Бъдещи първокласници 2017 - 2018 г.

  • 85 396
  • 717
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 076
..оставих списък с желаните неща и сега като завалят въпросите за подаръци за РД, мисля там да насочвам гостите, да си избират от списъка и да драскат, за да няма дублажи. И той ще е доволен, и аз, и гостите Wink .

 

и аз обмислям същото, вместо безсмислени подаръци. Търся реален магазин, в който предлагат Херлитц, за да ги разгледам по-обстойно, защото на живо съм ги виждала само на съученици. При Херлитц това, което ми харесва, е, че със самото отваряне има много добра видимост на нещата вътре. За разлика от голямата ми дъщеря, малката е доста разсеяна и мисля, че това ще й е от полза.
Та, ако знаете магазин, който поддържа асортимент и в момента, ще се радвам да споделите. Четох, че ги има в Метро, но се чудя дали е целогодишно или само когато започне офанзивата с училищни стоки.

За несесер - мисля да взема двоен и отделно такъв тип джоб. В първи клас учителката на голямата ми дъщеря имаше специално изискване несесерите да не са метални (имаше такива на Милан), тъй като децата често ги изпускат и вдигат шум.

За рисуването бяхме взели голяма четвъртита папка с лепка, в която държеше всички принадлежности - сгъваема чашка за рисуване, подложка, блок, бои, четки. Папката стоеше в шкафчето.

Успех при кандидатстването! Нашите списъци излизат на 02.06, дано имаме късмет. За съжаление, в градината не случихме на най-доброто.

# 196
  • софия
  • Мнения: 1 707
Aко си от София -Люмар в Младост 1 имат голям асортимент.Аз от там купих една Херлиц и взехме една имитация на Херлиц за 40лв да имам резерва.
М да погледнах ,че даже сме за едно училище кандидатствали.
Аз от Хиполенд на намалението взех на Мапед всичко много харесвам тази марка.

# 197
  • Мнения: 4 076
Aко си от София -Люмар в Младост 1 имат голям асортимент.Аз от там купих една Херлиц и взехме една имитация на Херлиц за 40лв да имам резерва.
М да погледнах ,че даже сме за едно училище кандидатствали.
Аз от Хиполенд на намалението взех на Мапед всичко много харесвам тази марка.

даже сме в Младост.
А да, наистина, 144 е едно от трите, в които пуснахме документи.
Много ти благодаря за информацията!

# 198
  • София
  • Мнения: 130
TROSHKATA, супер профил сте избрали, браво Peace
За раниците - на каката взехме Belmil. Доволна съм като цяло-нищо не се мачка вътре, има няколко отделения, голям плюс са страничните джобове за шише, но много тежкаа  Shocked  Аз я нося и на отиване и на връщане и просто ще ми откъсне рамото, дъщеря ми пък въобще не може да я носи, хем не е от дребничките.

# 199
  • Мнения: 361
Здравейте!
Може ли да ми поясните, че нещо ми убягва, всъщност тези кутии за храна за кой точно момент от деня са?Ние закусваме вкъщи, после нали им дават в училище някаква закуска (качеството е тема на друг разговор), после обяд на стола, а и следобед мисля им дават по нещо...Бихте ли ми изяснили как стоят нещата?

Моята дъщеря е злояда,може би за обяд ще трябва да и слагам по нещо в кутия,защото не яде много неща, едва ли ще и се хареса стола...

# 200
  • Варна
  • Мнения: 700
Директорът на нашето училище е забранил внасянето на храна, каквото има в стола и лавката това е  Crossing Arms

# 201
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В нашето училище имат безплатна закуска само сутрин (която наистина е ужас и се хвърля, ако не е плод), в занималнята нямат. На обяд се храни в стола или от подготвена кутия. Хубавото е, че менюто за седмицата се вади в понеделник и детето избира кои дни да му платя. Останалите си носи храна от вкъщи. Слагам му и някакъв плод,  кекс, курабии и т.н., зависи какво съм направила, за следобедна закуска. Това се отнася за големия ми син, но малкия ще е в същото училище и предполагам, че пак така ще процедираме.

# 202
  • Мнения: 762
Директорът на нашето училище е забранил внасянето на храна, каквото има в стола и лавката това е  Crossing Arms

Как е забранил? Съмняваме качеството на столовата/ купената храна да е по-високо от домашната такава. За първи път чувам за такава забрана за внасяне на храна в училище.

# 203
  • София
  • Мнения: 130
Закуската в училището понякога става, понякога пристига следобяд с раницата. Има и немалък период, в който въобще я няма - от началото на новата година до скоро, април започнаха отново да получават май, защото текат наново процедури поръчки ooooh! После на обяд също няма нищо сигурно - супите явно са трагедия, след като дъщеря ми като незлоядо дете не ги близва изобщо, останалото криво-ляво май се изяжда. И остава следобедът, когато със сигурност по някое време ще се огладнее.
Така че тази кутия за храна може да се използва за различни неща според ситуацията - за някакво междинно хранене тип сандвич, нещо за закуска, или пък за основен обяд ако на детенце не му е харесало менюто за деня, или за една шепа плодове, морков, краставичка.  Peace

# 204
  • Мнения: 4 076
Директорът на нашето училище е забранил внасянето на храна, каквото има в стола и лавката това е  Crossing Arms

това е чиста форма на дискриманация спрямо алергичните деца. Не бих мълчала.

Кутията с храна е за междинните хранения. Понякога безплатната "закуска" в училище е била настъргани моркови, понякога сандвич, понякога баничка, понякога мляко. Изобщо не разчитам на нея. Следобед не се дава нищо, това не е детска градина. На лавката става пълен хаос всяко междучасие, опашки, големите предреждат малките и т.н., освен това няма как в едно междучасие (10 минути) да се съвместят тоалетна и лавка, ако детето едновременно огладнее и му се припишка. На лавките обикновено има боклуци, в някои случаи продават и плодове на бройка.
Без вода и кутия с храна не става.

Аз моята дъщеря отсега съм я замислила, защото е алергична към яйчен белтък, което доста ограничава менюто. В градината учителките знаеха и преценяваха, но на нея самата все още не мога да разчитам да не забрави да се поинтересува на място. Имам още време да помисля. Добре, че има хубави термоси за храна, така че да не се налага да кара само на сандвичи, ако решим да си носи обяд.

# 205
  • Мнения: 1 350
Мисля да използваме кутията за междинни закуски, в голямото междучасие или следобяд, за сандвич, плод, зеленчук, някой въглехидрат или протеин. За обяд ще разчитам на столовата, защото в училището, което сме харесали, ако си носиш обяд, не отиваш в столовата да се храниш с другите, да не се дразнят, а има едно сепаре в коридора, видя ми се доста подтискащо местенце за релакс с храна  ooooh!
И поне в началото не ми се ще да й тежи и обяд в раницата, а и да свиква да хапва на крак.

# 206
  • Мнения: 58
Момичета, толкова се зарадвах на темата!  Hug
С удоволствие се включвам с момиче, 6г. от София  Simple Smile

# 207
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
В кутията задължително ще слагам по един сандвич, че мойта каквато е капризна ...... за обяд ще е записана за стол, но ако огладнее не ми се иска да ходи да виси на лафката, за в начало няма да й давам пари за да не ходи да си купува боклуци.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 700
Категоричен беше директорът, каза че само за алергичните деца ще прави изключение и то доказана алергия с медицинска бележка.

# 209
  • Мнения: 2 156
Въобще нямаме стол, но май е за добро. През краткия си престой в градината, моят син въобще не можеше да яде храната, прибирах го изгладнял. Тестените закуски от предучилищната също не са на почит. Вероятно ще го пращам с кутия нарязани плодове и домашен сандвич - той няма да ходи на занималня, има кой да го гледа (баба и дядо).

Общи условия

Активация на акаунт