Име за момиченце, което да звучи нежно

  • 12 724
  • 126
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6
Явно анкетата трябваше да е между: Елина, Елия, Лилия, така като гледам към тях клонят повечето мами. Не че Елица не е хубаво име, но подсъзнателно го свързам с момичета, които не ми допадат и  ми влияе.

# 91
  • Countryside
  • Мнения: 11 652
Съжалявам, но нито едно от посочените имена не ми звучи нежно. За мен нежно име е Йоана или Ана примерно, на цвете (Невена, Калина), естествено и Мила също.

# 92
  • Мнения: 18 588
Ти вече си избрала  Laughing Даваме предложение на друга потребителка  Peace
Да.Така е.Но това не значи,че няма да си кажа мнението,както всички.тук 😉
Тя,темата леко се изчерпа.Авторката,не казва,хареса ли си нещо?
Ема предлагам,Ванеса,Вивиан(за малко да.го избера),Елинор,Далия(не го харесвам,но ми звучи нежно).

# 93
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Е,хубаво,де.Явно така са научени или свикнали.Аз не харесвам галеното Ели и затова иммена,които го съдържат не са ми опция,че не се знае.😊

Браво,аз така и не можах да науча навремето учителките на моята щерка.Докрай си остана Аля от Александра

# 94
  • Мнения: X
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy

# 95
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy
Да то и ние си я наричаме Алекс,но по често си е Александра.Обичам дългите имена и много ми е кеф да ги използвам.Даже малкият на моменти ми вика Миро съм Миро стига с тоя Мирослав нали сега слушам.

# 96
  • Мнения: 493
Само аз ли не разбрах дали Megi M си е харесала име????

# 97
  • Мнения: 5 415
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy
Да то и ние си я наричаме Алекс,но по често си е Александра.Обичам дългите имена и много ми е кеф да ги използвам.Даже малкият на моменти ми вика Миро съм Миро стига с тоя Мирослав нали сега слушам.

И аз много харесвам дълго име. Самото произнасяне ме кефи. Синът ми е Димитър - обожавам да го наричам с пълното му име. Вероятно защото много харесвам самото име и мисля, че всяко умалително го обезличава. Все пак казваме - Свети Димитър, а  не Свети Митко, или Мити.
Дори да не се касае за дълго име, харесвам пълния му вариант - Борис си е Борис и не възприемам Борко, Боби и пр. вариации.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 700
Никога не съм харесвала, когато хората съкращават едно хубаво име с някакво умалително, което не само, че е грозно, ми няма и нищо общо с оригиналното. Решила съм един ден децата ми да носят имена, които не могат да се съкращават.
Помня в гимназията имахме една Александра, на която казвахме Алекс, но една от учителките ни отказа и си я наричаше с пълното и име 5 години. За сметка на това пък учителката по руски май от време на време и викаше Шура  Joy

Алекс е по-добре от Сашка например, имахме едно момиче в компанията като бяхме деца и всички й викаха Сашка .. А Александра е такова хубаво име.

# 99
  • Мнения: 18 588
Да, Александра и Александър са хубави имена, а всичко опропастяват с това Сашо или Сашка. Като то дори го няма в името, никъде като съчетание Сашо. Просто идва от руски мисля  Simple Smile
Алекс или Сандра, дори Сани може, ама Сашо и Сашка са ми толкова непонятни и груби:D

# 100
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 688
Да, Александра и Александър са хубави имена, а всичко опропастяват с това Сашо или Сашка. Като то дори го няма в името, никъде като съчетание Сашо. Просто идва от руски мисля  Simple Smile
Алекс или Сандра, дори Сани може, ама Сашо и Сашка са ми толкова непонятни и груби:D

В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 23 130
Да, Александра и Александър са хубави имена, а всичко опропастяват с това Сашо или Сашка. Като то дори го няма в името, никъде като съчетание Сашо. Просто идва от руски мисля  Simple Smile
Алекс или Сандра, дори Сани може, ама Сашо и Сашка са ми толкова непонятни и груби:D

В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Не е така.  Simple Smile Иначе и за мен това са много хубави имена,  но Сашо и Сашка не ги харесвам.

# 102
  • Мнения: 18 588
Цитат
В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Дали? Де да беше така наистина. Може и без такава категоричност, защото съвсем не е  вярно.
И на малките деца наскоро родени си им казват Сашко. Просто то от години си е наложено и хората, па макар и по-младите са свикнали. Ако не го наложиш Алекс,Сандра или изрично не повтаряш и потретваш забрави.
Ще си му казват така и това е. Ей затова такива иначе хубави имена в дълъг вариант ги отхвърлям, защото все им се измислят кратките умалителни и се ползват те.А красивите дълги имена ги развалят.

# 103
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 688
Цитат
В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Дали? Де да беше така наистина. Може и без такава категоричност, защото съвсем не е  вярно.
И на малките деца наскоро родени си им казват Сашко. Просто то от години си е наложено и хората, па макар и по-младите са свикнали. Ако не го наложиш Алекс,Сандра или изрично не повтаряш и потретваш забрави.
Ще си му казват така и това е. Ей затова такива иначе хубави имена в дълъг вариант ги отхвърлям, защото все им се измислят кратките умалителни и се ползват те.А красивите дълги имена ги развалят.


Добре тогава твърдя,че покрай мен има доста деца и не само носещи името Александър и Александра и никой не се обръща към тях с тези умалителни.И да категорична съм.  Peace

# 104
  • Мнения: 18 588
Цитат
В днешно време никой не се обръща със Сашко и Сашка  Peace

Дали? Де да беше така наистина. Може и без такава категоричност, защото съвсем не е  вярно.
И на малките деца наскоро родени си им казват Сашко. Просто то от години си е наложено и хората, па макар и по-младите са свикнали. Ако не го наложиш Алекс,Сандра или изрично не повтаряш и потретваш забрави.
Ще си му казват така и това е. Ей затова такива иначе хубави имена в дълъг вариант ги отхвърлям, защото все им се измислят кратките умалителни и се ползват те.А красивите дълги имена ги развалят.


Добре тогава твърдя,че покрай мен има доста деца и не само носещи името Александър и Александра и никой не се обръща към тях с тези умалителни.И да категорична съм.  Peace
Дойдохме си на думата.Става въпрос за твоята среда и твоето близко обкръжение.За това на другите не може да си категорична.Никой не ги наричал така-еми не е вярно, никой е доста силна дума в случая.И просто е невъзможно това да е така.😊  Около мен Александровците са си Сашко.Тези хора не са никой нали.😏

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 21:25 от the_most_happy

Общи условия

Активация на акаунт