Чист доход за член от семейството за добър стандарт на живот - ориентири?

  • 38 833
  • 623
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
Ако е така, може да му помогне да обнови бизнеса като смени стоката поне с лютеница. Mr. Green

# 571
  • Мнения: 30 802
Не, нямам общо, по принцип спрямо рекламистите съм по допирателната, просто отстрани познавам света им, но както казах- това не е моят сектор и не бях готова да ям 10 години шит, докато стигна до интересната работа.

Виж Гласът на Теленор...той стигна далеч, но определено си е талант и се занимава само с едно нещо.

# 572
  • Мнения: X
Не, нямам общо, по принцип спрямо рекламистите съм по допирателната, просто отстрани познавам света им, но както казах- това не е моят сектор и не бях готова да ям 10 години шит, докато стигна до интересната работа.

Да ти кажа, въпросният дълъг човечец не е точно рекламист.  Laughing

# 573
  • Мнения: X
Днес говорих с познат, младо момче на 30 г, бъдещ съпруг и баща.Бил на интервю за администратор в хотел.Смени по 12 ч. чиста заплата-550 лв. плюс някакъв бонус, с който сумата става 600. Хителът е в София.Това по повод твърденията, че в София една чистачка взимала 900 лв.
 Peace

# 574
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Днес говорих с познат, младо момче на 30 г, бъдещ съпруг и баща.Бил на интервю за администратор в хотел.Смени по 12 ч. чиста заплата-550 лв. плюс някакъв бонус, с който сумата става 600. Хителът е в София.Това по повод твърденията, че в София една чистачка взимала 900 лв.
 Peace

Това ако не е гавра с хората,здраве му кажи ooooh!

# 575
  • Мнения: 30 802
Не знам кой е дългия Н., не мога да познавам всички, може да е от още по-другата вселена. Но въпросът е, че преди малко във Фейса ми се мярна търсене на човек за мъжка работа, монтажна, за 750 чисто плюс бонуси при повече поръчки.

Проблемът е, че явно битуват някакви странни очаквания, като например нежелание да поработиш на entry level позиция за година-две, или пък сърдене, че са те питали еди-какво си...или сърдене, че на първо интервю не си отишъл направо при шефа, ами са ти дали заплата...

Няма да споменавам и кандидатстващите, дето пускат снимки на маса със салатка.

Но си е факт, че има един свят, в който правилата са такива, че нямам шанс, въпреки че нещата се случват на ниско ниво и не са добре платени. Но има и други сектори, в които е съвсем различно.

Ама какво ли знам, аз съм проста домакиня.

На 30 вече не си "младо момче". Защо изобщо е кандидатствал на позиция, която звучи като entry level за 22-годишни?

# 576
  • София
  • Мнения: 16 217
Аз плащам чисто 500 на дом. помощница за 2 пъти седмично по 6 часа. Прави си сметка тя колко прави месечно.

Има си работодатели, които се пробват. Пробвайте се и вие. Договор има, когато интересите и сумите се засрещнат. В момента в София има сериозен глад за висококвалифициран персонал, квалифицирайте се.

Иначе да ви кажа, когато аз чета CVта, искрено се забавлявам на прикачени снимки на гримосани маНдами с изправени коси и големи деколтета, хем сме обявили позициите, за които се кандидатства Grinning  и изискванията за тях ...по мое наблюдение СПАМът е някъде около 70% от реагиралите.

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 15:30 от Sharky*

# 577
  • София
  • Мнения: 16 217
Мамасита, при  вас в Пловдив в момента рязко расте търсенето на IT и управленски персонал (във форми от сорта на Сенсата).

# 578
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
В момента в София има сериозен глад за висококвалифициран персонал, квалифицирайте се.
Има, ама заплатите не са на нивото на висококвалифицирания персонал.


Мамасита, при  вас в Пловдив в момента рязко расте търсенето на IT и управленски персонал (във форми от сорта на Сенсата).
От сорта на.... ама не плащат бе, не искат да плащат. Примерно Либхер - има няколко инженерни позиции висят от поне две години (от тогава се заинтересувах аз, може да висят от повече). И защо?  Money Money Money Money Money

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 15:37 от Янтра

# 579
  • Мнения: X
Не знам кой е дългия Н., не мога да познавам всички, може да е от още по-другата вселена.
Не е от друга вселена. Журналистите на Капитал обичат да пишат за него.

# 580
  • Мнения: 30 802
Мда, добро утро. Расте, та се пука по шевовете. Обаче самоуките драскачи продължават да реват, че им били давали задачи, за да отсеят кой разбира...и отгоре ще трябва да им слагат по някой мениджър, че иначе отече работата.

Няма какво да се лъжем, заплащането е ниско, но и културата на работа и способностите са ниски. То и затова говоря, че няма да имам драма да се впиша- защото младите им трябват години, за да свикнат със съвсем нормални за работата очаквания. А им се струват космически...

# 581
  • София
  • Мнения: 16 217
Моите впечатления са от контакти с хора, чиито фирми имат офиси и в София, и в Пловдив.

Янтра, в София заплатите СА високи.

# 582
  • София
  • Мнения: 24 839
Темата отиде по ягодите, та затова си позволявам съвсем да я дооспамя. Мамасита, заповядай малко отзиви за Публицис Марк:https://bgrabotodatel.com/company/2124
За съжаление, така е.
Имаха един подем при отделянето, после се събраха в новата бизнес сграда, където дори колите няма къде да паркират, защото продадоха паркинга и почнаха да побългаряват всичко.
Накратко- с трици маймуни да ловят.

# 583
  • Мнения: 30 802
Както вече писах, като си маймуна на 24 и нямаш деца, ще работиш и на това "кофти" място, докато намериш по-добро.

# 584
  • Мнения: X
Темата отиде по ягодите, та затова си позволявам съвсем да я дооспамя. Мамасита, заповядай малко отзиви за Публицис Марк:https://bgrabotodatel.com/company/2124
За съжаление, така е.
Имаха един подем при отделянето, после се събраха в новата бизнес сграда, където дори колите няма къде да паркират, защото продадоха паркинга и почнаха да побългаряват всичко.
Накратко- с трици маймуни да ловят.
Именно. Не беше добра идея да се дават за светъл пример. Но е разбираемо защо ще се впечатлят от кафенце и шоколадче в кашонче.

Общи условия

Активация на акаунт