Безсъние

  • 13 637
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480
Какви проблеми създават АД?

Изпускане на предмети, блъскане къде ли не, обща отпуснатост, но спокойствие не, затруднения при извършване на различни дейности поради затруднено мислене, невъзможност за шофиране, сънуване на кошмари, чести мисли за гробища......

В нейния случай като че ли чайчета няма да помогнат. Иначе стандартните съвети са валериан, глог, мента, маточина, мед, прясно мляко.....Но тя както описва нещата с тях нищо няма да се постигне.

# 16
  • Мнения: 308
Ами в последните дни успявам да заспя, но се будя към 4-5 сутринта и трудно заспивам отново.Четох, че това е когато човек е под стрес.Наистина ежедневието ми е натоварено, но нищо не се е променило кой знае колко напоследък, че да се обостри проблема, може би проблема е че съм студентка и работя едновременно, но работата ми е на комп и нямам много физическо натоварване, по-скоро психическо.Не успявам да се отърся от ежедневните проблеми явно, но не искам да взимам АД или успокоителни.На 23год съм , още ми е рано Sad

# 17
  • Мнения: 3 161
то физическата помага за съня, а другата вреди Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 488
Намери време за физическо натоварване.

# 19
# 20
  • Мнения: 22 867
Познато ми е, имам такива моменти, хубавото е, че не са постоянни. Някак на периоди, не спя, не спя 2-3-4 нощи, пък като заспя, по 10-11 сутрин се събуждам. Приела съм го, не обичам да пия лекарства, АД пък хич не щЪ. Наскоро започнах да си правя чай от мента и маточина, оказа се, че ми харесва, а не съм любител на чайовете, предпочитам кафе. Работя на компютър вкъщи, случвало се е, като не мога да заспя, ставам и си поработвам докато ми се доспи. Но не се налага непременно да ставам рано сутрин. Или пък си работя до 4-5 часа по нощите, то си е сутрин направо, ама аз съм си нощна птица, та ми е лесно. Така учех и по време на студентските сесии - нощем, а денем спях.  Simple Smile Засега ми вършат работа глог, мента, валериана, като усетя, че почвам да нервнича или просто таблетка валидол. Последно купих глог, мента, валериана с добавка маточина. Приятелка ми похвали Симпатил, може би той ще е следващия вместо глога и другите. Давам си сметка, че ми липсва физическо натоварване, все не намирам време за нещо такова, но съм си обещала да се поправя Mr. Green, да видим, малко да стопли само. Общо-взето с билковите закрепвам положението засега. Но си е свързано със стрес, някакви неудачи в работата, някой да ми Опне нервите и неспането е налице. Когато нещата са наред, и сънят ми е нормален. Peace

# 21
  • Мнения: 308
labrex при мен също не са постоянни, една седмица спя, 3 нощи будувам примерно, но сега вече продължава  цяла седмица.Чувствам се уморена и затова пуснах темата, дано някой помогне със съвет.

# 22
  • Мнения: 22 867
shalqlqq, аз не случайно написах "приела съм го", защото имах моменти, в които ходех направо като парцал от недоспиването, гледах часовника час подир час, мислех как така няма да спя, кога ще се наспя, как ще издържа през деня, бях нервна, подскачаща от напрежение и светът ми беше крив. Сега просто не правя трагедии от това, не ми се спи - или гледам филм, или хващам книжка, пускам дори тв, дето не я гледам много-много, или отивам да си поработя на компа. Но това не би ми помагало, ако ходех на работа, хубавото е, че съм вкъщи. Може би и затова ми е добре от леките успокоителни, като изброените и някак не ми е толкова проблем вече периодичното неспане. Преди години пиех лексотан, диазепам, още някакви подобни, не ги помня всичките, но също не помня да са ми помогнали. Спях, но сутрин бях като болна, не ми се отиваше на работа, чувствах се изморена, ходех замаяна през деня, докато един ден ми писна и метнах две опаковки лексотан в кошчето и си казах, че съм дотук. Та затова сега не ми се ще да пия подобни таблетки, поне на мен не ми свършиха някаква работа, но и не чувствам необходимост от тях. Просто има моменти, в които се чувствам нервна и тогава вземам глог и &, може и да си въобразявам, но ми става по-спокойно от тях. Като изпия една опаковка от таблетките, до там съм, т.е. до следващия нервен период, когато ме прихване и почувствам, че сама не мога да се справя. Simple Smile Не са толкова често, за щастие. Peace

# 23
  • Мнения: 3 576
Включвам се и аз с проблемния сън - от няколко месеца имам периоди с много трудно заспиване и будене през нощта, естествено после не мога да заспя.

Не е постоянно - да кажем 3 от 7 дни не спя добре.
Снощи например легнах си в 11 и до 3ч не можах да заспя... редовно ми се случва до 1-2ч да не мога да заспя, а сутрин ставам рано към 7:30 и имам нужда от поне 8 часа сън.
Знам че е е свързано със стрес покрай работата, който вече отмина, но проблема остана.

Още нищо не съм пила, не смея билки, успокоителни, за истински лекарства дори не си го и помислям. Нямам проблеми с щитовидната, скоро си правих изследвания.

Обаче това започва сериозно да ми пречи на качеството на живот и съм склонна да пробвам с нещо леко, какво бихте препоръчали?


 

# 24
  • Мнения: X
Това е и моята драма от години насам. Вечер трудно заспивам, а ми се приспива още към 21ч, но легна ли...с часове не мога да заспя. А ако заспя или се будя през час (буквално) и не е сън, а по-скоро дремене, или спя няколко часа и се събуждам към 3-4 и не мога да заспя, или сънувам и се чувствам смазана като трябва да ставам.
Споделям за Зопиклон, че ми беше изписан преди няколко години и наистина, когато ми се съберяха много безсънни нощи с една таблетка си позволявах да спя като пън. Например 1-2 пъти в месеца. Но вече нямам рецепта и не смея да питам в аптека-едва ли биха ми дали без рецепта.
 И съм пробвала всичко от топло мляко с мед, през чайове, билкови таблетки и мелатонин-няма и няма.

# 25
  • Мнения: 2 480
Това е и моята драма от години насам. Вечер трудно заспивам, а ми се приспива още към 21ч, но легна ли...с часове не мога да заспя. А ако заспя или се будя през час (буквално) и не е сън, а по-скоро дремене, или спя няколко часа и се събуждам към 3-4 и не мога да заспя, или сънувам и се чувствам смазана като трябва да ставам.
Споделям за Зопиклон, че ми беше изписан преди няколко години и наистина, когато ми се съберяха много безсънни нощи с една таблетка си позволявах да спя като пън. Например 1-2 пъти в месеца. Но вече нямам рецепта и не смея да питам в аптека-едва ли биха ми дали без рецепта.
 И съм пробвала всичко от топло мляко с мед, през чайове, билкови таблетки и мелатонин-няма и няма.

Не прочетохте ли по-назад? Аз написах, че вече е със зелена рецепта. Ако не беше, все щеше да се намери аптека, в която да ви го дадат. А сега трябва да я искате от личния или от невролог.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз с лексотан 1/2 таблетка спя като пън. Е и той е със зелена рецепта, но майка ми ми дава по 1-2 хапчета да имам за зор заман. На нея ЛЛ й дава рецепта. Зопиклон за първи път чувам. По-безобидно ли е? Като му гледам страничните ефекти, май не.

# 27
  • Мнения: 308
Понеже от работата ни осигуряват карти за безплатни прегледи си записах час за невролог утре да видим пък той какво ще каже.Нямам много вяра на лекарите, но може пък прегледа да ме успокои малко.

# 28
  • Мнения: 7
При майка ми причината за упоритото безсъние се оказа високото кръвно налягане, което й пречеше да се отпусне и заспи. Помогна й билката бял имел, от който правехме в термос студен извлек и го пиеше сутрин и вечер преди сън. След около 2-3 дни започна да спи по 4-5 часа, след това повече и не беше толкова превъзбудена и изнервена. Вижте при вас кръвното в какви граници е.

# 29
  • Мнения: 38
Аз като имам проблеми със съня ако събера желание и воля да ги реша просто един ден не спа и на следващия заспивам не по-рано от 23:00 ако успея ... 1-2 пъти най-много така и нещата почват да се нареждат.

Общи условия

Активация на акаунт