Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 926
  • 527
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 739
Беше изрично казано в темите да не се планират пътувания към Мавриций, Танзания, Сейшели, поради чумата, която върлува там. И ние се отказахме!

# 241
  • Мнения: 4 443
Чумата е в Мадагаскар, да отбележа, преди да се панират всички
Съседните страни (Мавриций, Сейшели...) бяха споменати с това, че вземат мерки да не допуснат заразата, но няма нито един случай там.

Последна редакция: вт, 12 дек 2017, 13:51 от neuromancer

# 242
  • Мнения: 371
Мадагаскар и Сейшели не са ли на има няма 4-5 часа полет един от друг? Thinking

# 243
  • Мнения: 9 908
Каква чума, може ли някакъв линк?

# 244
# 245
  • Мнения: 9 908
Благодаря, то и аз прочетох междувременно, те явно всяка година си я имат...

# 246
  • Мнения: 12 473
И в Азия птичи грип..Wink

# 247
  • Мнения: X
В мадагаскар хората живеят в голяма мизерия и чумата не е изненада, подобно и в Танзания, но на Сейшелите чак толкова примитивно живеещи хора няма Wink а и когато има проблеми имат здравословни инспекции на самото летище, трудно е да се внесат също живи, пресни продукти от вън има строг контрол на летището - пресни плодове, месо, мляко и други са абсолютно забранени за внос и багажа минава под стриктен контрол на скенери и ако сте укрили такива продукти подлежите на затвор. Има хиляди табели и предупреждения за това. Така, че чумата на Сейшелите е по-трудно да бъде пренесена. В Мавриции е по-вероятно, но и за там се съмнявам.

# 248
  • Мнения: 371
Привет, някой правил ли е Liveboarding с катамаран на Сейшелите? Колебая се между лодка и Island hopping на 3 от островите. За катамарана ме спира само детето. Попринцип е пътувала много с лодка, но никога с преспиване:thinking:

# 249
  • Мнения: X
Привет, някой правил ли е Liveboarding с катамаран на Сейшелите? Колебая се между лодка и Island hopping на 3 от островите. За катамарана ме спира само детето. Попринцип е пътувала много с лодка, но никога с преспиване:thinking:
Ние си ползвахме там самолет (малкия на Еир Сейшелс) и Ферибот, не знам кои острови влизат в това с лодките ама от Мае до Праслин си е бая. На Силует без еднодневен пакет от Хилтън няма слизане. От Праслин до Ла Диг се стига бързо и лесно с ферибота(океана не беше бурен, времето беше хубаво обаче имаше прилични вълни, не знам с по-малка лодка как биха се понесли особено от дете)

# 250
  • Мнения: 371
DaAdAd мисля, че не ме разбра. Аз говоря за престой на лодка 5 или 7 нощувки на принципа на хотел. Идеята е, че сте малко хора и плавате из всички острови по предварително зададен маршрут.

# 251
  • Мнения: X
Dusty_wind Там предлагаха катамаран с "Island hopping" за дневни екскурзии за това е малко неясно, какво търсиш, но за това тип "Круиз" нямам идея, сякаш някъде четох някакво ревю за подобно нещо, но не си спомням къде. Аз бих избрала самостоятелното придвижване Simple Smile и нощувките на островите.

# 252
  • Мнения: 371
DaAdAd аз обмислям яхтването + нощувки на някой от островите. Ще бъдем 14 или 16 нощувки.

# 253
  • Мнения: X
Ние бяхме 10 дни, но не ни стигнаха Simple Smile нощувки Мае-Праслин, после съжалих, че не отделих няколко за Ла Диг, само дневно ходихме. Също дневен пакет на Силует така и не успяхме, ако решите пишете на хотела (около 99Е/човек май беше ол инклузив) предлагат и лодки до там от Мае влючени в цената. Бяхме планували шнорхелинг и дайвинг, обаче местни ни казаха, после проверих и из форумите, че има нападения от бели акули, и че атаките към местни се покриват от правителството за да не навредят на туризма, та се отказахме от тези активности.

# 254
  • Мнения: 306
Здравейте,
Предстои ни поредната почивка на Малдивите. До момента сме пътували само с турските авиолинии, но този път взехме билети на Катар - през Доха. Имам следния въпрос - престоя на Доха и в двете посоки ни е 8-9 часа. Преди доста време четох, че летището било близко до града и можело да се направи кратка екскурзия. Някой правил ли го е и може ли да сподели?

Общи условия

Активация на акаунт