Безумно кръщаване

  • 50 748
  • 1 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 200
Съжалявам че засягам чувствата на всички вярващи, но мисля че религиите са супер морално остарели . Бях още около 12 годишна когато четох "Смешна библия" на  някой си Лео Таксил, още тогава прочетох толкова противоречия в Библията и толкова нелепи неща, че с детския си акъл разбрах колко несъстоятелно е всичко .
Мисля че е нужна реформа в религиите, или поне в християнството, защото в исляма и юдаизма хората са фанатици и няма да мръднат ни на йота още 1000 години .
Веднъж исках да разбера защо моята половинка е вярваща, и  я попитах "Сигурно е много успокояващо да знаеш, че някой някъде там се грижи за тебе" , а половинката съвсем неочаквано каза "Всъщност да, може би това е причината"...

# 61
  • София
  • Мнения: 38 797
О, аз това отдавна съм го разбрала. Понякога се майтапя с майка ми, като и задавам въпроси за християнството. Иначе аз съм го зарязала, така да се каже. Имам си моя вяра.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 878
Мен много ме дразни доктрината за първородния грях и съответното освобождаване от него чрез кръщението.

Не съм сигурна, че се освобождаваш от първородния грях чрез кръщението. То ако ставаше толкова лесно.  Grinning Човек се ражда грешен и през живота си продължава да трупа грехове, които, естествено, ще бъдат опростени един ден.

п. п. Протестантизма изобщо не отрича първородния грях:
За разлика от католицизма и отчасти православието, протестантството смята, че първородният грях тотално е извратил човешката природа, която след него е способна само на зло.

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 21:59 от Alexandria*

# 63
  • Мнения: 3 390
То, за това е вяра момичета . Повтарям ВЯРА (да вярваш) ...
вие търсите съотвествия , търсите доказателства ...
Това не е математика, това не е магазин с рафт - молиш и хоп получаваш ..
Нещо съвсем друго е . Абстрахирайте се дори от писаниците за първороден грях и тем подобни ...
Всичко се прощава в християнството , (всички си имаме грехове, всички сме хора )- само богохулството не
се прощава .

# 64
  • Мнения: 200
То, за това е вяра момичета . Повтарям ВЯРА (да вярваш) ...
вие търсите съотвествия , търсите доказателства ...
Това не е математика, това не е магазин с рафт - молиш и хоп получаваш ..
Нещо съвсем друго е . Абстрахирайте се дори от писаниците за първороден грях и тем подобни ...
Всичко се прощава в християнството , (всички си имаме грехове, всички сме хора )- само богохулството не
се прощава .
По твоята логика глупаците дето се самовзривяват също са прави, че вярват в 70 девици дето ще ги чакат в рая. Вяра му е майката, дори в спагетеното чудовище...
И щом всичко се прощава, какъв е смисъла тогава да си праведен? Това е толкова манупулативно че...
Ще коля, ще изнасилвам и ще крада... накрая ще ида , ще се покая, ще се изповядвам, и бог ще ми прости . Глупости...

# 65
  • София
  • Мнения: 4 878
Всичко се прощава в християнството , (всички си имаме грехове, всички сме хора )- само богохулството не
се прощава .

Аз пък знам, че само самоубийството не се прощава, но едва ли.

# 66
  • Мнения: 3 390
То, за това е вяра момичета . Повтарям ВЯРА (да вярваш) ...
вие търсите съотвествия , търсите доказателства ...
Това не е математика, това не е магазин с рафт - молиш и хоп получаваш ..
Нещо съвсем друго е . Абстрахирайте се дори от писаниците за първороден грях и тем подобни ...
Всичко се прощава в християнството , (всички си имаме грехове, всички сме хора )- само богохулството не
се прощава .
По твоята логика глупаците дето се самовзривяват също са прави, че вярват в 70 девици дето ще ги чакат в рая. Вяра му е майката, дори в спагетеното чудовище...
И щом всичко се прощава, какъв е смисъла тогава да си праведен? Това е толкова манупулативно че...
Ще коля, ще изнасилвам и ще крада... накрая ще ида , ще се покая, ще се изповядвам, и бог ще ми прости . Глупости...
Уф, забрави .. Confused Аз ти говоря като на човек, а ти ми се зъбиш като 16 годишен тинейджър
на който му предстои да навлиза в живота ... Няма да се разберем така ...върви си по пътя
Всичко се прощава в християнството , (всички си имаме грехове, всички сме хора )- само богохулството не
се прощава .

Аз пък знам, че само самоубийството не се прощава, но едва ли.
И това съм чула , но е жестоко и не го приемам . Въпреки че разбирам смисъла защо така е прието в християнството.

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Я, колко удобно се измъква Василенка. Нали говореше за вяра и за прошка. Те и изнасилвачите вярват, терористите също вярват. простено им е, даже и от теб, Васке.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 878
Я, колко удобно се измъква Василенка. Нали говореше за вяра и за прошка. Те и изнасилвачите вярват, терористите също вярват. простено им е, даже и от теб, Васке.

За убийците, изнасилвачите и терористите си има човешки закони и тях има кой да ги съди.
Господ не е съдия-изпълнител, че да налага присъди и наказания. Кесаревото - кесарю, божието - Богу, както се казва. И смисъла да си праведен изобщо не е в това - да получиш наградка за старанието.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 797
А защо тябва да се връзва вярата към грешката и прошката?
Хиляди хора живеят нормален живот, без особени, кардинални грехове.
Защо трябва да се вкарва в акъла им от малки, че са сгрешили и после цял живот да го изкупват? И нови грешки, и нови прошки? Неее, мерси.

# 70
  • Мнения: 200
Не се зъбя, възмущавам се колко са лековерни хората . Има разлика . В крайна сметка всеки има право да си вярва в каквото иска, но усещанията са ми че хората масово говорят за прераждане, реинкарнация, карма, медитация и йога, които са част от Будизма!, а се водят почтени християни... Ами не , масово хората достигат до правата вяра, говорят за тези неща, ползват ги в ежедневието си, но не могат да скъсат с християнството, защото... това им е втълпено от невръстна възраст, такава е традицията и кулутурата по тези земи .

# 71
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не търся някой да ги съди. Последно на господ ще разчитам за това.
Просто ми прави впечатление двойния стандарт и измъкването, след като ти засекат глупостите.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 878
Не се зъбя, възмущавам се колко са лековерни хората . Има разлика . В крайна сметка всеки има право да си вярва в каквото иска, но усещанията са ми че хората масово говорят за прераждане, реинкарнация, карма, медитация и йога, които са част от Будизма!, а се водят почтени християни... Ами не , масово хората достигат до правата вяра, говорят за тези неща, ползват ги в ежедневието си, но не могат да скъсат с християнството, защото... това им е втълпено от невръстна възраст, такава е традицията и кулутурата по тези земи .

Тия земи са такива, каквито са, благодарение на християнската традиция и култура.
В обществата, в които е разпространен будизма, който дори не е религия, цари потресаваща несправедливост, неравенство и не на последно място- жените се третират като добитък, че и по-зле.

# 73
  • Мнения: 3 390
Не се зъбя, възмущавам се колко са лековерни хората . Има разлика . В крайна сметка всеки има право да си вярва в каквото иска, но усещанията са ми че хората масово говорят за прераждане, реинкарнация, карма, медитация и йога, които са част от Будизма!, а се водят почтени християни... Ами не , масово хората достигат до правата вяра, говорят за тези неща, ползват ги в ежедневието си, но не могат да скъсат с християнството, защото... това им е втълпено от невръстна възраст, такава е традицията и кулутурата по тези земи .
"Интересни" хора познаваш . Йогата не пречи на вярата ...
Те не искат да скъсат със християнството, защото никой не е толкова луд, че да се отрече
от нещо което ги изпълва със страхопочитание . Ей, сега видя ли когато написахме
да ходят и да се отрекат тези които са кръстени пък не вярват -как се скриха .
Да го направят ако са искрени .

# 74
  • Мнения: 3 031
Бих се отрекла, но не ми се занимава. Не знам и как става.
В немско доста католици се отричат, за да не плащат данък църква. Страхопочитание друг път.

Общи условия

Активация на акаунт