Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 4

  • 62 958
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 912
Кажи после как сте оцелели, cutty 😀
Честити ви рождени дни, Калалили и Лекси! Да не ви напуска празничното настроение!
Аз оцелях от всички активитис дотук. Минах през 4 базара и продадох добре. Децата ги организирах с приятелки или сами, и те се справиха без мен. Имаше няколко концерта. В училище вървят асесмънти. Андрей нещо не е много напред с четенето, май на бг чете по-добре 😂 ама ще се научи. Днес ходи на парти за рожден ден на bounce park, насщачаха се и се надивяха. Дотук всички майки канят всички съученици, а аз не се виждам с такова голямо парти за Андрей, много голям разход е, а и ангажимент - а аз никога не знам дали мъжът ми ще е на работа. Тук хвана студ, сложихме жилетките, сутрин е 14 градуса и Андрей не иска да закусва навън 🤣 даже слага потник под униформената фанелка.
Остава една седмица училище, в която ще има и celebration of learning, а в края тържество в бг училище. И после три седмици ваканция! Утре ще ходя с приятелки в Лувъра за втори път.

# 376
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Тити, много сте активни. И аз не мога да си представя да каня цял клас- за щастие тук не е обичайно да се канят купища деца за РД, така че не съм под натиска на масите. Simple Smile
Голям "студ" е при вас , хаха. Който както е свикнал. Simple Smile
При нас заваля първи сняг, необичайно рано- по принцип в нашия район рядко пада сняг, а и като вали не се задържа дълго, така че сутринта след закуска се изстрелях с децата навън. Добре поиграха, снегът беше идеален за правене на снежни топки, голям Б. срещна приятелче на голямата поляна, където бяхме, така че отчитам снежния излет за успешен.

Къти, весело празнуване!

Калалили, честито ви рождениче- да е здрав и все така буден юнака! Идеята с картонената къща би се харесала и на моите момчета.
Честито и на теб- всичко най-хубаво занапред! Приятно изкарване на концерта!

От 2-3 месеца откакто баткото го тресна футболната вълнА, си правим съботни футболни вечери с кратки репортажи от Бундеслигата(немската футболна лига). Ядат се пуканки, после се вечеря и децата се вълнуват кой отбор как ще завърши. Голям Б. прави списък с резултатите и всичко се следи внимателно. Crazy
Не съм писала, че баткото с таткото преди 3-4 седмици успяха да отидат на голям футболен мач, най-голямото регионално футболно дерби на Германия- наш съсед ги уреди с билети. Беше голямо изживяване за детето, а и за таткото. Първи мач за Бибитко, но не какъв да е, а от класа и с невероятна атмосфера.

# 377
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 495
Честит Рожден Ден на Лекси! Пожелавам му здраве, щастие и все така да ви радва! Hug bouquet
ЧРД и на теб, Калалили! Желая ти всичко най-хубаво и много сбъднати мечти! Hug bouquet
Къти, дано сте изкарали хубаво! Hug
Бибит, супер за снежеца. И при нас имаше наскоро 1ви сняг, но се стопи. Hug
Тити, браво за успеха с активитетите. Hug

# 378
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Честит рожден ден на Лекси, Луи и Кала!
Тити много си активна!
Бибит много хубаво сте се попаднали на снежна!

# 379
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
честит рожден ден на Лекси и на Калалили  Hug
със закъснение, честит рожден ден и на Луи  Hug

аз тази година много закъснявам с подготовката и още нямам място, където ще празнуваме, а детето си е опаковало вече нужните лампи и декорацията  Mr. Green

тити, приятна екскурзия. там сигурна ще е по-студено, отколкото при вас.
аз ви завиждам за 14те градуса.

