Пролет чука на вратата, ЮНЧЕТО си стъпва на краката

  • 24 014
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • България
  • Мнения: 3 621
Да, като по-големи разбира се че има нужда от своя стая,но на тази възраст не мисля !
Не че съм против бебето д си има стая.Имам предвид, че не е от първа необходимост.

# 76
  • Мнения: 3 213
Ние преустроихме стандартен двустаен преходен апартамент на малък тристаен, за да имат децата стая. Обаче след време, ще трябва да търсим по-голямо жилище, защото децата са различен пол и освен това ни трябват 2 мокри помещения, че ще се избием..... ooooh!

# 77
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Прави сте, че са толкова различни децата. И ние като родители, с нашите си предпочитания и методи за възпитание. Много исках спящо бебе, но не ми се падна. Макар че второто е песен в сравнение с първото. Аз мноого обичам да спя, ама до късно сутрин. Е, вече не ми се получава Grinning Голямото заспива късно и се буди рано. Буди се и нощем. Не по едно и също време с бебето...Чакам този период да отмине. За връщането на работа - не бързам. Много пари не сме имали никога, кариера повече няма накъде да правя ( за 13-те години работа преди майчинството стигнах един от най- високите постове в работата си. Амбиции за директор нямам. ) Смятам да посветя още едно лято на дребните, после ще видим. След това ще ни завърти колелото на ежедневието с работа, ясли и градини.
Аз мисля на лято да пробвам да ги отделя в тяхна стая, да видим ще ми се получи ли. Поне са момичета и ще си караст заедно.

# 78
  • Мнения: 5 060
Права си Ирен, че на тази възраст не е спешно отделянето в стая.
Но ако не искаш да теглиш заем от банки е спешно започването на работа.  Grinning

# 79
  • Мнения: 1 976
Права си Ирен, че на тази възраст не е спешно отделянето в стая.
Но ако не искаш да теглиш заем от банки е спешно започването на работа.  Grinning
Това си е така. Аз нямам голям финансов стимул в моята работа,затова ми е все тоя. Друг е въпроса,че колкото по-късно се върна,толкова по-зле зареализацията ми,но... аце и това не е съвсем вярно. Каквото когато му еписано на човек,ако иска,щего случи.

# 80
  • Мнения: 1 976
Дени,това че ТМ е съкратен може да е за добро.Тъкмо през тези няколко месеца, в които ще получава обезщетение, ще ти помага за малкия, а и ще има възможност да потърси по-добре работа Peace

И аз точно това си помислих - ооо,рай! сега ще имам повече свободно време, той ще помага...ала-бала... НО след 48 часа и тримата вкъщи направо се побърках и се изпокарахме, сега грижите ми са двойно повече , къщата се цапа два пъти повече, всеки ден от сутринта се задава въпроса "какво ще ядем"...ужасссТ!  #Crazy
Знам,че мъже всякакви има,но той вероятно също се нуждае от време,за да се пренастрои и за друг ритъм,и за други задължения. Най-добре е да поговорите и да си разделите задълженията по някакъв начин. Мъж сам да се сети да свърши нещо нетипично за него е изключителна рядкост,така че раздавай командите със замах Simple Smile
О, да, точно така си е с мъжете! Няма шанс да се сети сам за нещо - той е разбран по принцип и добричък , ама никаква самоинициатива за нищо! и той самият ми казва - напомняй ми , просто, казвай ми какво да правя и ще го правя... Е да, ама направо се побърквам като трябва да казвам по 10 пъти на ден едно и също - сложи си чинията в мивката, не си зарязвай чашата до компютъра, не стъпвай с калните обувки тук... някакви елемантарни неща... а за по -сложните като готвене, пускане на пералня или миене на баня - това си е ядрена физика, там не само напомняне ами и инструктаж ще трябва, Ха-Ха!
Но най-смешно е , че винаги когато изляза за 30 мин до магазина, точно тогава бебчо решава да се изака, хахаха.... НАЙ-СТРАШНОТО - смяна на наакан памперс!
П.С. ние сме от късметлиите с достатъчно стаи в апартамента ни, но полза никаква, той просто е постоянно с мен в хола или в кухнята... Wink
Освен че им е вприродата, за това до голяма степен сме виновни и майките. Поне опит трябва да правим за създаването на някакви навици. Аз се опитвам,но то това мъжко мозъче много трудно вдява бре Simple Smile

# 81
  • Мнения: 9 706
Момичета, не искам моя пост за евентуална работа да предизвиква смут в темата. Всеки решава според "чергата си".  bouquet Самата аз все още не знам какво да правя.  ooooh!
Реших утре да отида до една реномирана бургаска агенция за детегледачки. Да се запозная с дейността им и с цените. Поне да знам има ли смисъл евентуалната бъдеща заплата и под колко да не падам. Защото, ако се окаже, че заплатата е 300лв над разхода за бавачка... ще си гледам детето до 40 годишно.  Mr. Green

За мъжете съм безкомпромисна и ето по тази тема ще споря с вас и ще ви нашамаря виртуално!  Twisted Evil

# 82
  • Мнения: 3 213
Момичета, как въведохте сиренето ? С какво сирене започнахте и как го обезсолихте ?

# 83
  • Мнения: 178
Момичета, как въведохте сиренето ? С какво сирене започнахте и как го обезсолихте ?


С попарката, тя първо така или инапе не яде много, купих го от една месарница, на която харесвам продуктите. Накисвам го във вода за няколко часа и хем става и много меко, за да го намачкам по-хубаво и да не я дразнят парченцата.

# 84
  • Мнения: 3 213
От какво животно трябва да е сиренето ? Четох някъде, че трябва да е козе. Това означава ли, че всеки вид сирене отделно трябва да се въвежда?

Извинявайте, че ви заливам с въпроси. Попитах в темата за захранването, но там вместо отговор получих поредния упрек и вече ми иде да им тегля една сочна..... smile3515

# 85
  • Мнения: 1 976
Куинче,аз също съм безкомпромисна,но това вече с втория брак Simple Smile и мъж,дето е наясно вече какво иска от живота .... май... Grinning . И както обичам да казвам, мъж под 45 е все едно си си взел пубер да отжлеждаш Grinning. Можа само да кажа на младите,че наистина не трябва да правят компромиси със себе си,да изискват и да строяват мъжете си.

# 86
  • Мнения: 1 976
От какво животно трябва да е сиренето ? Четох някъде, че трябва да е козе. Това означава ли, че всеки вид сирене отделно трябва да се въвежда?

Извинявайте, че ви заливам с въпроси. Попитах в темата за захранването, но там вместо отговор получих поредния упрек и вече ми иде да им тегля една сочна..... smile3515
С козе почнах с баткото.

# 87
  • Мнения: 10 740
Аз давам краве сирене /"Домлян" или "Верея" купувам/. Изцеждам го една нощ и го давам с попарката сутрин в количество колкото кибритена кутийка  Peace

# 88
  • Мнения: 5 060
А колко време след глутена въведохте сиренето?

# 89
  • Мнения: 998
Ние за късмет намерихме домашно козе сирене и то прилично количество което си съхраняваме в саламура,а за детето отделно в една кутия с вода да се изкисва.
Еднин плюс да живееш в провинцията.

Общи условия

Активация на акаунт