Токсоплазмоза и цитомегаловирус

  • 2 753
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Здравейте,
Преди много години прекарах токсоплазмоза и цитомегаловирус, тоест имам антитела. При предишните ми бременности лекарите ми казваха, че щом веднъж съм ги прекарала няма проблем и не са нужни изследвания за тях. В момента правим отново опити за бебе и посещавам нов гинеколог. Изненадах се, защото тя ми каза, че трябва да се изследвам отново, за да сме сигурни, че инфекциите в момента не са се активирали.
Въпросът ми е при веднъж прекарани токсоплазмоза и CMV нужно ли е да се следят?

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 448
CMV е като херпеса, носиш си го с теб, нужно е да се изследва.
А щом има антитела за токсоплазмоза, до колкото знам, няма място за притеснения, вие сте имунна и няма опастност при евентуална бременност.
"При индивиди с установено вирусно присъствие (инфектирани с CMV в миналото) се наблюдават периоди на  реактивация, по време на които в редица телесни течности се съдържат инфекциозни вирусни частици. "
От
За токсоплазмоза - "Ако заразяването е настъпило преди забременяването на практика няма опасност за плода от трансплацентарно инфектиране."
Още - "Ключови за поставяването на диагнозата са серологичните изследвания. Показателни за остра инфекция са откриването на специфични антитела от клас IgM и нарастването на титъра на IgG антитела четирикратно в рамките на две седмици. Стабилно ниво на последните предполага стара инфекция."

От
Скрит текст:

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Благодаря за информацията!

# 3
  • Мнения: 80
Здравейте, лекувахте ли цмв когато го открихте?

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 448
Здравейте, лекувахте ли цмв когато го открихте?
При мен откриха само IgG, нямаше активен вирус, нито IgM, следователно не се е наложи лечение.

Общи условия

Активация на акаунт