за и против компютъра

  • 2 009
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас не се гасят.И аз съм чела че и кабелите които минават имат вредни излъчвания,но даже и да и спестя тези в къщи,не мога да махна на комшиите от горе и отдолу.Така че всичко си е по старому.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също не се замислям вреди или не, но мисля,че по скоро - не. Някъде бях чела, че ако поставиш кактус близо до монитора(на телевизора или компютъра) обирал вредното излъчване от него. Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
tv-то е по-вредно - доста при това...
компа ни винаги е включен, тв нямаме - не ме притеснява

# 19
  • Мнения: 3 248
Против комп и тв в стаята на детето! Peace

# 20
  • Мнения: 1 756
ами по принцип излъ4вал лъ4ение, но новите модели са със защити така 4е не се притеснявай Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Моята дъщеря е на 7 и не и позволявам да стои повече от 15-20 мин. пред монитора. Тв-то не се изключва когато сме си в къщи.

# 22
# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И в нашата спалня са телевизора и компа. Знам, че не е много полезно постоянното гледане, затова от време на време се съобразявам и ги изключвам.
Освен това ограничавам малкия-по 30 мин пред компютъра на 3-4 часа/но това е събота и неделя/През седмицата като е на градина играе само по веднъж вечер.А иначе ТВ-то е нонстоп включено.Ми то знае ли човек от кво ще се мре newsm78?Я,по-спокойно! Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 270
Кой знае какви защити имат тези китайски, евтини телевизори, които се продават.
Моята педиатърка също ми каза, че са вредни.
Но кое не е вредно?!

# 25
# 26
  • Мнения: 3 069
Това са някакви митове.
Има такива сериозни защити вече.
Не им се връзвай!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Няма да намериш еднозначен отговор, защото едва ли някъде са правени масови изследвания за влиянието им, а и рекламата няма да го позволи. По принцип плоските монитори (съответно телевизорите с плосък екран) нямат излъчванията на електронно-лъчевите тръби, колкото и защити да има. Като минимум има разни ел. полета, за които съм чела, че могат да са вредни. Говореше се, че в спалните не трябва да има включени ел. уреди, докато се спи. Но, повечето хора ще нарекат тези неща "митове и легенди", така че ти си решаваш.
Ако децата са големи и играят на компютъра, вредата според мен е главно от натоварването на очите, за социалните контакти не говорим в случая Simple Smile А телевизия аз лично не мога да гледам, не издържам, така че съм си решила този въпрос за себе си Simple Smile Ако гледаме филм, няма да е в спалнята (детската - кой каквото има).

# 28
  • Мнения: 3 089
и тв-то и мониторът ни са с плоски екрани. не се притеснявам.
едно време майка ми не е пускала изобщо тв в стаята, в която съм нила аз, и пак съм с -8 д.

# 29
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
И при нас компа и ТВто не се гасят, но гледам много да не го държа пред тях - до колкото е възможно де!

Общи условия

Активация на акаунт