Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 4

  • 62 908
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 9 905
О, Бибит, много съжалявам за зъба! Добре дошла в отбора... а да изграждате няма особен смисъл, преди детето и челюстта(зъба) му да пораснат. Чупят ги. Имате късмет, че е жив зъбът, при големия ми син не беше така.
Пере, сериозно сте се отнесли и таща трябва 😀 аз май трябва вече да наатисна Андрей. А че е напред с математиката, никой не му забелязва. Репортът за 1 срок е много  хубав, ама то в предучилищна какъв да е...
За участието и притеснението - цял живот си патя от това наживо. Много ми е трудно, няма значение как изглеждам в писмен вид. Засега Андрей е най-отракан от братята си. От скромност много полза няма, тва беше ценност по мое време 😆
Обаче децата учат по IB ,  а тази система е точно свързана с създаване, показване и прилагане на знанията.
Ние сме малко във Виетнам и дядо Коледа ще трябва да ни намери, че баш утре имаме вътрешен полет ...ама после ще разказвам какви ги намислихме 😉

# 391
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
С пожелание за Весела Коледа, здраве, щастие, разбирателство за всички!

Перегрина, аз бях същата миналата година по математика с Луи. Учителката и мен ме привика, и като видях какво е положението, всеки ден, мъка...мъка, но мина. Сега обаче всеки ден правим упражнения, независимо дали е ваканция или не. Давам почивки, няма проблеми, но 10-15 мин не е болка и се старая да не спира. Стана му като навик. С четенето е добре Ние вчера получихме рапорта за първото тримесечие на Луи - много добре се справя. Тук-таме неща за доусъвършенстване.

Бибит, лошо с оценяването на активността, но и при нас го има. Явно е така в повечето уч.-ща.
Лошо за зъбчето, но добре че е жив. Аз като Голям Б. се оказах с някаква инфекциозна торбичка точно до коронката ми. Зъболекаря ме сложи на конска доза антибиотик, да видим дали ще се махне.
Калалили, хубаво е че шофьора е влязъл в положение...малките подаръчета показват колко сме благодарни в такива моменти...Браво на вас!
Тити, приятно пътешестване...
Ние сме си в къщи, 4-та, хубаво ни е така. След малко отивам на кино с децата, по-спокойно ще го даваме по празниците.
До скоро и весела Коледа!

# 392
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Къти, хубаво е и само четиримата, даже най-хубаво си е така. Другата година ми се иска и ние да сме сами, но дотогава има време. Simple Smile

Тити, не знам колко ще е трайно надграждането, но зъбът е счупен наполовина и по диагонал, детето изглежда като вампирче. От естетическа гледна точка е плюс, ако дори само отчасти е оправен, да видим колко ще е трайно.
И аз отделно имах разни гнойни инфекции в корена на 2 кътника през последните 2 месеца, само със зъби се разправяме! Twisted Evil При мен АБ не помогна в дългосрочен план.

Тити, прекрасна дестинация, насладете се с пълни шепи.
Аз имам чувството, че при нас от седмици не е имало слънчев ден, голяма мрачнотия ей, нямаха край сивите облаци.

# 393
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Бибит, Hug жалко за зъбчето...
За участието те разбирам, и на мен ми звучи нечестно. Аз като бях ученичка отличникът на класа почти никога не вдигаше ръка и вообще беше тихо момче, и това не беше проблем за учителите. После чух, че е станал успешен зъболекар. Не всички имат желание да взимат участие. Аз пък не съм от срамеживите като цяло. Винаги съм била активна. Не се притеснявам да говоря пред хора. Като латерна съм. Laughing Тук не зная как е, но като цяло чувам, че много-много не учат, което на мен не ми харесва, ама ще видим.
Кала, много мило от страна на шофьора. Браво и на теб, че изразяваш благодарността си. Hug
Къти, Hug и ние ще сме си 4мцата. Подаръците съм ги скрила на тавана в един кашон, те по тавана не ходят много-много, особено зимата/студеничко е там/. Децата продължават да вярват и двамата в дядо Коледа. Подаръците ще ги чакат на 25 сутринта, под елхата, както винаги.
Пере, браво за успеха на Ди и за твоето старание! Hug На английски по принцип се чете трудно.
Аз също гледам някой път като имам време/гледам поне 1-2 пъти седмично/ да сядам с Кирил да чете няколко изречения–малък абзац, на български. Срича, ама чете все по-хубаво. Да му се създава навик да чете и да може да се концентрира.
Тити, весело прекарване във Виетнам. Hug
При нас какво ново. Пак се разболяха малко, някакъв вирус прихванаха в ДГ. Първо Кирил, после Борис. Редувахме се с мм кой да е с тях вкъщи. Най-накрая се разболяхме и ние. Е, малко дразнеща кашлица, нищо сериозно, поне сега ще сме си вкъщи, та ще се пооправим. Тази година нещо доста вируси върлуват тука, малко нетипично...
Имахме сняг миналата седмица, пързаляха се заедно на една шейна, иначе имат 2, но да дадат повече тежест на шейната. После се редуваха да я дърпат нагоре по баира. Правихме и снежен човек в двора. Много хубаво се разбират двамата. Някой път като гледат заедно нещо, и Бобо си слага тъй ръката отзад на гърба на Кирил, прегръща го през кръста докато гледат. Много са сладки. Днес К. каза, че най-много обичал Борко. Heart Eyes За съжаление снегът се стопи и няма да имаме снежна Коледа, но пак беше хубаво.
Весела Коледа на всички! Hug bouquet

# 394
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Момичета, как сте, напразнувахте ли се?
Честита Нова 2018- да е здрава, сита и безгрижна за вас и семействата ви! Simple Smile

Включвам се за кратко, че ученикът е във ваканция, а малкият днес за първи път бе на ДГ, така че нямах спокойствие за писане.
Накратко- за Коледа имахме гости цяла седмица, излишно е да казвам, че програмата бе интензивна, изморих се. Mr. Green После 2 дена почивка и за Нова Година ние бяхме на гости на едната леля на децата. Тя и семейството й живеят в централната част на града и в ОО часа беше страхотия от фойерверки. Отделно с/у старческия дом имаше акция от пожарни, полиция , линейка, така че децата се нагледаха на какво ли не. За щастие акцията в дома се оказа напразна, нямаше сериозен проблем. Моите деца издържаха до 1 часа, но няма как е иначе, след като се бяха събрали 4-ма братовчеди и лудуваха заедно.
На втори януари още релаксирахме, от днес имам вече усещането, че ежедневието се завръща.

Мелина, мил батко си има Бобо! Heart Eyes

# 395
  • Мнения: 9 905
Мързеше ме да се разпиша 😀 ние старата година я изпратихме на плажа, после готвихме вкъщи(руска салата и баница с късмети задължителто) и децата се опитаха да гледат тв, но дистанционното умря и запецнахме на картуун до след полунощ 😆 Андрей след това заспа на дивана, а другите дочакаха баща си от работа. На Андрей му се паднаха пари и здраве от баницата.
После дойдоха дядо и баба на гости за седмица. Днес обикаляхме из пустинята, а утре ще ходим пак на Лувъра. В неделя почва училището и много малко време ни остава за фън 😄

# 396
  • USA
  • Мнения: 1 323
За много години! Здраве и много радост ви желая!
Ние и тази година не пропуснахме да сме болни.За Коледа беше лек вирус само сополи,но го минахме всички естествено. На 30 ходихме на едно шоу за влакове.То беше нещо като пазар и в същото време имаше много макети и акивитети за децата.Момчетата много се забавляваха.Следобяда бяхме на последното за годината парти за РД в едни приятели.Чудесно си изкарахме.На 31 всичко беше чудесно посрещнахме бг новата година с брат ми и семейството му на вайбър. По късно веселбата я продължихме семейно,но нашите деца си легнаха както обикновено Анджи в 8 момчетата в 9.Ние останхме до 12.30 пред ТВ-то.Бяхме си запазили от дълго време филмчета само за нас. Легнахме си и в 5 сутринта Андрей влетя в нашата спалня и докато каже,че го боли корема ,започна да повръща.Ей така я започнахме.На обяд вече и аз бях с вируса му.На следващия ден и Лекси и мм легнаха.Анджи още се държи,но ще е чудо ако не хване и тя.НОвата година за сега ми минава в чистене и дезинфектиране и купища пране.
Тук сме дълбоко под 0-та(-15 до -33) от Коледа и ще е така до неделя.Тогава се очаква да се повишат температурите до 0градуса и да навали нов сняг та да му се порадваме истински.Дано в тоя студ измрат всички тия вируси,че не искам цялата година да я караме така.

# 397
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
За много години! Здраве на всички, повече късмет и много усмивки!
Болните да оздравяват!!! При нас мина леко и спокойно. Нова година си легнахме в 10ч30. Дочакахме БГ новата година, а докато гледах филм дочаках и Френската нова година, заедно двамата с ММ. Ние още си имаме гости, свекърите, но утре си тръгват. Децата почват от понеделник и пак в ритъм ще влизаме...
До скоро дами!

# 398
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Калалили, ужасно начало на Новата Година- цялата празничност отива "на кино". Бързо да се оправяте- разбира се, че няма да е все така! Hug Голям студ при вас, а при нас ми писнаха безкрайните дъждове, облачно небе и силни ветрове. Rolling Eyes Отивам в пустинята да ме напече слънцето. Тити ще ме води. Mr. Green
И при сестра ми, на която гостувахме, беше ги хванал някакъв вирус с хрема и лека кашлица, но подозирам, че беше от този, който аз изкарах преди 2-3 седмици, защото имаха пресипнал глас. Предполагам, че ако е същия щам вирус няма да ни хване.

И ние имахме новогодишна баница, ама вече забравих на кого какъв късмет се падна.
Децата бяха особено забавни половин час преди 00 часа- пуснахме ТВ-то да броят минутите, имаше концерт, на чиято музика бесняха, последните 15 минути крещяха от вълнение и заедно преброиха последните секунди от 10 до 1. Имахме намерение да тропнем едно хоро, но децата така бяха пощурели на тема фойерверки, че изключихме за хорото.

Тити, как беше във Виетнам?

# 399
  • Мнения: 9 905
Във Виетнам беше облачно и леко дъждовно, нито веднъж не се топнахме в море или басейн, но пък обикаляхме музеи и забележителности. Винаги посещаваме военните музеи(и много се дразня като отидем в софийския и уредниците вместо да им разкажат нещо полезно, ги гледат на кръв дали случайноняма да пипнат нещо, а тези деца са посетили такива музеи, дето уредниците не са и сънували). Тук имаше и соц елемент. Ходихме и до подземните тунели, изградени да се крият от американците по време на войната. Катерихме Мраморната планина в Да Нанг, пълна със скални пещери, стръмни стълби и храмове. Ходихме малко по река Меконг, научихме се да пресичаме улици в Сайгон и ядохме възможно най-непроверената улична храна.

Калалили, това е ама че кофти късмет. Но пък дет се вика, взели сте си боледуването  вече за годината!

# 400
  • USA
  • Мнения: 1 323
Тити ,точно това беше и моето впечатление от БГ музеите.Соц лелички ходят и хокат децата.Последно бяхме когато Лекси беше на 3.5г в историческия в Бояна и след 1 часово ходене по нас и "не пипай!,Не тичай!,не,не,не",Лекси докосна оная 300кг камбана и чак охраната извикаха.ММ не издържа и здравата ги нареди.Накрая им казва"Защо сте написали,че е безплатно за деца,като очевидно децата не са добре дошли?! В друг не стъпихме.
Нямаме вашия опит в музеите,но и ние сме пообиколили,такова чудо не съм виждала.
Ние вече сме добре.Анджи май я подмина,което си е чудо.
На вън грее слънце,но е по–студено от Марс четох. Имах много планове за ваканцията,но в тоя студ само на закрито бих отишла,а ми се ще да останем здрави и ще пропуснем тая забава.
Вместо това мм успя да пооправи някой проекти из къщи.
Две мои приятелки ми казха,че очакват бебчета през тази година и много им се радвам.Едната чака трето,а другата второ детенце.Умуваме датите за БГ и училището на Андрей за другата година.Клоня към сегашното му училище което ми е платено,а другото е училището в което сега и до година ще бъде Лекси и би ми било безплатно,но каточели минусите му са в повече. Цялата драма ми е това,че не е цял ден,а имам да се съобразявам с още две с тотално различен график и трябва да го реша сега за до година.
Вие какви планове имате за тази година?

# 401
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тити много активна ваканция сте имали !
Кала големи студове при вас, добре че сте се оправили от болести и чудеса.
Бибит вие сте много задружни все имате гости или сте на гости много хубаво !
Ние нямаме специални планове, надявам се на бременост, някое друго пътуване, мисля да пробваме малчо да го качим на ски, търся си работа но и обмислям дали да не запиша още нещо да уча на есен .
след 8 месеца мъки сме си в основната къща пак и съм много доволна.

# 402
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Здравейте и ЧНГ на всички!  Hug bouquet Пожелавам ви 2018 да е една от най-хубавите ви години и да сте здрави! Hug bouquet
Чета хубаво сте изкарали празниците, и ние така като цяло. Приятно изкарахме, нищо, че и при нас имаше болни.
Кала, дано да сме си изболедували вече болестите! Hug И аз бях болна, и децата и мм-малко. Ходех на работа в дните между празниците и пиех парацет в почивките, щото имах Т, но се чувствах сравнително добре и продължавах да си ходя. На 2ри януари, след 7 дена парацет поред/нещо нечувано за мен, аз рядко съм болна/ отидох на док и се оказа, че съм имала вече преминаващ бронхит...Те и децата преди това бяха малко болни, и мм, та пак се редувахме да ги гледаме, ама какво да направиш. Продължих да ходя на работа и след като разбрах за бронхита. Работата ми харесва, чувствам се в свои води, аз имам диплома от ВИХВП, която ми признават тук, и затова. Simple Smile
И при нас зимата е студена тази година, сравнително студена за тук, отдавна не е имало минусови Т зимата при нас. Ние нали сме до морето и е сравнително мек климатът при нас, но не и тази зима. Ще ходим утре да се пързаляме с шейни пак, то друго какво да правим уикенда. На басейн не смея да ги водя в този студ, те не отоплят много хубаво там, аз зъзна ако не съм във водата, че и в нея...Иначе те все мрънкат за басейн, особено Кирил...Ама с тези болести напоследък- сме само за басейн. Simple Smile

# 403
  • UK
  • Мнения: 134
[За много години, момичета Sparkling Heart, да е здрава и много щастлива година за всички ни. Бързо само наминавам да честитя РД на Тим на Ася. Да ти е жив и здрав, да е много щастлив и все така чаровен Тим. Весело празнуване /вече сигурно е минало/.
Започва сезона на козирозите в темата и ще ги заредим няколко Smiley
Ние имахме много спокойно, та чак пенсионерско посрещане на новата година - децата рано в леглата, моя милост в 22 ч си легна, като чух фойерверките отидох в хола да се целунем с мъжа ми и айде пак под завивките - нямах никакво празнично настроение, само си направихме един хубав предновогодишен обяд в приятен ресторант четиримата и туйто. Като пораснат младежите - повече, сега енергия нямам.
Чакам само да отмине и РД партито на Ди в петък след у-ще и вече да влизаме в нормален ежедневен ритъм.
Май съм в сатурнова дупка преди моя РД, нямам настроение и ми е едно меланхолично...
Следващия път ще се разпиша в по-позитивна гама. Бъдете здрави и щастливи, момичета, радвам се че ви има Sparkling Heart

# 404
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Честито на Тим, да расте здрав и весел, игрив и щастлив! Simple Smile Как мина рождения ден?

Пере, излизай по-бързо от меланхоличните настроения! Hug Със сигурност и мрачното време има своето влияние, при нас най-накрая се появи слънчице- сравнително студено е, но друго нещо е слънчевата светлина.

Мелина, супер е, че си доволна от новата работа!

Две в едно, дано плановете за годината се осъществят и най-вече да си скоро пак "две в едно"! Simple Smile
Най-голямото ни желание за тази година да си намерим по-голям дом- оглеждаме се от известно време за къща в нашия квартал, засега не сме намерили нашето местенце. Иска ни се за децата по-големи стаи и една допълнителна за гости, че редовно си ги имаме Laughing.

Тити, интересно звучи разказа за престоя ви във Виетнам, видели сте много- много смело за уличната храна!

Калалили, чудесно е, че Анджи не е прихванала от вируса!
Избери у-щето на Андрей, така че Ти да си по-облекчена. Мога да си представя , че не е никак лесно да се съобразяваш с дневен режим на 3 деца.

Миналата седмица направиха ново изграждане на счупения зъб на голям Б.- предишният беше правен в спешния кабинет и сега го изравниха, подобриха и цвета. Детето беше като възрастен на зъболекарския стол- не мръдна половин час, твърдеше, че дори бил задрямал. Sunglasses Похвалих го много- като знам как беше преди година... Честите ни посещения при зъболекарката оказаха положителен ефект- начесто и накратко, колкото да види, че нищо страшно не се случва.

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 11:33 от .Бибит.

Общи условия

Активация на акаунт