Кога да спрем с къщната работа?

  • 2 180
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз направих именно това, когато разбрах ,че съм бременна. Прекъснах всякаква домакинска работа с най-голямо удоволствие. Simple Smile Тя и без това никога не ме е привличала. А и тогава в началото лекарите ми забраниха да правя каквото и да е. После аз свикнах да не правя нищо ,а и съпруга ми не дава даже и един стол да пренеса така ,че нямам и кой знае какъв избор ,освен да се глезя.  Още малко ми остава:))

Ох и аз не обичам домакинската работа, ама нямам избор....
Радвай се че скоро ще свърши, при мен беше така, мъжа ми много ми помагаше докато бях бременна. А след като родих всичко на мой гръб и аз както бях свикнала 9м. на ръце да ме носят бая ми дотежа. А най ми беше трудно в началото, освен че никой не ми помагаше ами и 1 седмица след раждането не можех да стоя дълго права нито седнала, абе все ме болеше и отичаше. Ама като няма кой да ти помогне с болки не болки ставаш и се мислиш за мъченица, ама няма как. После пък бебето имаше силни колики и единственото му облекчение беше да лежи по корем отгоре ми, и цял ден стоях на един стол докато се прибереше мъжа ми и после всичко за няколко часа трябваше да свърша, гладене всеки ден, пране всеки ден, готвене, чистене, проветряване и т.н. списъка става огромен. А сега вече свикнах, примирих се че няма кой да ми помага и да ме глези вече, даже и мебелите сама си местя. То иначе за всяко нещо трябва да го моля мъжо.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 191
Цитат
Кога да спрем с къщната работа?

При първа възможност  Mr. Green
Аз и без да съм бременна само чакам сгода за това  Grinning
абсолютно те подкрепям:)
Аз направих именно това, когато разбрах ,че съм бременна. Прекъснах всякаква домакинска работа с най-голямо удоволствие. Simple Smile Тя и без това никога не ме е привличала.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Много яко, аз съм от вашия отбор Laughing
Иначе съм приучила мъжа ми да си делим домакинската работа, щото така е по-честно, на което той отвреме навреме мърмори но все пак адски много помага Simple Smile
Сега правим ремонт, ама да ви кажа честно мога се включа само в метенето. То всъщност сега се къртят плочки, тъй че и да сечисти няма голяма полза, след 1 час всичко пак си е същото.
И понеже не съм най-голямата фенка на домашните задължения, си ходя на работа, понеже си я обичам много, и така си имам оправдание да не се престаравам с домашната  Mr. Green

# 17
  • Мнения: X
При първа възможност  Mr. Green

ахъм Mr. Green

за да свикваш да ти е разхвърлямо като поотраснат децата Mr. Green

У дома почистено може да е само ако не сме у дома Mr. Green

 smile3521  КолЯжките много правилно са се изказали bowuu

# 18
  • Мнения: 1 878
Спирай веднагически, то без друго полза няма  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 277
със сигурност ще разбереш кога вече не можеш и нямаш сили да чистиш... много внимавай, щото както казват мамите си е опасничко... аз вярвам, че бебо всичко си казва. не че трябва да лежиш нон стоп ако нямаш основателна причина де, но пък си разделяй работата на малки дозички и си почивай...аз така правя и нито се претоварвам, нито пък гледам мърсотия... а съм съгласна и с това, че трябва да свикваме с хаоса...като пораснат бебоците Laughing Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 1 489
Чистех до последно без проблем.Разбира се гледала съм да не се уморявам много.Даже вечерта преди да родя така излъсках къщата и като легнах ми изтекоха водите.

# 21
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не съм я спирала, но вече взе да ми тежи доста и не съм толкова пъргава като преди,гледах да лъска от всякъде, а сега ако погледнеш вкъщи вили на могили, но какво да правя като нямам сили, а и няма кой да ми помага  Embarassed.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Като ти стане тежко-почивка.После пак Peace
Peace

# 23
  • Мнения: 2 479
Спирай я веднага ако можеш  Simple Smile.Аз така и не успях да я спра - с баткото бременна в 9 месец боядисвах стени и прозорци и чистех и какво ли не...а през цялата си бременност с малката мъкнех баткото с количката до втория етаж и обратно нагоре-надолу...и проблеми особено не съм имала(а не съм щангистка,тежа 46кг. в момента).Така че явно си е до организъм,но колкото успееш си почивай,щото после търчане колкото щеш Flutter.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
ми аз си я вършех до последно....накрая тройно повече, местихме се в нов апартамент в 5 месец и си чистех доста яко...е с почивки- като се умориш поспирваш после пак....и така - ако може и помошници още по-добре Wink

# 25
  • Мнения: 1 382
Всичко зависи от това как се чувстваш, но все пак не си давай зор, аз в средата на 9-я си мих прозорците  Crazy, остави, ами си беше зима...пусто гнездене  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 39 771
Когато сама решиш Simple Smile
Аз бях доста бреми когато сменихме квартирата. И ужким след ремонт, ударих едно здраво чистене. После реших да боядисвам и черчеветата.
Имахме кафе от задната стрна на входа. Като се изпозапознахме с народа, те през смях разправяха "седят нашите мъже долу и казват 'Мале глейте онова русо гадже на 4тия етаж...'"... ама корема не са ми видяли  hahaha

Ей са прочетох цветеслава ... и мойта работа, кат нейната Simple Smile

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 822
в 8мия месец се пренасяхме. Дори и да не мъкнех тежко пак изкачвах 5 етажа пеша /нямаше асансьор/ по няколко пъти на ден. Обаче взех, че родих 25 дни по-рано. Съмнявам се да е от това ама все пак.... Не се натоварвай

# 28
  • Мнения: 445
Върши това, което ти харесва и което можеш. За по-тежката работа, остави на съпруга си или на майка, свекърва.

# 29
  • Мнения: 3 092
Aз ако мога специално бих спряла веднага ама не мога.Иначе всичко вече ми тежи дори и това че мия пода на банята кухнята спалнята и коридора  Embarassed
от сутринта съм свършила само това и вече ме боли кръста  ooooh!
Ще сготвя и една манджа и малко ще полегна че тук като прочетох постингите хич не мисля да прекалявам Shocked
Най-отговорно се замислих та ако се уморяваш просто спри  тя работата никога не свършва  Naughty
Дано има кой да  помага  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт