Пролет чука на вратата, ЮНЧЕТО си стъпва на краката

  • 23 994
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 689
Мами, поканиха ме на ... интервю за работа.  Laughing
Но не знам какво искам от живота!  Crazy
Това, което съм работила е и това, което искам да работя. От друга страна имам някакви доходи, работейки от вкъщи и не съм притисната до стената. От трета страна тези доходи могат да секнат във всеки един момент...
От 4та страна нямаме наблизо баби, дядовци, лели и чичовци...само детегледачка и ясла са вариантите....
Направо не знам какво да правя наистина!

п.с. Работата е в летния туризъм и ако не си намеря сега работа, ще мога пак чак догодина по това време.

# 61
  • Мнения: 515
Ирен,  честито ви зъбче! Grinning Ех, от кога чакаме и ние...
Аз ще споделя какви методи сама съм пригодили за моите бебета - може да се окажат полезни за някой друг. Общо взето, всеки ден е изпитание и действам на принципа проба-грешка. Мъниците никога не са спали в нашето легло, освен в редки случаи, когато бяха новородени и нямах идея какво друго да направя, за да млъкнат. Имаше период,  когато спях в тяхната стая или наблизо, за да не се разхождам, като гламава посред нощите. Когато направихме ремонта на апартамента,  ги преместихме в отделна стая и взехме бебефон с камера. Те бяха на 4 месеца. Спалнята ни е през една стая от тях. Много хора ни гледаха накриво и с укор как може да си "зарязваме" сами бебетата. Те били още малки и трябвало да спят при нас или с майка си. Не ги послушахме. Слава Богу, децата бързо свикнаха и не се будеха. Заспиваха много рано вечерта и реших, че не е нормално, но не можех да ги отучвам, затова просто им запазихме часа за сън в 19-19.30 ч. Понякога ставаха кисели, особено когато им се разбърка деня с нови хора или занимания. Реших, че трябва да им създам ритуал преди сън: къпане в 18.30, обличане на пижама и лягане. Само, че храненето се случваше по различно време,  затова започна великото приспиване на ръце. Приспивах средно по 10 пъти на ден, а понякога и по повече. Стигнах до отчаяние, болки в ръцете и кръста. Казах си, че не може да продължава. Нагодих им режима с хранене непосредствено след баня, пижама и преди сън. Храним, чувалче и право в леглото. Гасим лампа, шумове и парно. Започнаха сами да заспиват. Още сме в период на привикване,  но успехът е налице. Премахнах най-тежкото и дълго приспиване. Другите някак се преживяват,  защото са кратки. През нощта,  като се будят с рев, взимах на ръце, люлеех малко и започваха да се превиват. Мъчех се, като грешен дявол да ги укротя. Буквално тичах из апартамента с бебе в ръка. Докато един ден установих,  че се превиват, защото си искат обратно в леглото - очевидно им е неудобно в ръцете ми. И така, люлея малко,  колкото да гушна и успокоя и връщам в леглото. Заспиват моментално. Изпитанието и опитите продължават. Няма единна успешна формула,  според мен. Просто трябва да се вслушаме в децата - да следим поведението им, да експериментираме и да се надяваме с късмет да налучкаме. Племенникът ми е на година и осем месеца. Още не спи нощем. Всички методи са използвани при него. Успех няма. Може би,  просто трябва да го надрасне.
Наистина все едно описваш нашият бебок - и аз като го гушкам сега 1-2 минутки и му пея уж да му се приспи и той започва да се прозява, знам , че му се спи, но започва да се извива и рита , сякаш просто иска да го пусна и да го оставя на спокойствие в леглото. В момента в който го оставя в леглото си се сгушва и заспива Simple Smile
Представям си колко е трудно е с двечки... Simple Smile
Браво ! Герои сте!

# 62
  • Мнения: 3 213
Айсче, на твое място бих направила една сметка и да видя какво ще е финансовото положение, като дръпна чертата. Няма как прогнозата да е 100 %, но в твоя случай без риск не може.

# 63
  • Мнения: 1 775
Всички тук обичаме децата си безкрайно и каквото и да правим, то е защото смятаме, че това е най-доброто за тях и импонира с вътрешното ни усещане за правилност. Само че колкото са различни нещата ни, толкова и ние. Затова една от нас ще чете и проучва, за да се самоубеди, че няма нищо притеснително да се оставя детето да се понаплаче, а друга ще намери такива материали, доводи и доказателства, за да се самоубеди, че наплакването е вредно и детето трябва да бъде утешавано с цената на недоспиване и т.н. Никой няма да си промени възгледите и това е ок, защото хората не са по калъп и всеки родител отговаря за собственото си потомство. И съм напълно съгласна, че с проба и грешка често стават нещата, просто се нагажда човек, според детето си, според разбиранията си и това, което чуватва, че е правилно.

Иначе ми е много интересно да чета колко различни са малките. Да, някои си приличат в известна степен в поведението и развитието, но като цяло, всяко е уникално Laughing Но всички родители грешим и е ясно, че ще им нанесем непоправими душевни вреди, както често се шегувам с моите родители, че са постъпили с мен Joy

Куинче, вярвам, че ще вземеш правилното решение за теб и твоето семейство. И ако то е да се върнеш на работа, ти пожелавам да си намериш най-свястната детегледачка и детето да е здраво и да не боледува в яслата. На мен ако ми предложат много добри условия, също ще се замисля за връщане на работа. Чувствах се много притисната от мисълта, че детето ще тръгне на ясла на годинка, но с татко й си поговорихме и решихме, че не е нужно да се връщам на работа след първата година майчинство и по-скоро другата пролет да преценим дали да не я пуснем на частна ясла. За всеки случай ще кандидатстваме за държавна, ако плановете се променят, но вече не се чувствам притисната да я запиша от септември и ми стана по-леко на душата. Естествено, финансово това ще ни върне доста назад, но става въпрос за около година, все пак, преживява се, важното е, че вече не съм в непрекъсната тревога от приближаващия септември и "лошата ясла".

# 64
  • Мнения: 515
Stitch, напълно права си за всичко - разни хора, разни идеали...  Simple Smile Wink
И аз уж исках да си стоя вкъщи поне 2 г майчинство, но мъжът ми е безработен от 2 седмици и так асе получава че след 5-6 месеца и на мен ще ми спрат парите и на него... Ще видим как ще ги нареждаме нещата. Всеки е пред някакви кръстопъти и важни дилеми. 
НО относно яслите - наскоро влизах в една тема за да се ориентирам за правилата, класиранията и т.н., А навсякъде майките говореха за това  - могат ли да спрат детето за поне 1 месец от яслата/градината, защото било все болно  и т.н... Навсякъде всички говорят за това колко са им болни децата като тръгнат на градина, а мен от това най-много ме е страх. Ще трябва де се мине през този период, нямаме избор, но ако мога да избирам -по добре да е половин-една година по-късно... Simple Smile 

# 65
  • Мнения: 9 689
Ох, тези ясли...
При мен хубавото е, че е хотел и 100% има апартамент за управителя. Ако заплатата е достатъчна за детегледачка(и остатъка е достатъчен за да има смисъл да работя  Mr. Green ) - приемам работата и ги взимам всички в хотела. Ако заплатата не стига ... ще стоя вкъщи.
Сложих тигана преди рибата, но все пак трябва да съм помислила за детайлите.  Laughing

# 66
  • Мнения: 5 060
Ако трябва да избирам дали ще съм до детето си с майчинството за втората година или да получавам няколко пъти по-добро възнаграждение, бих избрала второто. Не искам и дано не ми се налага да не мога да осигуря минимума на мунимума за малката ми душичка.

# 67
  • България
  • Мнения: 3 621
И тук мненията ни ще са различни.
Аз смятам да си ползвам докрай майчинството,че и отпуските след това.Т ова, от което се нуждаят децата сега е мама.Какво друго по-важно да им осигуряваме,освен храна ,разбира се!
Да не ме разбере сега някой погрешно.Детето има нужда от щастлива и спокойна мама.Ако майката е потисната от това,че стои в къщи и не изкарва пари,то по -добре да работи!
Ние никога не сме имали високи доходи и не са ми били приоритет!

