какво да кажа на педиатъра, за да отлагаме захранването?

  • 1 035
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
Моята педи като ми казваше първите месеци за сокчетта й казвах "Искам да изчакаме максимално с тях, тъй като коликите на Биляна бяха много сероизни" (колики имахме до месец и нещо).
И аз общо взето така казах, и като видях, че реагира адекватно, й споменах, че искам да започна захранването към шестия месец, че съм чела много статии по въпроса и т. н. Тя поиска да й дам и тя да прочете и аз й дадох разпечатани материали. Оттогава (Надя беше на два месеца) не съм имала проблеми от нейна страна относно захранването. Преди две седмици ми каза: "Разбрахме се по-късно да започнем, нали така?"

# 16
  • Мнения: 541
Здравейте, ние също смятаме да се захраним по късно, засега сме само на кърма на поискване.
Интересуваме къде точно мога да прочета за плановото захранване според СЗО и Министерството на здравеопазването? Ако някой може да пусне линк, ще съм благодарна. Потърсих но нещо не успявам да намеря.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Estrella, влизай в Библиотек& … 72;та и търси раздела "Захранване и хранене на бебето"... Има сто схеми за захранване...
По темата... Нашия опит е с "бялата" лъжа...
Педиатъра ти казва "Давай сокче" - ти на другия път - Давам сокче...
Давай зеленчуци - Давам зеленчуци...
Жълтъци, месо и прочие...
Какво да й обясняваме тепърва да приема нещо, което ЯВНО не й е в главата и няма да го препоръча на никой... Да си умре непросветена... Хи-хи-хи-хи-хи... smile3532

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 18:55 от Ekcnpec

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-добре да действаш с българския план Храни и хранене, че нещо на СЗО не хващат вяра, а веднага се почва - ма то това е за Африка, ма то климата там е различен и т.н.
Плана можеш да си свалиш оттук (най-отдолу на страницата има активен линк с уърд-ска иконка и ти го сейвва на пц-то) - http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1222.

# 19
  • Мнения: 631
аз лъжа
захраних едва преди четири дни - на 1ви май ставаме на 6 месеца
а като пита педиатъра даваш ли това даваш ли онова
казвам давам
да ми е мирна главата
не ми се обяснява
пробвах в началото но май не ме разбра за какво става дума
детето си е мое смятам че късното захранване е по добро за него
прилагам го
това е

# 20
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз просто съобщих ,че напоследък съм дочула за по -късно захранване и смятам да го приложа. Педито го прие и каза че всеки сам решава ,тя само дава препоръки Joy

# 21
  • Мнения: 577
и аз се сблъсках с този проблем и захраних едва преди няколко дена а сме на 5,5 месеца,просто и казваш че ще се захранвате по-късно и си чела много различни схеми и си се спряла на тази когато захранването започва през 6 месец.Успех Peace

# 22
  • Мнения: 4 242
Не съм лъгала, но и не съм признавала че не захранвам, просто се усмихвах на въпросите й. Съобщих "новината" когато Ива беше на 5 месеца, тъй като реших че ще захранвам след 6-я. Мисля че педиатърката трябва да знае, в случай на проблем при захранването нали към нея ще се обърна, но си оставих месец време ако нещо се възпротиви да я сменя. Оказа се че е запозната и няма против късното захранване, чудо се и се диви Ива колко е наднормена само ан кърма и т.н. Мисълта ми е- не знаеш как ще реагира, може да е с разбиране и подкрепа, така че сподели! Идеята да се защитиш с "Българския план Храни и хранене 2005-2010г" е чудесна!

# 23
  • Мнения: 127
Аз първо се съгласих на консултацията да захранвам, но после ме обзеха съмнения, обадих се по телефона на педиатърката и казах, че съм решила да изчакам до шестия месец. Тя ми каза - добре и дори ме успокои, защото аз под давление на майките в градинката (нито една неотклонила се от стандартната бг-схема) се бях пищисала, че с късното захранване ще й докарам анемия  Embarassed Когато все пак се оказа, че хемоглобина ни е нисък, докторката ме посъветва все пак да захраня, но точно тогава започнаха първите проблеми със зъбите и пак тя ми каза, че не е толкова спешно, да изчакам и да си останем само на кърма.

Е, вярно, че когато бяхме на година и три или и шест месеца се поизненада как заспиваме само на "гола кърма" и не се будим по цяла нощ, ама все пак това си е лекар, който спазва една и съща схема от години и хич и не съм си помисляла, че точно аз ще й променя разбиранията  Stop

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Моята педиатърка пък ме укорява за това, че бебо прекалено много наддава. На 3м беше 7 кг, а се роди 3040г. В началото и казах, че ще бъде само на кърма, без вода дори. Тя не вярваше, че ще имам достатъчно мляко. Сега пък казва да махна нощното хранене, че много наддавал. И да му давам вода. На това как да отговоря? newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 167
Сърдечно благодаря на всички!!!   Simple Smile
Изтеглих си плана за Храни и хранене на МЗ, маркирах частите, касаещи кърмачетата. Ще си го взема на следващата консултация и май наистина ще отида с мъжа ми.
Ще разкажа какво е станало!
Отново БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт