Име за момиченце, което да звучи нежно

  • 12 715
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Много бих искала да избера нежно име за малката си принцеса, но не знам кое е най-подходящо. Моля, който има свежи идеи да помага Simple Smile

# 1
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761
Емили - в няколко сериала срещам любопитни млади дами с това име.

# 2
  • Мнения: 2 071
Моите любими имена са Виктория, Калина и Соня.

# 3
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен Жасмин и Крисия ми харесват най-много. Михаела ми е по средата. Елина никак не ми харесва. Но най-подходящо е това, което двамата с таткото харесвате най-много. Simple Smile

За нежни имена всеки има различно разбиране. На мен много нежно ми е Лили, например.

# 4
  • Мнения: 1 786
Гласувах за Елина, на мен също ми звучи нежно, а и не е много масово . Предлагам също Илина или Калина , като последното е доста често срещано напоследък .Михаела никога не ми е харесвало, за разлика от Михаил, Крисия ми е измислено, а пък Жасмин е хубаво , но галеното Жаси е ужасно .

# 5
  • София
  • Мнения: 11 772
Най-нежно ми звучи Елина.На другата крайност е Михаела,далеч от нежното звуене.Жасмин и Крисия са по средата.

# 6
  • Мнения: 1 770
Анелия, познавам едно прелестно създание с това име.

# 7
  • Мнения: 474
Само не Крисия! Търси име с някакво значение и ако може да има имен ден!
Жасмин е идеално от посочените!

# 8
  • Мнения: 12 366

За нежни имена всеки има различно разбиране. На мен много нежно ми е Лили, например.

+1.
Освен Лили още: Елица, Росица, Деница, Зорница.
Харесвам също така: Лора, Лъчезара, Милена, Надежда, Светослава ...
Важното е на вас да ви харесва и да се възприема добре от околните, все пак детето цял живот ще живее с името си. Лека бременност и раждане и живо и здраво бебче!

# 9
  • Мнения: 1 206
Миа, Ема, Кая Heart Eyes

# 10
  • Русе
  • Мнения: 856
Елия

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
От тези изброени нито едно не ми харесва.Нежно и красиво за мен с буквата Е е Елинор. Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 5 990
Елиза, Елиана, Елиа - познавам момиченца с тези имена и трите ми звучат нежно

# 13
  • Мнения: 6 998
Аз съм Михаела и никога не съм го приемала като особено нежно имено  newsm78

Иначе преди да прочета избраните имена, щях да кажа Лилия. От анкетата най-нежно ми е Елина.
По принцип и Михаела не е лошо  Mr. Green, но просто не го определям като нежно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 493
И аз си имам няколко любими, споделям ти ги:
Ели, Лили, Бела, Дария, Зара.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Аз също мисля, че Лилия е много нежно име. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 042
Аз съм за Елина и Лилия. Simple Smile

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Гласувах за Жасмин.Име на цвете,по-рядко срещано е.
Михаела ми харесва.
Елена ми харесва повече от Елина.
Крисия не ми харесва.Бих предпочела Кристина.

Далия
Емилия
Елеонора
Камелия
Калина
Мила
Маринела

# 18
  • Мнения: 2 761
В анкетата гласувах за Елина. Жасмин също звучи нежно, но самото име не ми допада. А Михаела е хубаво име, но в никакъв случай не е нежно. Крисия за мен е неутрално не лошо име, но вече доста често срещано, особено сред наборите 2014-15-16.
Нежни имена за мен са Невена, Лилия, Елеонора, Ния, Ева.

# 19
  • Мнения: 4 041
Елина - Ели, това е моето усещане за нежно име от всички предложения.

# 20
  • Мнения: 206
Аз гласувах за Елина. Михаела е много хубаво име, но как ще й викаш на галено? Миши?

# 21
  • Мнения: 607
Аз съм Калина и в чужбина всички като ми чуят името, ми правят комплимент за името, особено жените.

# 22
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
Анелия, познавам едно прелестно създание с това име.

На мен Анелия ми звучи много нежно.
Прекрасно име е!
Или кратичко - Нели, може и така да се кръсти.

# 23
  • Мнения: 18 566
От тези ми харесва само Жасмин ама  с а.
Жасмина,звучи добре, Жасмин ми е странно за БГ,колкото и да съм привърженик на чуждестранните имена не харесвам тези без а накрая. Елина изобщо не ми харесва,Крисия няма да го коментирам,Михаела е хубаво.Най-нежното от тези ми е Жасмина.

# 24
  • Мнения: 2 710
Аз също мисля, че Лилия е много нежно име. Simple Smile
Гласувах за Жасмин, но Лилия ми е сред любимите. Звучи нежно, има имен ден и е едно от най-красивите цветя.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Гласувах за Елина.Много ми е нежно.Познавам и една малка кукла Илина, чието име също харесвам.След това ми харесва Жасмина / и на мен накрая с "а" повече ми харесва/.Михаела е страхотно име, но и на мен не му звучи нежно име, а по-скоро силно.Крисия не ми харесва изобщо, незавършено ми стои.Харесвам Кристина / Кристияна/, на галено Криси много нежно ми звучи.

Предлагам - Лина, Елиза, Луиза, Далия

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 29
Аз свързвам нежните женски имена с имената на цветя/растения.  newsm51 А и имат прекрасен имен ден - Цветница.
В тази връзка споделям следните:
Биляна, Далия, Елица, Елина, Евелина (в превод от френски означава „горски орех”), Жасмин(а), Лилия, Невена, Сияна.

Освен това, наличието на повече гласни и сонорни съгласни (л, м, н, р, й) в името за мен лично носи повече нежност.  Flowers Rose
Затова и от анкетата харесвам най-много ЖасминА и Елина. Жасмина повече, защото самото цвете ухае божествено и е нежно на вид.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 040
И в предната тема и в тази гласувам за Елина. Ако трябва да предложа друго име - бих предложила това на дъщеря си - Катерина. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 612
Още докато прочетох заглавието се сетих за Лили Simple Smile
Не е от предложените тук ,но Ливия ,много нежно звучи ,женствено,а като цяло не ми допада като име .  Rolling Eyes
Според мен имената завършващи на -ца ,не са нежни,въпреки че обожавам няколко такива -Елица ,Ралица,Зорница...
От изброените Михаела Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 44 229
Най-нежно ми звучи Елина.На другата крайност е Михаела,далеч от нежното звуене.Жасмин и Крисия са по средата.

и аз така ги усещам, обаче нито едно не ми харесва и не знам как да гласувам.

# 30
  • София
  • Мнения: 38 708
И на мен нито едно не ми харесва.
Елена вместо Елина може би.
Жасмина ми е грубо с това Ж отпред.
Крисия няма да го обсъждам даже.
Михаела веднага става Мише, което ми е ужас.

Светла ми изникна в акъла сега.
И имената на цветя, които са предложили вече са хубави и нежни. Далия много ми харесва.

# 31
  • Мнения: 2 071
Теменужка, Розалия

# 32
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Много харесвам Розалия.
Силвия
Мелина
Грета
Лидия
Виолета



# 33
  • Мнения: 70
Аз съм за Жасмин. Тъй като и аз съм на тази вълна за избиране на име, то ми е сред любимите, но мъжът ми не го хареса, било му много измислено като от детските филмчета. На мен ми звучи много нежно и принцеско 💟😇

# 34
  • Мнения: 18 566
И аз харесвам Розалия.

# 35
  • Мнения: 3 140
1. Михаела
2. Елина

# 36
  • Мнения: 5 385
Лилия. Обожавам това име. Ако имах момиче, със сигурност бих го кръстила така. За мен не е за пренебрегване факта името да си има и имен ден.

# 37
  • Мнения: 6
Михаела е предложението от таткото, затова реших да го споделя с вас, за да видя и вашето мнение. Явно трябва да променя анкетата на Елина или Лилия, ако някой се сеща за други цветени имена да сподели. Много бих искала да имен ден, а освен това и обожавам цветя и някак си за момиче ми е нежно. Благодаря за активността, мами Simple Smile

# 38
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Някой нагоре спомена Камелия - за мен то също е нежно. Както и Далия. Знам едно момиче, което се казва Орхидея.

# 39
  • Мнения: 12 366
"Цветни" имена:
Божура
Виолета, Венцеслава
Далия, Детелина, Диляна (за нея не съм съвсем сигурна, мисля че има такава билка)
Елица
Здравка (от здравец)
Иглика
Калина, Камелия, Кремена
Маргарита, Мимоза
Невена
Перуника
Росица, Ралица, Роза, Розалина, Розалия
Теменужка
Хризантема
Цвета, Цветанка, Цветомира, Цветелина

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Орхидея и аз съм го чувала и много ми хареса това име.

# 41
  • Мнения: 5 444
Елина.
Михаела не е нежно,а Крисия е просто съчетания от букви.

# 42
  • Мнения: 3 459
Гласувах за Елина Simple Smile

Иначе Бела и Далия ми звучат много нежно Simple Smile))

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Цветни имена:

Катлея / вид орхидея/
Флора / същото значение като Цвета/
Вероника
Малина
Ива / мисля, че и на Иванов ден празнува, освен на Цветница/
Ружа
Ясмина/ същото като Жасмина/

# 44
  • София
  • Мнения: 23 040
Ружа и Здравка лично на мен не ми звучат никак нежно.  Simple Smile

# 45
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Ружа и Здравка лично на мен не ми звучат никак нежно.  Simple Smile

И на мен  Thinking Има и доста безумни предложения.

# 46
  • Мнения: 2 761
От цветните имена ми харесват Лилия, Невена, Кремена, Калина, Камелия и Касия.

# 47
  • Мнения: 2 071
Латинка, Теменужка. А нецветно - Амалия.

# 48
  • Мнения: 2 407
В моите представи за нежни имена фигурират имена завършващи на -ия:Камелия,Далия,Лилия,Емилия и други...Иначе от анкетата харесах Елина/някак различно и интересно име е/ и Михаела,към което име, имам лични симпатии,защото харесвам голяма част от имената,започващи с "М"  Simple Smile

# 49
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
От посочените в анкетата - нито едно.
От цветните - Камелия и Лилия  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 2 367
От анкетата гласувах за Елина, но повече харесвам Елия и Алина

# 51
  • Мнения: 11 018
От изброените в анкетата ми харесва само Елина и гласувах за него.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Oт изброените: Елина.
Иначе, лично аз, харесвам и Елица много.

# 53
  • Мнения: 18 566
аз пък не харесвам цветните имена  Simple Smile

# 54
  • Свищов
  • Мнения: 875
Елина много харесвах за дъщеря си, но майка ми е Елена, а решихме да не е кръстена на никого. В крайна сметка е АдЕлина, което за мен също е нежно, не много често срещано и съдържа изцяло името Елина.

# 55
  • Мнения: 1 796
Елина ми е едно от най-любимите имена, затова разбира се гласувах за него Peace

# 56
  • Мнения: 5 390
Не съм чела цялата тема, но да обърна внимание, че Елина, Елица и Елка имат обща етимология- произлизат от ела/ели- дърво, следователно тези имена имат имен ден на Цветница.

 Елина е пожелателно име - да е стройна, красива и издържлива/здрава като елата. Това го четох в списание Девет месеца - автор на статията бе доцент по съответната наука  Peace

На мен Елина ми звучи нежно, ефирно, ....освен това се среща рядко, не е изтъркано като Калина, напр.- име , което също е нежно, но доста експлоатирано от 15-тина години насам.

# 57
  • Мнения: 18 566
Калина е мн. хубаво, наистина обаче в последните години е разпространено.

# 58
  • Мнения: 493
Преди казах Михаела... но сега май повече клоня към Жасмин. Не е кой знае колко нежно, но различно, а аз съм фена на нетипични имена.
Дори предлагам Калия и Смилена.

Последна редакция: нд, 29 яну 2017, 18:42 от TODICHKA11

# 59
  • Мнения: 1 348
Далия, Амалия, Лаура, Яблена, Деспина...

# 60
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Михаела е грубо направо, какво ти нежно.. Жасмин също не ми звучи като нежно, а Елина ми е като белина.

Мая, Рая, Анелия, Виолета.

# 61
  • Мнения: 18 566
Яблена?Това трябва да си.мразя детето,че да му дам такова име.Да не говорим колко подигравки ще изрече.
Елиза за мен е нежно име.Амели също

# 62
  • Мнения: 2 142
Гласувах за Елина, но предлагам също Елица и Елиза.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 698
Гласувах за Елина и Крисия, Елина се доближава до това което аз съм си избрала, ако един ден имам момиченце Simple Smile А Крисия ми харесва още откакто го чух.
Други имена които ми харесват и са нежни - Рая, Теа, Дея и Ава

# 64
  • Мнения: 1
На мен много нежно ми звучи Белла,идва от Белеза което значи красавица Simple Smile

# 65
  • Мнения: 18 748
Изброените имена не ме впечатляват много. За мен нежно име е например Лилия, страшно ми харесва.

Също Леа, Рая, Любов, Анабел, Елеонора, Мериан (Мариана), Ана - Мария. Пред Крисия предпочитам Кристина или Кристин.