# 68
  • България
  • Мнения: 3 621
Дени,това че ТМ е съкратен може да е за добро.Тъкмо през тези няколко месеца, в които ще получава обезщетение, ще ти помага за малкия, а и ще има възможност да потърси по-добре работа Peace

# 69
  • Мнения: 515
Дени,това че ТМ е съкратен може да е за добро.Тъкмо през тези няколко месеца, в които ще получава обезщетение, ще ти помага за малкия, а и ще има възможност да потърси по-добре работа Peace

И аз точно това си помислих - ооо,рай! сега ще имам повече свободно време, той ще помага...ала-бала... НО след 48 часа и тримата вкъщи направо се побърках и се изпокарахме, сега грижите ми са двойно повече , къщата се цапа два пъти повече, всеки ден от сутринта се задава въпроса "какво ще ядем"...ужасссТ!  #Crazy

# 70
  • Мнения: 1 976
И тук мненията ни ще са различни.
Аз смятам да си ползвам докрай майчинството,че и отпуските след това.Т ова, от което се нуждаят децата сега е мама.Какво друго по-важно да им осигуряваме,освен храна ,разбира се!
Да не ме разбере сега някой погрешно.Детето има нужда от щастлива и спокойна мама.Ако майката е потисната от това,че стои в къщи и не изкарва пари,то по -добре да работи!
Ние никога не сме имали високи доходи и не са ми били приоритет!
Абсолютно на същото мнение съм като теб . С баткото се върнах на работа и в крайна сметка майка ми му беше повече майка от мен. Сега се надявам да оцелеем финансово и да не се налага да опираме до моята мизерна заплата. Кариерата съм я отписала. Имам други приоритети.

# 71
  • Мнения: 3 213
Аз нямам избор - ще трябва да изкарам втора година майчинство, защото гледачка никак няма да ми се върже финансово. Гледачка на близнаци колко ли взима ?  newsm78

# 72
  • Мнения: 1 976
Дени,това че ТМ е съкратен може да е за добро.Тъкмо през тези няколко месеца, в които ще получава обезщетение, ще ти помага за малкия, а и ще има възможност да потърси по-добре работа Peace

И аз точно това си помислих - ооо,рай! сега ще имам повече свободно време, той ще помага...ала-бала... НО след 48 часа и тримата вкъщи направо се побърках и се изпокарахме, сега грижите ми са двойно повече , къщата се цапа два пъти повече, всеки ден от сутринта се задава въпроса "какво ще ядем"...ужасссТ!  #Crazy
Знам,че мъже всякакви има,но той вероятно също се нуждае от време,за да се пренастрои и за друг ритъм,и за други задължения. Най-добре е да поговорите и да си разделите задълженията по някакъв начин. Мъж сам да се сети да свърши нещо нетипично за него е изключителна рядкост,така че раздавай командите със замах Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5 060
Освен от храна, детето се нуждае и от собствена стая, примерно.
Малцина са късметлиите, които вървят в комплект с голяма къща/жилище преписана от мама или баба. Нито аз съм от тях, нито ММ.  Grinning

# 74
  • Мнения: 515
Дени,това че ТМ е съкратен може да е за добро.Тъкмо през тези няколко месеца, в които ще получава обезщетение, ще ти помага за малкия, а и ще има възможност да потърси по-добре работа Peace

И аз точно това си помислих - ооо,рай! сега ще имам повече свободно време, той ще помага...ала-бала... НО след 48 часа и тримата вкъщи направо се побърках и се изпокарахме, сега грижите ми са двойно повече , къщата се цапа два пъти повече, всеки ден от сутринта се задава въпроса "какво ще ядем"...ужасссТ!  #Crazy
Знам,че мъже всякакви има,но той вероятно също се нуждае от време,за да се пренастрои и за друг ритъм,и за други задължения. Най-добре е да поговорите и да си разделите задълженията по някакъв начин. Мъж сам да се сети да свърши нещо нетипично за него е изключителна рядкост,така че раздавай командите със замах Simple Smile
О, да, точно така си е с мъжете! Няма шанс да се сети сам за нещо - той е разбран по принцип и добричък , ама никаква самоинициатива за нищо! и той самият ми казва - напомняй ми , просто, казвай ми какво да правя и ще го правя... Е да, ама направо се побърквам като трябва да казвам по 10 пъти на ден едно и също - сложи си чинията в мивката, не си зарязвай чашата до компютъра, не стъпвай с калните обувки тук... някакви елемантарни неща... а за по -сложните като готвене, пускане на пералня или миене на баня - това си е ядрена физика, там не само напомняне ами и инструктаж ще трябва, Ха-Ха!
Но най-смешно е , че винаги когато изляза за 30 мин до магазина, точно тогава бебчо решава да се изака, хахаха.... НАЙ-СТРАШНОТО - смяна на наакан памперс!
П.С. ние сме от късметлиите с достатъчно стаи в апартамента ни, но полза никаква, той просто е постоянно с мен в хола или в кухнята... Wink

Общи условия

Активация на акаунт