Помощ с избора на качествен акушер-гинеколог за моето бебенце?

  • 7 426
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, мили бъдещи и настоящи майки. От доста време чета и следя форумите в bgmama, но чак сега имам истински повод да се включа и аз в семейството ви. Смятам за излишно да пиша за тревогите си и мислите си, но определено форумът е изключително полезен и подходящ за комуникация и връзка между жени с общи тревоги и проблеми.... Та да мина на същината на въпроса на темата ми. Днес установихме с моя бъдещ съпруг бременността ми. Съвсем желана от нас. Опити правим от 5 месеца, аз с малко  проблеми, мъжът ми също (активни спортисти сме), чудото стана и сме на върха на щастието. Но проблемът идва с това, че нямам идея на кой доктор и на коя клиника/болница да се доверим. Когато имах хормонални смених трима специалисти - гинеколози и - честно казано - не съм особено доволна от нито един от тримата. Няма да изброявам имена, ако някой прояви интерес ще споделя на лично съобщение. И сега ни предстои първи преглед, а нямаме представа накъде да се насоча. Много ми се иска да родя в болница "Надежда", къдто за последно бях на преглед, но желанието ни е да се доверим на внимателен, грижовен и можещ специалист (за предпочитане мъж), а не на "лъскавата обстановка". Моля и приканвам, ако имате сполучлив опит от някой такъв, да споделите мнение. Ние живеем в гр.София.
Поздрави, мили дами. Blush Heart Eyes
Н.Т.

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 23:02 от NaTak

# 1
  • Мнения: 5 060
Д-р Арабаджикова от Надежда. Невероятна е.
Тя ми следеше бременността, и при нея родих.

# 2
  • Мнения: 45
Д-р Арабаджикова от Надежда. Невероятна е.
Тя ми следеше бременността, и при нея родих.

Благодаря, Мохини.
Не само изроди бебето Ви, но и проследи цялата бременност от А до Я?
А "бебчето" е все още едва в 6-та седмица, по наши изчисления.
И трудно ли е при нея с часовете, или?

# 3
  • Мнения: 5 060
Да, цялата бременност проследи, звънеше по телефона, интересуваше се от състоянието ми. Наложи се да ходя извънредно и никога не ме е върнала.
Часовете са трудни при всички лекари в Надежда. Обикновено графикът за идния месец излиза около 12-13 число и е добре да се звъни всеки ден, докато излезе, за да успееш да запишеш при нея.
Проблемът е само с първия час, защото след това дори и да не си успяла да запишеш за новия месец, тя ти е казала кога да отидеш и няма да има проблем.

# 4
  • Мнения: 45
Да, цялата бременност проследи, звънеше по телефона, интересуваше се от състоянието ми. Наложи се да ходя извънредно и никога не ме е върнала.
Часовете са трудни при всички лекари в Надежда. Обикновено графикът за идния месец излиза около 12-13 число и е добре да се звъни всеки ден, докато излезе, за да успееш да запишеш при нея.
Проблемът е само с първия час, защото след това дори и да не си успяла да запишеш за новия месец, тя ти е казала кога да отидеш и няма да има проблем.


Много благодаря за информацията. Още утре сутринта мъжът ми ще отиде да ми запише час. Тъй като се колебая относно избора на специалист и имам предвид и д-р Илия Карагьзов ("Токуда"), който ме е преглеждал във връзка с проблем в областта на коремната хирургия, се чудех дали да не посетя и него. Но не съм сигурна дали се занимава с проследяване на бременност. Как сте постъпила Вие? Трябва ли да посетя 2-3 специалисти и да преценя кой показва най-добро отношение и професионализъм или не е хубаво да се лутам между лекарите?

# 5
  • Мнения: 5 060
Не знам какъв съвет да дам.
Аз забременях с инвитро в Надежда. Помолих лекарката, която направи процедурата да ме изпрати при най-добрият проследяващ там и така се озовах при Арабаджикова. Не съм имала никакви колебания, защото й имах пълно доверие.
В съседната тема могат да помогнат с впечатления и от други лекари.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=956670.480;topicrefid=20

Забравих да Ви честитя бременността. Нека бъде лека, безпроблемна и да се радвате на здраво детенце. Успех! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 45
Не знам какъв съвет да дам.
Аз забременях с инвитро в Надежда. Помолих лекарката, която направи процедурата да ме изпрати при най-добрият проследяващ там и така се озовах при Арабаджикова. Не съм имала никакви колебания, защото й имах пълно доверие.
В съседната тема могат да помогнат с впечатления и от други лекари.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=956670.480;topicrefid=20

Забравих да Ви честитя бременността. Нека бъде лека, безпроблемна и да се радвате на здраво детенце. Успех! Simple Smile

Много благодаря за бързия е адекватен отговор. Информацията ни е много полезна и двамата четем, като вече направихме проучване на д-р Арабаджикова в "Гугъл".  Laughing Благодарим за пожеланията. Надявам се всичко да мине леко, безпроблемно и да се радваме в края на м. септември на един малък, здрав бебок, без значение от пола му. Само да е здравичко! 

# 7
  • Мнения: 2 534
Честита бременност!

В "Надежда" няма избор на екип, т.е. нямаш гаранция, че лекарят, който ти следи бременността, ще се случи на смяна като раждаш.

# 8
  • Мнения: 194
Аз препоръчвам с 2 ръце д-р Маленов.
Той следеше цялата ми бременност - страхотно отношение към пациентите му.
Винаги е бил много внимателен, мил и не на последно място е страхотен специалист! Peace
Честно казано не съм чула негативно мнение за него..

Желая ти лека бременност! bouquet

# 9
  • Мнения: 206
Лека и безпроблемна бременност и от мен и прекрасно здраво бебче на финала. Аз също се присъединявам към BunnyBun и препоръчвам д-р Маленов. Невероятен лекар и човек. Преди 2 месеца родих при него. Ако ви интересува, мога да ви дам контакти.

# 10
  • Мнения: 2 755
NaTak, гинекологът е за теб, а не за бебето. Не се стърпях, заглавието говори друго

# 11
  • София
  • Мнения: 11 767
др Коновалова в Щерев, проследи бременноста ми от до, спаси ме от преждевременно раждане в 6я месец, спаси и от задушаване детенцето ми по време на радането. Дължа и много  bouquet

# 12
  • Мнения: 45
NaTak, гинекологът е за теб, а не за бебето. Не се стърпях, заглавието говори друго

acer , благодаря за поправката, опитах се да корегирам заглавието  на темата, но не се справям Blush

# 13
  • Мнения: 45
Лека и безпроблемна бременност и от мен и прекрасно здраво бебче на финала. Аз също се присъединявам към BunnyBun и препоръчвам д-р Маленов. Невероятен лекар и човек. Преди 2 месеца родих при него. Ако ви интересува, мога да ви дам контакти.
Благодаря, ако може повече инфо за д-р Маленов? В коя клиника/болница е?
Днес бяхме в "Надежда" и записахме час първо при гинеколог д-р Ослеков, за установяване на бременността, в коя седмица и дали всичко е ок. И след този преглед, който е утре, ще избираме проследяващ лекар. При д-р Арабаджикова всичко е пълно, но все пак ще се опитаме да се вмъкнем.
Благодаря ви за съветите и отзивчивостта.

# 14
  • Мнения: 206
При д-р Маленов можеш да проследиш бременността си и след това и да родиш при него. Шеф е на родилно отделение в болница "Света София" (бившата "Тина Киркова"). Невероятен професионалист и човек. Обръща специално внимание на всяка пациентка. Звънеше ми непрекъснато да ме пита как съм, като наближи време за раждането. После идваше да ни нагледа по няколко пъти на ден, докато бяхме в болницата. Изключителен специалист е.
Моя приятелка ми го препоръча. Беше ги спасил и двете с бебка при много тежко раждане с усложнения. После изчетох вички мнения за него в нета. Няма недоволни пациентки.
Ако живот и здраве пак забременея, пак при него ще отида...
Който и гинеколог да избереш, най-важното е да му вярваш и да си спокойна с него.
Още веднъж много лека бременност и прекрасно здраво бебче на финала ти пожелавам! Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт