отговорил май няма самостоятелно пътували до Китай. newsm78
Все пак не е зле да уточниш до кой Китай имаш предвид. Peace
За Хонконг и Макао не ти трябват организирани екскурзии, даже и местни фирми организиращи турове.
Виж, Пекин, Сиян, Шанхай и др е съвсем различно. Градовете са огромни. Трябва много добро познаване на трафика най-вече. Ако някъде се образува "тапа", това не е като Банкок или Делхи, ужасно е. Метрото също не е опция, защото от всяка врата излиза тълпище от хора, съответно влиза и ако сте повече от двама човека и не се стискате за ръка, нищо чудно единият да се качи, другият - не.
"Задължителните" посещения не са по-малко предизвикателство. Навсякъде е пълно. Като пиша пълно, имам предвид почти невъзможно да се види, ако не се изчака пролука.
Не искам да те обезсърчавам, намери си читава китайска агенция, която е наясно с нещата. Peace
За съжаление аз пътувах организирано/въпреки непоносимостта ми към такъв вид пътувания/ и не знам как беше името на контрагента.
Успех! bouquet
http://www.nasamnatam.com/karta/Pekin.html
/малко за ориентация, но и без това си я виждала/ bouquet

Виж в магеланци!!! Там може да са ти по-полезни!

И още нещо: въобще не вярвай на мита, че в Китай разбират и отговарят на английски или какъвто и да е европейски език вкл. и руски.
Аз и още 7 човека употребихме всички знайни и незнайни езици + езика на ръцете за да поискаме ел. четка за зъби в съответния супер. Кимането и усмивките бяха много дружелюбни, ама с нищо не ни помогнаха... Така и човекът, който желаеше съответната покупка си тръгна без нея. Иначе ако посочиш каквото и да е, веднага го получаваш. В случая май нямаше ел .четки. Laughing

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 00:02 от MayyaI

# 275
  • Мнения: 9 905
Абе ние сме ходили до Китай, ама не от Бг.
За Пекин - може спокойно да се моташ сам. Метрото им е по-ясно от софийския ГТ. Не сме имали абс.никакви проблеми с навалица, навсякъде са кротки опашки, рентгени на всеки вход. Ние бяхме с трите деца. Има няколко основни места там - площад Тянанмън, Tеmple of heaven, летният императорски дворец, прекрасен зоопарк вкл.панди. Ходихме и в една старинна обсерватория близо до хотела ни, както и във военния музей. За великата стена трябва най-добре гид-шофьор.

# 276
  • Мнения: 4 738
Благодаря момичета, Китай май ще го заменим за Сингапур, защото ММ може да вземе ваканция чак декември... А в Китай доколкото прочетох е студено тогава... Исках да отидем там най-късно септември, но май няма да стане... И затова сега събирам инфо за Сингапур, Куала Лумпур и Банкок.. Hug
Ако някой може да помага ще съм благодарна... Peace

# 277
  • Мнения: 9 905
Има тема за там, наскоро я повдигнахме нагоре.

# 278
  • София
  • Мнения: 4 714
Значи ние сме изтеглили късата клечка с метрото. Един път пътувахме да видим как е. Wink
Ето и блогът на Роже, дано ти е полезен:
https://rojetravel.blogspot.bg/2013/04/blog-post_19.html

# 279
  • Мнения: 807
Привет от Мавриций! Времето е страхотно - 30 градуса, много приятно и топло. Хората са страшно любезни навсякъде, за момента съм повече от доволна Simple Smile

# 280
  • Мнения: 2 652
Миналото лято пътувахме Самоорганизирано до Пекин. До Великата китайска стена също никой не ни придружаваше. Меко казано беше АД Simple Smile Китай изобщо не би оправдал очакванията ви. Изобщо не препоръчвам пътуване до там. Ние с ММ все още съжаляваме защо отделихме цели 3 дни там, вместо да ги оползотворим в съседните държави.

# 281
  • Мнения: 3 031
Привет от Мавриций! Времето е страхотно - 30 градуса, много приятно и топло. Хората са страшно любезни навсякъде, за момента съм повече от доволна Simple Smile
Когато се върнете, дайте малко по конкретна информация - къде, какво и как. Преди 7-8 г. наши бегли познати бяха там и като цяло не бяха особено доволни, но, те си падат малко сноби и не знам какво точно са очаквали. Без да искам, заради тяхното мнение - "нищо особено", някак си "зачеркнах" тази дестинация от листа "want to go". А, ако случайно сте били и на Малдивите, ако може да направите някакво сравнение, би било чудесно.

# 282
  • Мнения: 4 396
само 3 дни за цял Китай?

# 283
  • Мнения: 3 031
Аз си мисля, че има дестинации, които трябва да се посещават от хора с определени интереси и познания, а не by the way. Това не го казвам със желанието да обиждам който и да е. Просто всяко място си иска времето, което да прекараш там, но то да отговаря на нагласата ти. За мен, едно пътуване до Китай или Япония, ако е самостоятелно организирано, изисква много голяма подготовка, по-скоро reasurch  за места, които биха били интересни за пътуващите. Или, просто използването на ТА - с всичките плюсове и минуси /по-скоро цената на такава екскурзия/.

Миналата година пътувахме до Виетнам и Камбоджа организирано /и, да, скъпо беше/. Прекосихме Виетнам, летяхме почти през ден до различни градове/. Когато се върнахме, почнах по-детайлно да разглеждам местата, които посетихме и какво е било наблизо. Да, ако бяхме самостоятелно, ако знаехме, ако искахме да имаме по-адвенчър време - щяхме да видим много повече интересни за нас места - но, това е относително за всеки - различни възрасти, различни предпочитания.

За себе си мога да кажа, че аз съм обсебена от тази атмосфера /имам толкова дестинации за откриване - Китай, Шри Ланка, Бали/, но сега Индия е моята нова такава - след 40 дни. Да, туристическо пътуване, но... в крайна сметка е по-важно какво ще видиш, какво ще те докосне, какво ще остане в душата ти и по-важното е как ще го осмислиш...

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 10:45 от jfjallen

# 284
  • Мнения: 807
Привет, на Мавриций определено не е за всеки. Просто много зависи какво очакваш / търсиш от мястото. Ще кача и снимки като се прибера.
Цялата природа е уникална - сутрин се събиждаш и квакат всякакви птици пред прозореца, огромни палми се полюшват, има страхотна растителност - папрати, бамбуци Grinning като в джунгла е на моменти. Но ако очакваш 7* лукс, да спират лимузини пред хотела и някой да ти отваря вратата - не е това мястото Grinning но природата е уникална!!! Ние сме на северното крайбрежие на остроеа, на хотел, който предлага all inclusive, но ние избрахме само със закуска и вечеря, така че имаме целия ден да обикаляме. Хотела ни е 4*, Veranda pointe aux biches - определено има какво още да се желае, но за мен други неща са по-важни. Хората навсякъде са свъх мили, дори на моменти прекаляват. Намерихме си един шофьор, който срещу 70 евро ни разкарва цял ден с минибус ( за 9 човека ) където пожелаем. Показва ни уникални места, дори такива, които не са известни и туристически.
На малдиви / сейшели ... не съм била. Избрахме това място за първото ни талова екзотично пътуване.

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 05:26 от borisova.v

Общи условия

Активация на акаунт