Име за момиченце, което да звучи нежно

  • 12 730
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 498
Аз също мисля, че Лилия е много нежно име. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 053
Аз съм за Елина и Лилия. Simple Smile

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 335
Гласувах за Жасмин.Име на цвете,по-рядко срещано е.
Михаела ми харесва.
Елена ми харесва повече от Елина.
Крисия не ми харесва.Бих предпочела Кристина.

Далия
Емилия
Елеонора
Камелия
Калина
Мила
Маринела

# 18
  • Мнения: 2 762
В анкетата гласувах за Елина. Жасмин също звучи нежно, но самото име не ми допада. А Михаела е хубаво име, но в никакъв случай не е нежно. Крисия за мен е неутрално не лошо име, но вече доста често срещано, особено сред наборите 2014-15-16.
Нежни имена за мен са Невена, Лилия, Елеонора, Ния, Ева.

# 19
  • Мнения: 4 063
Елина - Ели, това е моето усещане за нежно име от всички предложения.

# 20
  • Мнения: 206
Аз гласувах за Елина. Михаела е много хубаво име, но как ще й викаш на галено? Миши?

# 21
  • Мнения: 612
Аз съм Калина и в чужбина всички като ми чуят името, ми правят комплимент за името, особено жените.

# 22
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Анелия, познавам едно прелестно създание с това име.

На мен Анелия ми звучи много нежно.
Прекрасно име е!
Или кратичко - Нели, може и така да се кръсти.

# 23
  • Мнения: 18 588
От тези ми харесва само Жасмин ама  с а.
Жасмина,звучи добре, Жасмин ми е странно за БГ,колкото и да съм привърженик на чуждестранните имена не харесвам тези без а накрая. Елина изобщо не ми харесва,Крисия няма да го коментирам,Михаела е хубаво.Най-нежното от тези ми е Жасмина.

# 24
  • Мнения: 2 710
Аз също мисля, че Лилия е много нежно име. Simple Smile
Гласувах за Жасмин, но Лилия ми е сред любимите. Звучи нежно, има имен ден и е едно от най-красивите цветя.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 282
Гласувах за Елина.Много ми е нежно.Познавам и една малка кукла Илина, чието име също харесвам.След това ми харесва Жасмина / и на мен накрая с "а" повече ми харесва/.Михаела е страхотно име, но и на мен не му звучи нежно име, а по-скоро силно.Крисия не ми харесва изобщо, незавършено ми стои.Харесвам Кристина / Кристияна/, на галено Криси много нежно ми звучи.

Предлагам - Лина, Елиза, Луиза, Далия

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 29
Аз свързвам нежните женски имена с имената на цветя/растения.  newsm51 А и имат прекрасен имен ден - Цветница.
В тази връзка споделям следните:
Биляна, Далия, Елица, Елина, Евелина (в превод от френски означава „горски орех”), Жасмин(а), Лилия, Невена, Сияна.

Освен това, наличието на повече гласни и сонорни съгласни (л, м, н, р, й) в името за мен лично носи повече нежност.  Flowers Rose
Затова и от анкетата харесвам най-много ЖасминА и Елина. Жасмина повече, защото самото цвете ухае божествено и е нежно на вид.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 130
И в предната тема и в тази гласувам за Елина. Ако трябва да предложа друго име - бих предложила това на дъщеря си - Катерина. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 612
Още докато прочетох заглавието се сетих за Лили Simple Smile
Не е от предложените тук ,но Ливия ,много нежно звучи ,женствено,а като цяло не ми допада като име .  Rolling Eyes
Според мен имената завършващи на -ца ,не са нежни,въпреки че обожавам няколко такива -Елица ,Ралица,Зорница...
От изброените Михаела Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 44 333
Най-нежно ми звучи Елина.На другата крайност е Михаела,далеч от нежното звуене.Жасмин и Крисия са по средата.

и аз така ги усещам, обаче нито едно не ми харесва и не знам как да гласувам.

Общи условия

Активация на акаунт