Искам да кажа ... (107)_30.01-05.02

  • 61 592
  • 916
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 207
Вчера във фейсбук ми попадна клипче с рецепта за rib eye steak. Толкова добре беше обяснено. Винаги съм се чудила как точно се приготвя стейк. Не сме особено месоядни вкъщи, обаче от време на време, особено откакто гледаме американския МастърШеф, ни се хапва. Ще пробвам тия дни.

Изчистих си филтрите на абсорбатора снощи, с вряща вода и сода, светнаха.
 
Предстои ми да купувам билети за три пътувания, призлява ми като си помисля, че всичките са с Уиз. Сега се чудя дали да разпределя покупката във времето или да ги купя наведнъж и да не ги мисля повече.

Захир, тези 80 лв. са без никакъв багаж, нали така? Само с раничка.

# 181
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Нещо имам резерви към нискотарифните авиокомпании. Понякога, като платя за багаж и още нещо, цената става като за редовен полет. А и часовете за излитане обикновено не са от най-удобните.
Така или иначе, нямаме директни полети до България, за да хвана такъв, трябва да ходя до Мадрид при всички варианти - и с редовна, и с нискотарифна компания. Иначе България Ер предлагат съвместно с белгийците полет до тук - с прекачване в Брюксел.
Засега България Ер са редуцирали полетите Мадрид - София, само в определени дни има. А преди имаше по един полет дневно - всеки ден. Не знам дали за отпускарския сезон ще преминат към друг график. По-рано оперираха заедно с Иберия, но сега не.

# 182
  • Мнения: 3 609
Аз имам чанта, с която пътувам. Нещо подобно:


Води се кабинен багаж, много е удобна и побира в нея всичко, което ми е необходимо за няколко дни. Якето или палто ще е на мен, в багажа ще сложа 1-2 панталона, няколко блузи, нещо за спане и козметика. И ми е ок. Така или иначе, мразя да мъкна куфари.

Стори ми се супер като цена, ще можем да видим доста местенца в Белгия.

# 183
  • Мнения: 1 207
Не мога да добия представа за размера на чантичката, супер малка ми се струва, евала, че в такова нещо събираш багаж за седмица, вкл. дамската чанта. Сигурно знаеш, но Уиз таксуват и за кабинен багаж над определени размери.

Ние трябва да се прибираме февруари месец. Куфара е 37 евро, ръчния багаж 18, пълно безумие.

# 184
  • Мнения: 22 036
Захир, много харесвам Белгия без климата и де. Ще си изкарате добре, но си вземете чадъри или най-добре дъждобрани.

Янтра, защо не снима гащите преди да им видиш сметката със ските? Още се хиля като си представя гледката.

Мария, харесаха ми и твоята идея за салата, а и другите предложения. Идеята на Алвина е много добра да ги тестваш като специалитет на деня или нещо подобно.




# 185
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Не мога да добия представа за размера на чантичката, супер малка ми се струва, евала, че в такова нещо събираш багаж за седмица, вкл. дамската чанта. Сигурно знаеш, но Уиз таксуват и за кабинен багаж над определени размери.

Ние трябва да се прибираме февруари месец. Куфара е 37 евро, ръчния багаж 18, пълно безумие.

Ами точно заради това имам резерви. На летището бях свидетел как таксуваха на една жена и малка чанта, и дамската й - така било по правилата им. Гледах и на Райънеър - при тях багажът се таксува в две категории - 15 кг и 20 кг. И разни други условия имат. Ако пътувам някъде за седмица, сигурно и мен ще ме устройва.
Другият проблем ми е свързан с течностите, които могат да се пренасят в багажа - нали въведоха ограничения. В ръчния багаж не мога да нося парфюм или разтвора за лещите. А няма как без тях.
Обикновено пътувам с България Ер - там не са ми правили проблем, че съм с дамска чанта, лаптоп и малък сак. Големият сак - 23 кг си е отделно. Случвало ми се е и да надвиша с килограм-два разрешените килограми, но не са казвали нищо.  

# 186
  • Мнения: 4 841
Аз имам чанта, с която пътувам. Нещо подобно:


Води се кабинен багаж, много е удобна и побира в нея всичко, което ми е необходимо за няколко дни. Якето или палто ще е на мен, в багажа ще сложа 1-2 панталона, няколко блузи, нещо за спане и козметика. И ми е ок. Така или иначе, мразя да мъкна куфари.

