Въпрос за Ova Boost и DHEA

  • 4 978
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 306
Изписаха ни споменатите Ova Boost и DHEA с цел подобряване качеството на яйцеклетките. Четох наскоро, че при инвитро се прави стимулация за образуване на повече яйцеклетки с цел да може да се извлекат колкото се може повече. Това стимулиране обаче намалява ЯР и не трябвало да се прави много пъти, защото може да се изчерпи ЯР. Тук не става дума за инвитро, но името Ova Boost на мен ми звучи като стимулиране. Искам да се уверя, че стимулиране за извличане на яйцеклетки се прави с други лекарства и Ova Boost (или DHEA) нямат такова действие и не намаляват яйчниковия резерв? Отделна тема е, че ги няма по аптеките и някои даже не са ги чували, но със заявка изглежда ще може да се намерят.

# 1
  • Мнения: 2 876
не става въпрос за стимулация.това са добавки, а не лекарствени препарати. дхеа е хормон, прекусор на тестостерона/между другото няма еднозначно мнение, че подобрява качеството на яйцеклетките/. от листовката на овабуст излиза, че съдържа основно витамини/фолиева и витамин е/ и антиоксиданти/Q10 и мелантонин/ .има и инозитол, който по правило се изписва при инсулинова резистентност. не мога да преценя колко ще е полезен, тъй като не намирам тегловното съдържание на отделните съставки, но едва ли ще навреди.
а и схващането, че една стимулация ще ти изчерпа резерва не отговаря на истината. няма да навлизам в подробности, но най-много да ти ускори менопаузата с десетина дена. има рискове, но те са от друго естество.

# 2
  • Мнения: 1 306
И аз прочетох, че е някакъв вид добавка, но рекох да се уверя да не стане грешка. Странното, че цената му не е никак малка - над 70лв. Ако се взема отделно фолиева киселина и други подобни добавки пак с фолиева киселина дали няма опасност да се предозира? Изписани са точно такъв комплект - "чиста" фолиева киселина (забравих точно как се казваше лекарството), добавка която има и фолиева к-на и накрая това Ova boost.

# 3
  • Мнения: 2 876
фолиевата киселина е витамин от групата б, който  е водноразтворим и не се натрупва. при съмнения за изписаните добавки и препарати е най-добре да се говори с лекаря, който ги е изписал.

Общи условия

Активация на акаунт