# 66
  • Мнения: 493
То общо взето Кристин звучи толкова нежно, колкото Жасмин и Катрин.
Защо не Карина, Дарина, Марина????

# 67
  • Мнения: 6 998
Щот и те толкова нежно звучат. Въобще, има ли р, хич не ми е нежно.  Laughing
Макар че аз харесвам имена с р в тях  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 18 566
Цитат
Карина, Дарина, Марина????

откровено груби имена, не баш толкова де, но не са и нежни в никой случай Peace

# 69
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
И на мен не ми звучат нежно  Peace

# 70
  • Мнения: 493
А кажете, кое му е нежното на Ава, или Дея, или Кая??
А Мелина, или Катина достатъчно ли нежно ви е???

# 71
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
А кажете, кое му е нежното на Ава, или Дея, или Кая??
А Мелина, или Катина достатъчно ли нежно ви е???

И тези не ми звучат нежно.

# 72
  • Мнения: 18 566
А кажете, кое му е нежното на Ава, или Дея, или Кая??
А Мелина, или Катина достатъчно ли нежно ви е???

Ми не, не са ми достатъчно нежни. Дея, до известна степен може да се нарече нежно име, макар, че пък е супер измислено.

# 73
  • София
  • Мнения: 23 040
Абсолютно не съм съгласна, че имена в които има "р" не са нежни, може би има и такива, но не всички.  Laughing

# 74
  • Мнения: X
Лилия ми звучи супер нежно, също и Алина, и Евелин.

# 75
  • Мнения: 10
Според моето субективно усещане за нежно, бих редактирала тези от анкетата на: Елияна, Ясмина, Кристин и Мишел.

Други от мен: Амелия, Юлия, Юлияна, Клара, Каролина..

# 76
  • Мнения: X
Според моето субективно усещане за нежно, бих редактирала тези от анкетата на: Елияна, Ясмина, Кристин и Мишел.

Други от мен: Амелия, Юлия, Юлияна, Клара, Каролина..

Амелия и Юлия са страхотни имена!

# 77
  • Мнения: 132
От тук изброените имена - Елина.  bouquet

# 78
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
За нежно име първото за което се сетих е Лили.От посочените Елина,но Елиза ми харесна повече

# 79
  • Мнения: 5 385
За нежно име първото за което се сетих е Лили.От посочените Елина,но Елиза ми харесна повече
очевидно е, че Лили е фаворита в нежните женски имена.

# 80
  • Мнения: 18 566
Да,ама само Лили?Лилиан по-добре.😊

# 81
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен пък точно само Лили ми харесва най-много. Всички подобни - Лилия, Лилиан, Лиляна  и т.н. не ги харесвам толкова.

# 82
  • София
  • Мнения: 23 040
Лилиан изобщо не ми харесва, по- добре само Лили.  Simple Smile

# 83
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
На мен пък само Лили ми звучи лигаво и инфантилно. Нещо като Пипи.
Но Лилия го харесвам много.  Peace

# 84
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Аз да добавя едно предложение - Елия  Heart Eyes Едно момиченце от групата на моето дете се казва така и много ми хареса това име.

# 85
  • Мнения: 18 566
Елия не е лошо,но ще й казват Ели.

# 86
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Ами учителките в градината и децата си и казват Елия  Peace

# 87
  • Мнения: 18 566
Е,хубаво,де.Явно така са научени или свикнали.Аз не харесвам галеното Ели и затова иммена,които го съдържат не са ми опция,че не се знае.😊

# 88
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Ти вече си избрала  Laughing Даваме предложение на друга потребителка  Peace

# 89
  • Мнения: 2 071
Като вафлите:) Елица ми харесва повече - българско, нежно, с имен ден...

# 90
  • Мнения: 6
Явно анкетата трябваше да е между: Елина, Елия, Лилия, така като гледам към тях клонят повечето мами. Не че Елица не е хубаво име, но подсъзнателно го свързам с момичета, които не ми допадат и  ми влияе.

# 91
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Съжалявам, но нито едно от посочените имена не ми звучи нежно. За мен нежно име е Йоана или Ана примерно, на цвете (Невена, Калина), естествено и Мила също.

# 92
  • Мнения: 18 566
Ти вече си избрала  Laughing Даваме предложение на друга потребителка  Peace
Да.Така е.Но това не значи,че няма да си кажа мнението,както всички.тук 😉
Тя,темата леко се изчерпа.Авторката,не казва,хареса ли си нещо?
Ема предлагам,Ванеса,Вивиан(за малко да.го избера),Елинор,Далия(не го харесвам,но ми звучи нежно).

# 93
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Е,хубаво,де.Явно така са научени или свикнали.Аз не харесвам галеното Ели и затова иммена,които го съдържат не са ми опция,че не се знае.😊

Браво,аз така и не можах да науча навремето учителките на моята щерка.Докрай си остана Аля от Александра

# 94
  • Мнения: X
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy

# 95
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy
Да то и ние си я наричаме Алекс,но по често си е Александра.Обичам дългите имена и много ми е кеф да ги използвам.Даже малкият на моменти ми вика Миро съм Миро стига с тоя Мирослав нали сега слушам.

# 96
  • Мнения: 493
Само аз ли не разбрах дали Megi M си е харесала име????

# 97
  • Мнения: 5 385
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy
Да то и ние си я наричаме Алекс,но по често си е Александра.Обичам дългите имена и много ми е кеф да ги използвам.Даже малкият на моменти ми вика Миро съм Миро стига с тоя Мирослав нали сега слушам.

И аз много харесвам дълго име. Самото произнасяне ме кефи. Синът ми е Димитър - обожавам да го наричам с пълното му име. Вероятно защото много харесвам самото име и мисля, че всяко умалително го обезличава. Все пак казваме - Свети Димитър, а  не Свети Митко, или Мити.
Дори да не се касае за дълго име, харесвам пълния му вариант - Борис си е Борис и не възприемам Борко, Боби и пр. вариации.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 698
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy

Алекс е по-добре от Сашка например, имахме едно момиче в компанията като бяхме деца и всички й викаха Сашка .. А Александра е такова хубаво име.

# 99
  • Мнения: 18 566
Да, Александра и Александър са хубави имена, а всичко опропастяват с това Сашо или Сашка. Като то дори го няма в името, никъде като съчетание Сашо. Просто идва от руски мисля  Simple Smile
Алекс или Сандра, дори Сани може, ама Сашо и Сашка са ми толкова непонятни и груби:D

# 100
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Да, Александра и Александър са хубави имена, а всичко опропастяват с това Сашо или Сашка. Като то дори го няма в името, никъде като съчетание Сашо. Просто идва от руски мисля  Simple Smile
Алекс или Сандра, дори Сани може, ама Сашо и Сашка са ми толкова непонятни и груби:D

В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 23 040
Да, Александра и Александър са хубави имена, а всичко опропастяват с това Сашо или Сашка. Като то дори го няма в името, никъде като съчетание Сашо. Просто идва от руски мисля  Simple Smile
Алекс или Сандра, дори Сани може, ама Сашо и Сашка са ми толкова непонятни и груби:D

В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Не е така.  Simple Smile Иначе и за мен това са много хубави имена,  но Сашо и Сашка не ги харесвам.

# 102
  • Мнения: 18 566
Цитат
В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Дали? Де да беше така наистина. Може и без такава категоричност, защото съвсем не е  вярно.
И на малките деца наскоро родени си им казват Сашко. Просто то от години си е наложено и хората, па макар и по-младите са свикнали. Ако не го наложиш Алекс,Сандра или изрично не повтаряш и потретваш забрави.
Ще си му казват така и това е. Ей затова такива иначе хубави имена в дълъг вариант ги отхвърлям, защото все им се измислят кратките умалителни и се ползват те.А красивите дълги имена ги развалят.

# 103
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Цитат
В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Дали? Де да беше така наистина. Може и без такава категоричност, защото съвсем не е  вярно.
И на малките деца наскоро родени си им казват Сашко. Просто то от години си е наложено и хората, па макар и по-младите са свикнали. Ако не го наложиш Алекс,Сандра или изрично не повтаряш и потретваш забрави.
Ще си му казват така и това е. Ей затова такива иначе хубави имена в дълъг вариант ги отхвърлям, защото все им се измислят кратките умалителни и се ползват те.А красивите дълги имена ги развалят.


Добре тогава твърдя,че покрай мен има доста деца и не само носещи името Александър и Александра и никой не се обръща към тях с тези умалителни.И да категорична съм.  Peace

# 104
  • Мнения: 18 566
Цитат
В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Дали? Де да беше така наистина. Може и без такава категоричност, защото съвсем не е  вярно.
И на малките деца наскоро родени си им казват Сашко. Просто то от години си е наложено и хората, па макар и по-младите са свикнали. Ако не го наложиш Алекс,Сандра или изрично не повтаряш и потретваш забрави.
Ще си му казват така и това е. Ей затова такива иначе хубави имена в дълъг вариант ги отхвърлям, защото все им се измислят кратките умалителни и се ползват те.А красивите дълги имена ги развалят.


Добре тогава твърдя,че покрай мен има доста деца и не само носещи името Александър и Александра и никой не се обръща към тях с тези умалителни.И да категорична съм.  Peace
Дойдохме си на думата.Става въпрос за твоята среда и твоето близко обкръжение.За това на другите не може да си категорична.Никой не ги наричал така-еми не е вярно, никой е доста силна дума в случая.И просто е невъзможно това да е така.😊  Около мен Александровците са си Сашко.Тези хора не са никой нали.😏

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 21:25 от the_most_happy

# 105
  • Мнения: 2 071
Наистина масово са Алекс - и момчета, и момичета. Никак не ми харесва. Само един Сашко познавам, но е Сашко само в семейството си.

# 106
  • Мнения: X
Да не ви казвам пък как имахме един Йордан в курса и от ужас да не му викат Данчо явно, взе да се представя като Йори.... Joy Така е не можах да си изкилифещя езика и да го наричам като обичното от децата магаренце, та се обръщах към него с цяло име.

# 107
  • Мнения: 3 031
При моите приятели повечето Александровците са си Сашо, Алекс много по-рядко (пък не сме много дърти).
Сашка е кофти, но пък Саша ми харесва. И то много повече от Алекс.

# 108
  • Мнения: 493
И имаме ли фаворит Megi M???
А покрай мен повече май се Владимировците и Габриелите. София също набира скорост. Може и да надмине Сашките. Имахме съученичка и после една колежка в университета Александра. На галено им казвахме Али/ Аля. Така искаха те.

# 109
  • София
  • Мнения: 44 229
Да не ви казвам пък как имахме един Йордан в курса и от ужас да не му викат Данчо явно, взе да се представя като Йори.... Joy Така е не можах да си изкилифещя езика и да го наричам като обичното от децата магаренце, та се обръщах към него с цяло име.
Не е нужно да е Данчо, може само Дани.

# 110
  • Мнения: 6
По последни разговори с таткото ще е Елина или Катрин. То докато не се роди всичко е предпоследно, Та да видим до месец май какво ще ми дойде на ум. Благодаря на всички мами, които се включиха в темата ми.

# 111
  • Мнения: 3 140
Дано изберете Елина  Peace  Grinning

Лека бременност.  Hug

# 112
  • Мнения: 4 041
При това положение, аз съм за Катрин.

# 113
  • Мнения: 1 786
Аз си оставам за Елина .

# 114
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз съм за Катрин. Simple Smile

# 115
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
По-добре Катерина от Катрин. Леко раждане!

# 116
  • София
  • Мнения: 44 229
от двете - Катрин, въпреки че, странно или не, Катерина за мен звучи по-нежно и мелодично. Бих го предпочела.

# 117
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
От тези двете Катрин повече ми допада  Peace

# 118
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При моите приятели повечето Александровците са си Сашо, Алекс много по-рядко (пък не сме много дърти).
Сашка е кофти, но пък Саша ми харесва. И то много повече от Алекс.
И на мен Саша и Сашо ми харесва 10 пъти повече от изтърканото вносно Алекс.

# 119
  • Мнения: 2 761
Елина ми харесва много повече от Катрин.  Peace

# 120
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
От тези двете ... Елина е по - хубаво.аз ако имах момиче щеше да е Ния или Ралица. Simple Smile

# 121
# 122
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това пък какво е?

# 123
  • София
  • Мнения: 8 671
Гласувах за Елина или Жасмин.
Крисия ми е измислено, Михаела не ми допада.

# 124
  • Мнения: 573
От изброените Елина с галено Ели ми звучи най-нежно.

Много нежно и красиво ми звучи Ирина, бих кръстила дъщеря си така.

# 125
  • Мнения: 2 571
Крисия  Peace А може и Кети Simple Smile

# 126
  • Мнения: 1 998
Камелия, Лилия, Аяна  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт