Кога започнахте с глутеновите храни и какви?

  • 3 664
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 206
Извинете за лаизма, но какво е глутен и защо е толкова страшно? #Splat
Аз от една седмица давам каши, в магазина компетентно купих една без глутен, обаче взех и една на Хумана, на която не пишеше изрично. Та ми е интересно.

# 31
и аз сега напипах тази тема,че исках да прочета нещо за глутена.И аз знам само,че не трябва да давам каши съдържащи глутен и нищо повече.Днес купих едни и прочетох,че са за деца над 4 месеца и навзех каши да има-6 бр.Прибрах се и що да видя-съдържат глутен!!!Много се ядосах,то не 4е няма да ги изяде след 2-3 месеца,но защо пише,че стажат за деца на 4 месеца?!!!

# 32
и аз това се чудих,защо пише,4е стават за 4 месечни бебета,а съдържат глутен

# 33
  • София
  • Мнения: 794
вторият гост съм аз Simple Smile

# 34
  • Мнения: 7 106
Ето малко инфо за глутена, преди време едно от момичетата я беше постнало тук и аз си я копнах :



Цитат
Някои хора имат непоносимост към пшеницата или глутена. Непоносимостта към глутена (протеина намиращ се в пшеницата, ръжта, ечемика и овеса) се нарича Цьолиакия. Смята се, че организмът реагира на глутена като антиген и задейства имунната система за защита, когато глутенът се поема от червата, което от своя страна води до оток на лигавицата им, което води до намаляване на способността на организма да усвоява ценни хранителни вещества. Симптомите и са анемия, умора, загуба на тегло, стомашни проблеми - подуване, болки, разстройство, повръщане, спазми и намаляване способността за преработка на ключови хранителни съставки. Нарушеното им усвояване води до загуба на витамини, минерални соли и енергия. Тъй като се нарушава храносмилането, може да се появят и хранителни алергии. Това предполага диета със свободни от глутен храни.
Това означава, че хляба, тестените изделия, зърнените закуски, направени от пшеница, ечемик, овес, ръж не са допустими.

# 35
  • Мнения: 196
Глутенова храна вчера дадох за първи път - овесени ядки, сега чакам да видя как ще я понесе. А на бебчо му харесаха де.

Общи условия

Активация на акаунт