Чист доход за член от семейството за добър стандарт на живот - ориентири?

  • 38 845
  • 623
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 617
Както вече писах, като си маймуна на 24 и нямаш деца, ще работиш и на това "кофти" място, докато намериш по-добро.
Toчно обратното е.

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 23 954
Янтра, в София заплатите СА високи.
Високи спрямо какво?

# 587
  • Мнения: 30 802
Tsugumi, обясни как става обратното...

И по-интересно ще ми е мнениеот на Шарки- нормално ли е в една фирма програмистът да натвори сайт, в който налетият текст се разлива на майната си и да трябва да се наема "млада и динамична", която всеки божи ден на ръка да набива спейсове и нови редове, за да изглеждат нещата прилично...

Иначе ако някой младеж е решил да стане рекламист, трябва да му е ясно, че още е далеч от нивото на кампанията на Benetton. И че ще трябва няколко годинки да чиракува, да види дали става, да поработи с клиенти, дето "искат нещо по-разчупенко" и такива. И чак след това може да има претенции- ако е добър и бърз.

# 588
  • София
  • Мнения: 16 219
Аз съм от гузните, нашият сайт е много стар... Embarassed Embarassed Embarassed

# 589
  • Мнения: 30 802
Оня беше чистак-нов. Но беше направен като 1997 година.

Та аз съм рано родила, многодетна домакиня и пак се сещам, че нещата не са ОК и могат да се направят по друг начин. Само че ония млади и динамични, дето само това им е задачата, не го знаеха. Може и още да не го знаят.

Та така за нивото, ученето цял живот и претенциите за способности.

Не е само до това да лепнеш задник за офис стола. Трябва и акъл.

# 590
  • Мнения: 2 617
Tsugumi, обясни как става обратното...
Вероятно се движим в различни среди, аз така и не разбрах, каква е твоята извън форума и колко години си безработна, защото на всяка страница даваш различни години.
Работодателите предпочитат свободни и на разположение хора, младостта е в плюс. 24-годишните край мен не допускат компромиси да стоят на нископлатено и кофти място, още повече че са по-конкурентноспособни от хора с потенциални качества, чийто житейски опит е майчинството. Съжалявам, ако звуча грубо.

# 591
  • Мнения: 30 802
Не съм безработна, в майчинство съм. Нека сме точни. Има разлика.

Ако имаш дългосрочен план за някой сектор, нормално е да стоиш на позиции, които не са толкова платени, но в които се учат някои неща. По отношение на рекламистите, доста хора минаха през Публицис, за да се поокършат. На 24 никой не е чак такъв специалист.

На достатъчно години съм, за да знам, че "на разположение" е голям тормоз. Има задача- дава се срок и се свършва. Всичко друго- да си ми подръка и да те юркам, когато искам нещо на парче, е глупост, но младите още го толерират. Ей това имам предвид под "житейски опит". Пак ще се върна на примера с форматирането на ръка. Мен вече никой не може да ме накара, ще търся други решения.

# 592
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Работодателите предпочитат свободни и на разположение хора, младостта е в плюс. 24-годишните край мен не допускат компромиси да стоят на нископлатено и кофти място, още повече че са по-конкурентноспособни от хора с потенциални качества, чийто житейски опит е майчинството. Съжалявам, ако звуча грубо.

Така е разбира се.В момента държа да се прибера в 17ч.,заради детето.Като млада съм се прибирала по никое време и съм оставала извънредно,вятър ме е веел на бял кон без ангажименти в къщи.

# 593
  • Мнения: 6 982
Сирен, на 20-23 ли си родила за пръв път?

# 594
  • Мнения: 30 802
И аз като млада съм оставала, но от гледна точка на сегашните си знания- не знам дали съм свършвала повече работа. По-скоро го броя за време, в което съм правела нещата неефективно, понякога грешно, но пък с голям хъс.

Иначе доста важна част от житейския опит е да се отървеш от идеята, че трябва да си вечно свързан с работата, вечно емоциите на 6, уау, работохолизъм, корпоративното видео на Виваком.

Родих на 26 и половина. За мен 20-23 също е много рано, тогава още бях студентка.

# 595
  • Сф
  • Мнения: 10 790
Сирен, на 20-23 ли си родила за пръв път?
Като махнеш и университета, я е работила пълноценно 2, 3 години, я не newsm78
Теорията и е силната част!

# 596
  • Мнения: 6 982
Т.е всичко на всичко си работила около 3 години и половина преди майчинството?

torоmаnova73, писали сме едновременно.

# 597
  • Мнения: 2 617
Сирен, на 20-23 ли си родила за пръв път?
Като махнеш и университета, я е работила пълноценно 2, 3 години, я не newsm78
Теорията и е силната част!

Тя учи филосодия след раждането на първото дете също. Не вярвам да е работила тогава. А какво е работила, остава тайна.

Не съм безработна, в майчинство съм. Нека сме точни. Има разлика.

Ако имаш дългосрочен план за някой сектор, нормално е да стоиш на позиции, които не са толкова платени, но в които се учат някои неща.

На достатъчно години съм, за да знам, че "на разположение" е голям тормоз. Има задача- дава се срок и се свършва. Всичко друго- да си ми подръка и да те юркам, когато искам нещо на парче, е глупост, но младите още го толерират.
Момент, момент.
Върни се назад и си защити тезата: защо е по-вероятно 24 годишните, според теб, да не си сменят работата по-лесно от майка с три деца?! И не се измъквай, защото, ако твърдиш, че водиш конструктивен диалог, не трябва да се хващаш за дума, за да коментираш нещо друго!

Годините ти нямат нищо общо с това, какво знаеш за работния пазар, още повече, че реално си извън него отдавна и коментарите ти тук го доказват.

Не си безработна?! Искаш да кажеш, че работодател ти пази място, за да се върнеш?!

Ами не бъди "на разположение" - изиграй картите си така, че и сега изкарвай пари, без да си даваш зор.

# 598
  • Мнения: 1 261
Сирената ако смятам правилно е около 32-33 годишна 2-3 години трудов стаж....
малко-малко като за специалист който света чака с нетърпение да се върне

# 599
  • Мнения: 30 802
4 години. След това 2 и половина години между майчинствата, като в това време завърших и магистратура. Разбира се, в тия първи 4 години нещата бяха на пълен форсаж: 10-часови работни дни, конкурси, стипендии, обучения, на два пъти си удвоих доходите.

Така че е много относително колко години е работил човек. Зависи от фирмата, от позицията. Може и 10 години да си лапал мухи, а някои хора за година-две дръпват още повече. Обратно, многогодишни корпоративни пчелички ги виждам, че са толкова закостенели, та не могат да мръднат и да си представят нещо различно.

Изобщо, не мисля за годините заетост по линеен начин, защото може и 10 години да си вършил тривиални технически неща, с които не си се развил въобще.

"Не си безработна?! Искаш да кажеш, че работодател ти пази място, за да се върнеш?! "

Да, точно така. Преди около месец си говорих с тях, казаха ми, че имат място за мен, защото съм добра.

Tsugumi, на 24 може да менкаш работа, но не стои добре и понякога е хубаво, ако на мястото научаваш хубави неща, да постоиш малко. Не всичко е в моментната заплата. На 24 още си на фаза "чиракуване", влагаш, за да получиш после. Ще поработиш на някой за по-малко пари, ако се харесате, не се знае, в бъдеще може да ти върне услугата. Рекламистите са една шепа хора, ако скачаш от цвят на цвят, ще се разчуе и после няма статуетки в Албена.

Общи условия

Активация на акаунт