при нас вали сняг за втори път. при нас също пада рядко и малко, не става за пързаляне с шейна, но на детето му харесва да почиства  Joy

при нас коледния базар мина. храната ми за птици се продаде по-добре от солта с подправки... Thinking
мъжът ми каза, че немците дават повече пари за храна за любимци, отколкото за собствената си.
Дзвер беше направил няколко неща в Дг, които също бяха на базара. иначе стоеше и продаваше храната за птици  Laughing

# 380
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Ася, в каква опаковка предлагаше храната за птици?
Тим си е опаковал подаръците ли? Тоест не очаква изненади от Дядо Коледа- окончателно ли спря да вярва в него?
Ние още не сме готови с подаръците и добре, че е така, че голям Б. пак си промени желанията и вчера прави нов списък какво желае. Crazy

Ние вчера имахме щуро време. По обяд почна да вали обилен сняг и за 2 часа натрупа 15 см. Беше красота! С децата се изнесохме навън в най-големия снеговалеж, народът беше хукнал навън да се наслади на зимната приказка. В късния следобяд спря да вали и излезе бурен по-топъл вятър и до вечерта снегът наполовина се стопи.

# 381
  • Мнения: 9 912
И все пак сняг.. 😀
Батковците със сигурно знаят, че няма дядо Коледа, но много внимават да не се изтърват, че иначя няма подаръци. Поръчали са си от най-скъпите Лего, зй което ги отрязах категорично, но това не решава проблема 😀 Андрей е абсолютно лесен, поръча си фенерче, че не може да си намери старото, три дни ми напомня да пратя писмото, та вчера вече го скрих и излъгах, че съм отишла да го пратя в пощата.

# 382
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, в каква опаковка предлагаше храната за птици?
Тим си е опаковал подаръците ли?

храната за птици я правих от разтопена твърда мазнина (мас или palmfett), сложих храна за птици (от ДМ) и разсипах с децата във силиконови формички.
като стегна, извадих, сложих връзка, клонче да стъпват птиците и покавах в целофан.

Тим си е опаковал екипировката за партито, не подаръците.
подозира, че ние купуваме всичко, но все още вярва в Крискинд, защото предупреждава мъжът ми да не прави това или онова, че Крискинд няма да донесе нищо.


# 383
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Ася, мерси! Ехее, Тим отсега се подготвя за рождения си ден! Simple Smile

Аз вчера имах разни не особено позитивни вълнения.
Първо- на венеца над изстрадалия зъб на Бибитко забелязах гнойни пъпчици. Хайде пак на зъболекар, пак му намалиха още зъба и го оставиха да се чисти. Утре отново ще сме там и ще видим какво решение ще вземат.
Второ- на малък Бибитко му падна едното стъкло на очилата на двора в ДГ, в снега! Да го намериш в снега е почти мисия невъзможна. Поръчахме ново стъкло- добре, че гаранцията го поема, през това време възпитателката открила изпадналата част.
Трето- имах срочен разговор c учителката на голям Б- в трети клас за първи път получават оценки. На писмените тестове има само 1 и 1-(максималната оценка) с едно изключение. Дотук супер, обаче детето не вземало участие в час, той си е пасивен, когато става дума за вдигане на ръка. Което означава, че общата му оценка няма как да е 1. За този тип оценяване бях чувала само- ето, че се сблъскахме с това и съм много разочарована. Ученикът има необходимите знания, но тъй като е свит и пасивен, не може да получи най-високата оценка. ooooh! Такова клъцкане е тази система, че не знам как ще й свикваме.  Twisted Evil Ако не си активен в клас, си ощетен. Говорила съм с него колко е важно участието в клас, но промяна няма.


На всичкото отгоре ме хвана вирусът , който в момента актуално върлува и доста хора са болни- вчера ме тресеше леко, но днес се боря само със силна хрема. Днес и в ДГ повечето персонал е болен, тоест отсъства, и помолиха , който може, да вземе детето си у дома. Сега с малкия се гледаме и ме дърпа да ритаме топка. Дано децата ги подмине вируса.

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 11:27 от .Бибит.

# 384
  • USA
  • Мнения: 1 323
Привет,
Благодаря за поздравленията! Изкарахме чудесно и на рд на Лекси и на моя. Казах на Лекси обаче ,че това е последното му парти в къщи.Просто децата вече са си големи и ако няма кой да ги забавлява ,мислят глупости. Майките пък очакват,че като са големи нямат нужда някой да ги надзирава.Децата основно играха в стаята на момчетата и в стаята на Анджи,съответно леглото на два етажа беше хит и е чудо,че не стигнахме до спешното.
Аз заредих доволно батериите на концерта,то си беше спектакъл. Като се прибрах ,мм беше сготвил,децата бяха нахранени,изкъпани и по леглата и ме чакаше с винце.
В училищата и на двамата е пълно с вируси и получих доста предупреждения за болести.Да видим ще успеем ли да се сдобием и тази година с "подаръци" за ваканцията.
Календара ни до края на месеца е пълен с РД партита.Направо ми става лошо,но са такива които не мога да откажа,освен ако не са болни децата.Анджи ще пропусне 3 от тях,защото съвсем не са подходящи за нея.
Гимнастиката свърши за тази година.Децата много си я харесват и ще продължат и през януари. Опаковах подаръците и много се чудих как да ги укрия.Напъхах ги в черни торби за боклук.Много са,че ще се събираме с приятели и за техните деца.
Бибитче много неприятно със зъбите! Бързо да оздравяваш и дано не хващат децата!
За участието в училище и тук много следят.Лекси точно за това беше получил наградата.Аз много се учудих ,защото той е срамежлив по принцип,но явно в училище се отпуска.
Оказа се ,че едно момиченце си го е харесало.Чувам да говори понякога за нея,но нищо кой знае какво.Те дори не седят на една и съща маса. Обаче преди няколко дни мм го взе от училище и каза,че госпожицата на излизане го била прегърнала.Във вторник пак ходих да доброволствам в класа му и въпросната мома ми казва"Лекси знае полски " при което мен ме напуши смях.Той цяло лято се хвали на децата по площадките,че знае полски,руски,английски и български ,което не е вярно,защото от първите два знае само някой думи.Момиченцето е с родители поляци. Сега започнаха да учат испански в училище и си мисля,че ще стане интересно.Не ,че очаквам от един час седмично чудеса,но ще научи и там по нещо.
Тази седмица искаха да говорим с децата относно това как празнуваме,кой празник празнуваме и традициите ни.Децата говорили за това в училище.Много се чудихме и смяхме да ли да му обясняваме за сурвакарите и каденето с тамян и решихме да му спестим подробностите.Разказах му само за яденето и толкоз. Замислила съм обаче да направим сурвачки този уикенд пък да видим каква ще я свършим.Вероятно ще го правим без Анджи,че да не си извадят очите с пръчките.
Бебето обаче не се дава на батковците и е плътно на масата когато творят особено види ли бои.
Перегрина съжалявам за загубата ви! Дано следващата година ви е по-добра и по-лека.
Тити и Ася браво за добрите продажби на базарите!
Тити и на Лекси на БГ му е по-лесно,но то си е по-лесно реално.
Изписах ферман,но като гледам скоро няма да имам време да пиша.
Не знам как са вашите деца ,но моите са супер обсебващи и умират за внимание и тримата. Все искат да ги гледам какво правят,Анджи пък като не може като големите ме дърпа да и помагам и те така време няма.

# 385
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Калалили, голям валеж от детски партита Crazy, луд купон ви е завихрил Mr. Green. При нас празниците се очертават пълни с ангажименти, дано не ни дойде в много.
И моите деца са обсебващи- макар че заедно добре се занимават, но да не пропускаме подробността, че твоите деца са и по-малки. Ето, 3 дни бях сама с малкия Б. предиобедите- когато си бяхме вкъщи, той не се заиграваше сам , а само в мен беше наврян, все искаше да правим нещо заедно.

Майчета, не знам с помощта на каква програма пишете тук, но се оказва, че новия сайт на бг-мамма няма Кредор, преди излизаше на сайта старата версия, сега не. За тези, които на които не им е известно, се влиза през Гугъл в old.bg-mamma.com, където Кредор има и може да се пише на кирилица.

Вирусът, който ме хвана се оказа масов. ДГ дни наред няма персонал, за другата седмица ми се обадиха, ако може да спра до сряда малък Б. , ако нямам важни ангажименти, защото нямат достатъчно хора. Вирусът не е толкова страшен, но от него аз преспипнах и ме държи вече 3-ти ден. Чух и за други, че ги "удря" в гърлото. Засега децата и ММ не са прихванали, пу-пу.

Гнойната пъпка на венеца на Бибитко изчезна, явно успява да се чисти през отворения зъб, да видим какво ще изскочи от това.

За оценяването- системата не мога да  я променя, ние ще трябва да се нагодим. Яд ме е, че поведението в клас се оценява така осезателно. Не всяко дете е активно в час и по-пасивните така биват подценени и недооценени, шансът за по-добра оценка намалява- ами, несправедливо е. Спомням си как една майка ми се оплакваше , че оценките на голямата й дъщеря в 7-ми клас страдат от това, тъй като е пасивна в час. Малката й дъщеря( в класа на Б. е) е по-отракана и нямат проблеми с участието.
Разбирам сега защо правенето на тестове на интелигентност сред учениците не е рядкост- добрите резултати от такъв тест са доказателство за способностите на детето в случай, че в у-ще оценяването е по-ниско от очакваното.

Днес пекох коледни сладки с децата, помогнаха много, голямо желание имаха.

# 386
  • UK
  • Мнения: 134
Sparkling HeartПривети, мили мами, при нас днес е първия ден от коледната ваканция, която тази година ще е 17 дни и направо се чудим вкъщи какво ще ги правим тези деца. Коледата ще я празнуваме тихо и кротко у нас, нямам много енергия за приготовления и т.н. Основните неща на трапезата на Бъдни вечер и разбира се подаръците под елхата на сутринта ще са налице и толкова. После на 26.12 Ди има имен ден и две приятелчета ще са на гости, на 27.12 е РД на Пресли и ще поканя приятелка и нейните дъщерички на гости, бебката и тя е рожденичка същия ден, а каката и Ди са на една възраст и ще си играят. Общо взето е позапълнена програмата до НГ, после ще го мислим.
Училището го завършваме добре този срок. В началото на учебната година имах една драма с четенето на Ди. Оказа се че го слагат в групата на най-изостаналите по четене, учителката му ме повика да поговорим и ми даде съвети как да ускорим прогреса му. Те отчитаха и това, че е единствения двуезичен в класа и ме успокои, че ще настигне другите, но на мен ми беше много криво. Най-добрият му приятел и той в групата на изоставащите, та с майка му ги записахме в един учебен център и всеки понеделник след у-ще ходихме там да правят тестове децата и да получават работни материали, които трябваше да попълват вкъщи всеки ден, вкл. почивните дни и ваканциите. Няма шест пет. Отделно с мен четеше всява вечер преди лягане, отделно от задължителните книги, които им дават за четене всеки ден в у-ще и трябва да се върнат прочетени на другия ден. И започнахме да виждаме резултати....Човекът получи преди няколко дни сертификат за постижение в четенето и писането, връчват им ги официално пред всички класове, а в последния учебен ден получи и награда за най-забележителен прогрес през изтеклия учебен срок в неговия клас. Директорът ги връчва тези награди по една на дете от всеки клас, като учителите преценяват кое да е детето, отново пред всички в у-ще и получих и писмо от учителките му колко са впечатлени от напредъка му. Много ми стана приятно наистина, още повече че той нищичко не споменава, научих го от учителите и други родители. У-то с висока академична резултатност и тези награди не се дават просто така.Прощавайте ако ви звуча като мама гарга, която грачи гордо, че нейното гардже е най-най- , но бихте разбрали емоцията ми ако ме бяхте видели как бях повехнала в началото на срока. Чувствах се страшно депресирана, защото знам на какво е способен и колко съм се занимавала винаги с него и изведнъж да го поставят сред изоставащите...Приех го много навътре. Математиката засега е много добре, но и там имам вече готовност ако е необходимо да приложим екстра занимания.
Бибит, , това с участието в клас като важен елемент от финалната оценка е много неприятно и го разбирам прекрасно детето, ако е от срамежливите. Аз се вцепенявам ако трябва да се изказвам публично, та дори пред минимална аудитория. Преди много години взимах успокоителни преди да направя презентация пред класа ми в университета. Не преминава с времето, поне за мен.
Калалили, чудесно сте си отпразнували РД с Лекси. Заслужаваш си едно такова хубаво преживяване само ти с приятелки.

Момичета и дечица, желая ви щастливо и уютно посрещане на Коледните и Новогодишните празници и дано новата година е много здрава, щастлива и благополучна за вас и семействата ви. Изпращам ви виртуални прегръдки и ще се "видим" скоро догодина тук. Sparkling Heart

# 387
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Peri браво на детето!
Бибит разбирам те, но участието винаги е било част от оценката и по мое време в Бг и в началните класове на училище на големият в Бг и в прогимназия и гимназия тук също се взима участието под внимание.
Пожелавам много весели празници на всички и най важното е да сме здрави!

# 388
  • USA
  • Мнения: 1 323
Перегрина да ти е живо и здраво малкото пораснало момченце! Дано скоро започне да спинка повече! Весело изкарване на дългата ви празнична седмица!
Поздравления за успехите на Ди! Чудесно разбирам радостта ти. Аз пък все се самообвинявах,че нещо не правя както трябва.
Бибитче,тук доста работят над публичната изява в клас.Постоянно им възлагат проекти които да представят пред класа.Сега има всяка седмица едно дете да представи себе си с постер направен от него и то отговаря и на въпроси от съучениците му.Цяла седмица то е център на вниманието. Другото което правят е всяка година разбъркват децата от набора и са с различни съученици.Така се опознават целия випуск. Помага им доста за социализирането.Лекси също е доста срамежилив,но го виждам,че има прогрес и все повече се отпуска.
Момчетата имаха Коледни партита и двамата.На партито на Лекси не беше за родители,но на Андрей беше и децата се представиха чудесно.Тази година го бяха организирали в един кънтри клуб и беше много приятно и изискано.Бяха се погрижили чудесно и за украсата и доброто прекарване.Дядо Коледа беше сладур ,а не като миналогодишния (изглеждаше като излязал от затвора)
Изпратих по Лекси подаръче и за шофьора му на автобуса който го взема сутрин.Заслужава човека.По принцип трябва да стоя с него пред нас и да чакаме заедно(такива са правилата),но човек като ме гледаше все с 3 броя облечени и строени се сети,че няма на кой да оставя другите двама и ми преложи да стоя в къщи и само да му помахам от вратата. Не знам дали се сещате какво ми спестява. Андрей тръгва по късно на училище и имаме 40 минути между двамата.Ако в тоя мил момент Анджи е на гърнето ,няма как да изляза и са много нерви и стрес за 5 мин и после пак се събличаме и обличаме след 30мин особено сега в тоя студ.
ПОжелавам на всички весели празници! Бъдете здрави и много щастливи!

# 389
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Момичета, включвам се телеграфно, че имаме пак гости Crazy и нямам време за писане.

Весели  Коледни празници на всички!

Пере, браво за напредъка , браво и за положените старания от твоя страна!  Hug

Калалили, много хубаво си се сетила за подарък за шофьора, което се е отнесъл човешки към вашата ситуация!

Две в едно, аз не си спомням да е било оценявано социалното ни поведение в клас в БГ. Сега имаме за пример двама ученика- братовчеди в Бг, там също няма орязване с цяла единица за слабо участие в клас- а те не са от активните, доколкото подочувам. На големия, който е в ЕГ, му правят забележка, ако не е активен, но я няма тази сумарна оценка. Общо взето се гледат тестовете и устното изпитване.
На коледното тържество на голям Б. една майка ми се оплака как синът й получил с цяла единица по-малко заради вдигане на шум в клас по определено занятие. Детето плакало после цял час вкъщи.
Като цяло въртележката с оценките ни завъртя. Crazy
И аз си мисля като Перегрина, че смущението пред публика трудно се преодолява, ако човек е такъв тип. Има и значение , разбира се, и тренингът в тази насока. При Бибитко наблягаме на спортните занимания и се надявам с времето спортът да му даде повече самоувереност.

Ние пак имахме зъбен екшън в събота вечерта. Голям Б. падна у нас и си счупи наполовина преден, постоянен(!) зъб. Бях в шок, когато му видях щърбавата усмивка. ooooh! Опитахме се да запазим спокойствие, успяхме да вземем час при дежурен зъболекар и в 20 часа се понесохме към него. Зъбът е жив, не е умъртвен, успяха да го пооправят на външен вид, но важното е, че няма да се вади. През януари ще го доразкрасят. Детето лежа търпеливо на стола половин час, докато траеше процедурата.

И така, мили майчета, пожелавам ви мнооого здраве през Новата Година и по-малко неприятни емоции! Hug

Общи условия

Активация на акаунт