Стори ми се супер като цена, ще можем да видим доста местенца в Белгия.

 Peace

У дома всички имаме по една такава чанта, идеални са ни за пътувания до 3-4 дни.

Между другото, в момента Райън Еър има билети по 5 евро (в едната посока) до Милано, Атина, Кьолн, Брюксел и Стокхолм. И по 10 евро (пак в едната посока) до Мюнхен, Пиза, Венеция и Рим. В зависимост от датите, могат да се направят доста изгодни екскурзии. Пък и дори да не са изгодни, по-добре да се дадат повече пари за хотел и забавления, отколкото за път, особено когато има такава алтернатива.

Аз лично харесвам Райън Еър повече от Уиз еър, но може би и защото повече съм пътувала с тях и са ми по-познати. Никога не са ни таксували допълнително, просто трябва да се спазват правилата.

# 187
  • Мнения: 3 609
Доста съм пътувала с Уиз, досега проблеми съм нямала. Чантата е специално за салонен багаж, на мен ми е напълно достатъчна. Има отделение за документи, достатъчно голямо отделение за дрехи/багаж, дълга дръжка. Повече не ми е нужно.

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Доста съм пътувала с Уиз, досега проблеми съм нямала. Чантата е специално за салонен багаж, на мен ми е напълно достатъчна. Има отделение за документи, достатъчно голямо отделение за дрехи/багаж, дълга дръжка. Повече не ми е нужно.
Ами ако си купиш нещо там? На мен това ми е проблема, все намирам какво да си купя. Последния път изхвърлих тениски и чорапи на благоверния за да си взема новите обувки.

# 189
  • Мнения: X


Аз лично харесвам Райън Еър повече от Уиз еър, но може би и защото повече съм пътувала с тях и са ми по-познати. Никога не са ни таксували допълнително, просто трябва да се спазват правилата.

И аз харесвам Райън, но Уиз ме дразнят максимално и когато има начин, гледам да ги избягвам.

Така съм се усъвършенствала да оптимизирам багаж, че лятото, например, се вмъкваме в малък 10 килограмов куфар (кабинен багаж) на глава добитък. Това е за 5-6 седмичен престой, включващ задължително планина и море.
За зимната ни ски ваканция бяхме пак с по един 10 килограмов малък куфар на човек, предостатъчно за всичко.

# 190
  • Мнения: 22 518
Утре ще пътувам за 4дни...помъкнала съм голям куфар, едва ще го затворя и пак не съм взела всичко, което искам. Но става въпрос за конференция и ще ми се налага да се преобличам задължително за вечерите. Което означава поне по 2комплекта дрехи на ден и съответните обувки.

# 191
  • Мнения: 3 609
Е, конференция, това е друго. Ние пътуваме двамата с цел шматкане, разглеждане на забележителности, култура. Не ми трябва бална рокля за разходка из Брюксел.

Янтре, ако купя нещо от там, което не виждам какво може да е освен шоколади, мисля че при чекирането мога да си добавя багаж, към 30-40 лв е доплащането, не е нищо. Но аз не отивам на шопинг, едва ли ще купувам кой знае какво.

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 13:33 от Захир

# 192
  • Мнения: 1 261
Sesylle,
за такова събитие, включително вечерите и с такава продължителност пътувам с малък куфар, който се приема за ръчен багаж по самолетите  Wink
стигат ми нещата, че и последния път успях да събера вътре и новите балеринки които си купих

пътувам много, ама много и съм се научила да оптимизирам багаж

течностите до 100 мл в отделен  плик, включително лакочистител си нося

# 193
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 576
В ръчния багаж не мога да нося парфюм или разтвора за лещите. А няма как без тях.

Течности 100 мл, в отделен прозрачен плик минават съвсем спокойно през проверката. НИкога не са ми хвърляли нищо, последно мъкнах сигурно 5 сиропа за температури, кашлици и пр.

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Янтре, ако купя нещо от там, което не виждам какво може да е освен шоколади, мисля че при чекирането мога да си добавя багаж, към 30-40 лв е доплащането, не е нищо. Но аз не отивам на шопинг, едва ли ще купувам кой знае какво.
Абе то и аз на теория. На практика винаги успявам да си харесам нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт