Въпрос за сметки

  • 1 360
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Добър вечер,

днес бях на оглед в жилище в София. Когато попитах за сметките ми казаха, че всичко е на ток, само топлата вода - тец.. казаха ми, че сметките за студена вода са 5-6 лева, а за топла 25-30.. искам да попитам възможна ли е подобна амплитуда в стойността на студена-топла вода, или е възможно да ме заблуждават? newsm78

# 1
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Възможно е, при нас е горе долу същата картинка.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 192
Нормално. Топлата вода е 10лв/м3, а студената 2 лв/м2  Wink
Искай платени сметки към топлофикация тъй като по всяка вероятност има и такса мощност. Въпреки всичко дори и да го купиш, старите сметки не вървят със жилището, а с предишния собственик и можеш да ги "занулиш", макар че от дружествата ще ти обясняват, че това "няма как да стане"  Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За тока и водата предишните сметки не могат да са никакъв ориентир. Те зависят от живущите, а не от апартамента. Ако си сам човек, който по цял ден е на работа и не готви е едно, ако си четиричленно семейство с малки деца, които се къпят във вана и се готви и мият чинии непрекъснато е съвсем друго. Токът също много зависи от потреблението, от вида на електроуредите и т.н.. Единствено за парното може да са някакъв ориентир предишните сметки.
А иначе принципно е възможно. Вземи абонатните номера и можеш да направиш справка за предишните сметки.

# 4
  • Мнения: 29 263
Точно, както е написала Савина.

Важното е живущите как ползват водата.

Разликата в цената е, че към Софийска вода плащаш самата вода, а към Топлофикация е подгряването на топлата вода.

Общи условия

Активация на акаунт