Искам да кажа ... (106)_23.01-29.01

  • 69 487
  • 1 019
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 14 654
Да сме един път, на едно мнение, хохохо ooooh! #Crazy chef

Зачудих се кога пък сме били на различно мнение и се сетих, че май сме спорили за пачата - е, много губиш като не ядеш  chef

# 976
  • Мнения: 22 501
Сега прочетох за тортата. То това дори сладкиш не е. Не мога да си представя сурови настъргани ябълки...заквасена сметана и бисквити.
На мен на попара ми удря с тизи бисквити, които ще попият течността от ябълките.

Аз млечна баница правих, страхотна стана и почти се изяде. Simple Smile

# 977
  • София
  • Мнения: 6 000
Новата мода в мъжкия тенис леко ме озадачава - ярки обувки, черни чорапи с цветен кант в горната част newsm78

# 978
  • Мнения: 14 654
На мен на попара ми удря с тизи бисквити, които ще попият течността от ябълките.

В първите години след падането на комунизма нямаше какво да се яде и в детските градини даваха на децата за закуска бисквити, надробени в нектар. Точно на това посткомунистическо гурме ми напомня тази рецепта.

# 979
  • Мнения: 39 613
В предаването не видях торта Тереза. Само в тази тема прочетох някои коментари без да се трогна.
Обаче днес в Кулинарния видях превъплащението на рецептата от Ала- Бала, мога да кажа че изглежда много добре. Може би, аз бих сиропирала леееко бисквитите. Определено няма да я пробвам, защото у дома никой няма да я оцени. Аз, ако не бях на режим бих я смотала, но децата и ММ- не.
След малко слагам броколи и други зеленчуци във фурната със сирена, имам остатъци отпечено пиле, печена скумрия, кекс, салата, маслини. Остава една перална да врътна, и бегом на работа.

# 980
  • София
  • Мнения: 18 679
Оу, изобщо не мисля, че тортата е чак толкова лоша. Не е изобщо мой тип, защото мисля, че няма да е сладка, но бисквитите ще попият сока от ябълките и течността от сметаната и ще стане читаво парченце при отрязване, в никакъв случай няма да е бъркоч. Просто трябва да престои, за да си свършат бисквитите работата.
Коте, значи аз ги бъркам тези кори или има два вида newsm78 Тези, които аз съм ползвала, бяха по-дебели и баницата стана като домашно точена, пухкава една такава.

# 981
  • София
  • Мнения: 6 000
Белинда, и аз съм купувала точно дебели кори с това име от един щанд в халите, но беше поне преди 3-4 години. Или са ги сменили, или са два вида. Те всъщност и тогава си бяха два вида - бели и пълнозърнести, но и двата вида бяха дебели.

# 982
  • Мнения: 4 188
Да сме един път, на едно мнение, хохохо ooooh! #Crazy chef

Зачудих се кога пък сме били на различно мнение и се сетих, че май сме спорили за пачата - е, много губиш като не ядеш  chef

И по въпроса за киселото зеле имаше доста колоритен пост Mr. Green И за селяните, които го консумират и правят в бидончета, хохохо Mr. Green Аз правя сметанова торта с бишкоти. Режа бишкотата на две, мацвам от крема, и ги лепя прави една за друга, от центъра, на вън. Отгоре слагам готови еклерчета мини и заливам с останалата сметана. По желание слагам счукана горена захар, ядки, плод от компот, и квото дойде. Уникална става chef

# 983
  • Мнения: 10 634
Рендосаните ябълки не пускат ли много вода, а пък овкусени със захар още повече. Ябълка и бисквита не е най-подходящата комбинация и за мен. Аз съм слагала банан между блатовете в торта със сметана и маскарпоне, но блатовете ми бяха изпечени, не бисквита.

Баницата стана, хрупкава е, като се опекат са със вид на юфка в горната част.

Ето ги - http://sarbianka.com
Всъщност единствено бих ги купила заради това, че били без консерванти. Онези дебелите друго име имаха и те са като ръчно точени, плътни и дебели и следи от печено като на палачинки - черни точки. С тях пък ми става по-твърда и жилава баницата, но прилича на ръчно точена. Странно е, че пише че са ръчни, а са от фини, по-фини. Като правя втората баница, ще снимам за информация.

Мама пък за Коледа направи баница с такива кори - https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D1%81%D … OSNFoq3IVEWEDM%3A и беше много вкусна. Тук обаче такива не съм виждала. В пакет по 10 или 12 са и са около 2 лева. Но са изпечени и сухи. Баба ми едно време такива точеше зимно време и ги печеше на печката.

Сесили, как правиш млечната баница. Имам пакет юфка и литър мляко.

Торта с бишкоти ми харесва повече от торта със сметана и бисквити.

# 984
  • Мнения: 22 501
Млечна баница

Ако нямате домашна юфка:
350гр фини кори за баница
1л прясно мляко
6яйца
400гр захар
50гр краве масло
Ванилия

Корите за баница се нарязват на ленти с дебелина 1пръст.
В тава се нахвърля част от тях, поръсва се с разтопено краве масло, разбъркват се. Така и останалите парчета.
Пекат се в загрята на 180С фурна за 20мин като се разбъркват.
Яйцата с 300гр захар се разбиват докато утроят обема си. Прибавя се млякото и ванилията.
Останалата захар се карамелизира и изсипва в тавата за печене.
След изстиване се отделя от дъното.  
Слагат се половината изпечени кори и се заливат с млякото. Отгоре останалата половина и пак се залива.  
Пече се на 180С около 40мин.

# 985
  • Мнения: 13 028
Баница със зеле, тиква или с праз и кайма правя само с Одрински кори, а със сирене и яйца със фино точените. Като се прибера ще напиша рецептата за тази със сиренето, извънземна е! В първия път, в който я сервирах на мъжът ми, по онова време гадже, получих предложение за брак:) Та, ако имаме моми....
Как ми се ходи на сватбааа, ама с хора с танци, а не някоя скована, ще рипам до откат.

Вчера реших да си напарвя един ден на чай само, и днес 2.5 кг надолу! Задържам вода, като камила!
Тва е от ш***ия им глутамат, дето блъскат на всичко, ама душманската с пълни лъжици! Сега го намерих на снимка в нета, с тай букви си е, ще го показвам и ще се надявам да изпълнят молбата ми да не слагат, поне на салатите, че аман вече. Всяка година се надувам яко тук, много вероятно от това са ми играе и кръвното.

Снощи имахме особена случка, към 4 сутрината тези над нас, не ги знам какви са, се отдадоха на любовни ласки, ти  все сме чували, но такова озвучаване и в най- хард филмите по тематиката не съм чувала!
Един час! Викане и чудо- оооо май гуднес и подобни, сякаш я колят! Щом Жаки се събуди, дето спи дълбоко, правете си сметка. Около нас от апартаменти също се събудиха хората, разшумяха се.
Малката вика, мамо тази жена защо така силно плаче...иди обяснявай. Само се моля този любовник да е бил някой тайландец само за уикенда, щото ако се окаже скандинавец за месец престой жална ни майка...
Не може да се отрече издръжлив излезе, чуваше се абсолютно всичко, ама наистина, на няколко пъти вдигна темпото и викам айде ще приключва, няма брате... Откара си точно до пет сабалям. Аз така и не заспах. Словенците до нас, цял ден гледаха хората около басейна и търсеха заподозрени за среднощното събуждане, излезе един дядо над 70 с тайландка, комшията вика- тоя ще да е, щот беше като за последно.
Посмяхме се, дано и да поспим тая нощ:)))

# 986
  • Мнения: 1 261
Довечера ще правя баница  Laughing ма не в очакване на предложение за женитба, а по план, да има за закуска утре сутрин
историята на Жаклин ме разсмя, нали Ви разправях до един басейн на морето как всички слушахме със затаено внимание виковете от една от стаите  Laughing

Лиляна, мястото изглежда хубаво, приятно да си изкарате  Simple Smile

ние по-планинско мислим, живи и здрави, чакам с нетърпение ваканцията

любимия ако види бишкоти най-много да ги хапне една по една с кисело мляко, ама торта да направи....чудо невиждано ще е  Laughing

# 987
  • Мнения: 4 864
Добро утро на всички! Гледам за банички говорите. Аз откакто открих рецептата за баница в кексова форма се родих. Става бързо, с малко продукти и една мекичка,мекичка.
Сега си взех кори от Пирот, та ще пробвам с тях какво ще се получи.

Завърнахме с еот нашето еднодневно пътуване. Беше хубаво, но изтощително. Почти всичко, което нахвърлих в раницата влезе в употреба Simple Smile Прибрахме се към 2ч и се излюпихме в 11. Обаче таква кашлица ме мъчи, че как ме изтърпяха в автобуса не знам...

# 988
  • Мнения: 10 634
Карола, с кои пътува и доволна ли си?
Точно за Одрински исках да кажа, но не можех да се сетя, мерси на Жаки, че ги назова.
Аз гледам тенис и съм за Федерер. Надал нещо ме напряга с тия тикове, изглежда налудничаво.
Елхата ни вече е консервирана  Mr. Green
Мър, Сандо, прибрахте ли ги Simple Smile

# 989
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Баницата е готова, стана чудна! Сега можем да сядаме да закусваме  Wink. После ще направя една руска салата и евентуално да пробвам едни рецепти, на които съм хвърлила око отдавна.
Забравих да кажа, за уреда на Лидл. Имам го от около година и повече. Идеален е. И реже, и блендира. Смилала съм ядки, бисквити, хубава работа върши.

Общи условия

Активация на акаунт