Първокласници 2016/2017 - тема 6

  • 53 473
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз съм забелязала,че когато бърза дъщеря ми също пише ужасно грозно.В началото,когато почваха с диктовките по две думи на изречение висяха в редовете... ooooh!Все и напомням:
-Не 'разкрачвай' буквите  Naughty  Laughing

Старае ли се пише думите като синци!Ама ще трябва да свиква,тъй като в по-горните класове никой няма да я чака...

Книги през седмицата рядко чете,някоя друга страничка вечер само.
Сега погледнах списъка със задължителните книги за 2 клас,но не знам до колко е актуален?14 книги ми се струват множко  newsm78
Дали ще има някаква промяна :
Скрит текст:

1. А. А. Милн – Мечо Пух
2. Ангел Каралийчев – Приказки
3. Асен Разцветников – Щурчово конче
4. Астрид Линдгрен – Пипи Дългото чорапче
5. Братя Грим – Приказки
6. Български народни пословици, поговорки, гатанки и скоропоговорки
7. Джани Родари – Приказки по телефона
8. Доналд Бисет – Небивалици
19. Дора Габе – За нас малките
10. Езоп – Басни
11. Йордан Радичков – Ние, врабчетата
12. Карло Колоди – Приключенията на Пинокио
13. Ран Босилек – Патиланци
14. Х. К. Андерсен - Приказки

# 676
  • Мнения: 4 269
Да, това е. Патилаци със сигурност я я прочетем, я не. Другите докъдето стигнем. Предпочитам да четат, книги които са им интересни в 1 клас.

# 677
  • Мнения: 1 710
Нашата госпожа каза, че не е проблем за нея, ако не се прочетат книгите от списъка, стига детето да прочете други книжки, вместо тях. Ще видим дали ще е така наистина. Аз съм му чела почти всичко от списъка, колко ги помни е друг въпрос. Не му се чете много самичък, обаче, по-лесно е да седи и да ме слуша мен  Embarassed

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А знае ли се кои книги от списъка са застъпени в учебника за втори клас или няма такива?

# 679
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А знае ли се кои книги от списъка са застъпени в учебника за втори клас или няма такива?
Добър въпрос  Peace
Със сигурност има,освен да хвърля поглед на учебника за 2 клас.

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ще е чудесно,ако можем да видим учебника за втори клас и първо да започнем от книгите,които са в програмата
Ако някой се докопа до учебник за втори клас,да пише  Grinning

# 681
  • Мнения: 8 321
Имам чуството, че списъка със задължителната литература не е променян последните 30 години.
Лично мен това изключително много ме дразни. Пипи Дългото чорапче му я подариха преди година. Реших да я прочетем, като много забавна книга от моето детство. Детето ме питаше...ама Пипи защо е толкова тъпа, че не ходи на училище. Ама защо прави такива глупости. Лично той, както и аз забавни неща не видяхме в тази книга. Децата са много по информирани и много по знаещи от децата през 30 години  на 20 век. Сичтам, че книгата не е лоша....ама не става много.

Та от задължителните тези които няма да прочете моето са : Мечо Пух, Пипи Дългото чорапче, Братя Грим, Езоп и Патиланци.
Интересувам се, тези книги свързани ли са по някакъв начин с материала които ще изучават във втори клас? Ако някой има представа , моля да ме светне Simple Smile

# 682
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Стига да не решат в последния момент да правят промени в учебната структура/няма да ме учуди/... Tired

Хоуп,май и аз клоня изброените от теб книги да отидат в графа:гледане на филмче... hahaha

Мечо Пух е огромна тухла,не виждам с какво да предизвикам изнтереса  и .Само докато я види и ще и мине ентусиазма за четене.

# 683
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 859
Списъкът не е май наистина никак променен от поне 30 години  Laughing
Мисля да си направя експеримент и да натрупам една върху друга всичките книги, които се предполага, че трябва или е препоръчително да се прочетат след първи клас. Убедена съм, че и аз ще се уплаша от камарата, а какво остава за едно дете, което преди месеци се е научило да чете  Tired

# 684
  • Мнения: 4 269
Споделям мнението на Хоуп. При нас синът много се смя на Пипи. Била забавана, интересна, а за Емил от Льонаберия каза, че е много луд и не разбира как може да прави пакости непрекъснато. Дъщеря ми не харесва Пипи като персонаж, особено измишльотините и. Според дъщеря ми много лъже. Въпрос на интерпретация е дали става въпрос за дете с богато въображение и фантазия или паталогичен лъжец. Все пак това е книга писана през 40 -те години на миналият век. Децата ни са различни и възприемат по различен начин идеите в книгите, които им поднасяме.

# 685
  • Мнения: 9 467
Ами, то май още няма напечатани учебници. От догодина ще са по нова програма. Няма да са като на сегашните второкласници. Thinking

# 686
  • Кърджали
  • Мнения: 10 365
Промени в учебния план винаги може да направят. Дето се вика - то ще е учудващо ако не направят.
Пипи беше първият роман, който Кати прочете. Преди, когато съм и предлагаланещо такова,  се стряскаше от обема и че не е отделни приказки. Та четеше книги с приказки, по възможност кратки. Та и тя е горда, че е прочела "толкова голяма книга". Хареса и. Сега мисля да и пробутам и Мечо Пух след време. Казала съм и - четеш ако ти е интересно, не искам да я насилвам да чете нещо, което и е скучно.
Иначе поне учителките на близки дечица са им казвали че не е задължително баш тези и то всичките да прочетат, важното е да четат нещо за да упражняват четенето. Ако пък им и хареса - още по-добре. 

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мисля,че програмата ще е почти същата.С малки изменения.Точно както е в първи клас.Същия материал,но разместен.Идеята на новите учебници е едни хора да усвоят едни пари   Wink

# 688
  • Мнения: 9 467
Аз от новата учебна година освен второкалсничка, ще имам и първокласник. Той също ще е с програма различна от на сестра му в момента.  Tired

# 689
  • София
  • Мнения: 4 032
При нас пък Пипи е любима, 2 пъти съм й я чела цялата, изданието от едно време. Забавлява е, че е смешна, че прави пакости и че част от нещата са напълно измислени и невъзможни, подобно на Карлсон, друг наш любим герой. Мечо Пух беше единствената книга, която голямата ми щерка не успя да прочете от задължителния списък, каза че не го разбира въобще, макар мечето да го имаме в най-различни варианти от Егмонт.  Това издание имаме: http://trud.cc/?cid=9&pid=9859 . Надявам се г-жата да не държи да прочетат всичко от списъка, а да четат каквото си искат. Пък аз ще се боря отново да правим читателски дневник, миналото лято много се дърпаше, пък сега само си го разглежда с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт