ОКТОМВРИйчета прекрасни, стават все по-гръмогласни

  • 24 685
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
37 Ами ваксините си вървят 8,12,16 и 48 седмици. Те се слагат от сестра, не от личния. Първия преглед при лекар е 6-8 седмица, но при нас стана някакво объркване, защото в последния момент си сменихме адреса и пълна каша. И така отиваш на ваксина без да е прегледано нито веднъж детето. Ако настояваш много както аз направих, го прегледаха набързо преди самата ваксина. Сега ще търсим вариант за частни застраховки и клиники, защото за мен не е нормално това. #Crazy
Да се похваля научих дребосъка да спим заедно на обяд час-два. Направо съм като преродена.   Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 309
Този път се записвам, да не като преди да се чудя де отидаха тия момичета  ooooh!

Харесва ми името на темата, даже много. Предвид и мъката ми с виенето. Оф, ужааасно е. Как пък се научи на това  Rolling Eyes Наистина ме изнервя и не мога да измисля как да му обясня да не го прави.  Whistling

Допълвам - стана ми интересно и мерих. Ми 67 см е. Как няма да са му малки дрехите с номер 68... Да е жив и здрав (и да спре да вие  Crazy)

# 17
  • Мнения: 2 050
А, сетих се, че тука си обсъждате броя хранения.
Искам да питам майките, чиито деца са изцяло на кърма без да се дава добавка, по колко хранения на денонощие имате.
Ние сме изцяло на кърма, от втория месец започнаха да намаляват храненията и сега сме на около 10 за денонощие, около 3 часа общо, но много варира. Рядко е под 2 часа на ден, понякога още е над 4. Напоследък и при нас става трудно, много се разсейва и общо взето една минута суче и две зяпа наоколо или нещо си мрънка. Вечер е по-концентриран наистина, аз се опитвам към 9 да го накърмя и приспя и после обикновено на 2-3 часа се буди, суче 15мин и заспива. 37, а при вас има ли нещо като режим? Щото при нас е кръгла нула и не знам докога така..

Cristi ще ти пратя рецептата на ЛС да си я имаш, да не стане 3 пъти за щастие  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 107
Хм, не ми е хрумвало за къса юздичка. С каката имах същите проблеми и съм приела, че е физиология при мен. Забелязах, че се запушвам на нервна почва, като се разтревожа нещо и на другия ден гърдата ми става на бучки. Но ще проверя пак под езика, не ми е направило впечатление да е нещо особено, благодаря за идеите!

Иначе аз кърмя, но не се давам за сравнение, понеже то беше болна бебка до миналата седмица, нямаше много апетит, ядеше 7-8 пъти на ден, аз се препълвах. Сега е здрава и изглежда си наваксва, последната седмица съм плътно на всеки час закачена. Рядко прави пауза повече от 2 часа. Преди да се разболее имаше скок в растежа - пак така беше за няколко дена. Като беше здрава - 7-8 пъти докарваше.

# 19
  • Мнения: 659
Фиффи, ами има си нещо като режим, да. За храненето от самото начало си направи режим на 3 часа, после почна през ношта да прави пауза 4-5 заса, само веднъж изкара 6 часа, ама не повтори... За спането едва сега започна редовно да прави точно три почивки през деня, всяка по 1-2 часа. И аз, като теб, го слагам в девет за големия сън и с 1-2 събуждания за ядене изкарва до около 7 сутринта. Та така.

Вал, да бе, нещо много постно там при вас (а къде беше това, Англия сигурно?). Ако имате възможност за допълнително здравно осигуряване би ти било по-спокойно, определено.

# 20
  • Мнения: 659
Хм, не ми е хрумвало за къса юздичка. С каката имах същите проблеми и съм приела, че е физиология при мен. Забелязах, че се запушвам на нервна почва, като се разтревожа нещо и на другия ден гърдата ми става на бучки. Но ще проверя пак под езика, не ми е направило впечатление да е нещо особено, благодаря за идеите!

На мен точно с голямата не ми се запушваха, та събрах две и две... То сигурно не е само късата юздичка, защото как пък никой не я видя от персонала на болницата, там ни контролираха всеки ден как ни върви кърменето... И всъщност той си суче, наддава нормално и всичко изглежта ок, само дето явно не е достатъчно ефективно.
Каквито и да са причините, дано не ни се случва повече.

# 21
  • Мнения: 19 687
Cristi ще ти пратя рецептата на ЛС да си я имаш, да не стане 3 пъти за щастие  Mr. Green
Давай! Че се убих да ти търся поста Mr. Green

За малко да забравя! Точно преди една година, ми беше трансфера. По това време вечерта кръстосвах по гол задник, чакайки Вожда да се качи да свещенодейства. Да е жив и здрав и той, и екипа му Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 21:36 от cristi

# 22
  • Мнения: 2 288
Лид, писах ти на лично .
РН, благодаря  bouquet
Връщам се да чета  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 596
Запис и от нас :peace
Р_Н мерси за хубавата тема bouquet

# 24
  • Мнения: 294
Цоп и аз в новата темичка.
Да ви питам вашите бебчета плачат ли като други хора ги държат?Днес и двете баби бяха на гости и малката изпадаше в истерия ,когато я държаха.Преди плачеше,но сега изобщо не дава друг да я държи освен мен и таткото.Така е от две-три седмици.Живеем отделно и тя ги вижда в седмицата по веднъж.Тъкмо исках да ме отменят малко,но щом усети ,че е у някоя баба и се започва едно дране...Те са мили и усмихнати.Добре изглеждат 😂😂😂Не са като баба Яга та да се плаши нещо от вида им.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 309
Зачетох се в последните си мнения - все мрънкам. Хайде и нещо положително Simple Smile

Младежът вече напира да си държи шишето. И си го държи сам. Само помагаме понякога с наклона  Laughing

От вчера му навирам крака в устата. Много се смее, с глас. И аз. Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 1 426
Мисис, и ние се засмяхме с глас, докато мама се прави на кукуриго.  Joy То май съм си такова, де...няма нужда да се правя.  Joy
Момичета за аватар се оправих, ама ако ме светнете и как се слага лентичка кога е родено бебето ще ви почерпя.  Sunglasses

# 27
  • Мнения: 19 687
Лид, http://www.bg-mamma.com/?action=lenti

Мисис, моят абсурд да хване шишето. Но от днес има нов повод за рев. Досега се дънеше, защото се опитваше да се обръща сам от гръб по корем. И понеже вече може, като се обърне, ревва. Един вид "и ся кво?!". Та така цял следобяд Crazy

# 28
  • Мнения: 263
Е много си е хубаво заглавието на темичката R_N благодаря!
37 на кърма е моята госпожица,храни се на 3часа,вечер понякога не се буди,друг път си иска храната,така,че храненията са 6-8 на ден,как дойде.Да ви кажа,днес за първи път се засмя с глас докато и целувах коремчето,а аз се разплалах,толкова беше сладка,от смях се разхълца милата ми мишка.

# 29
  • Мнения: 1 426
Cristi, благодаря.  Hug Казвай какво да почерпя.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт