Първокласници 2016/2017 - тема 6

  • 53 467
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 553
По една книга на седмица. Просто трябва да се чете всеки ден. В часовете, в които се крием на хладно.

# 691
  • Мнения: 8 135
По една книга на седмица. Просто трябва да се чете всеки ден. В часовете, в които се крием на хладно.
Тий като аз съм трети път пъровкласническа мама: това по една книга на седмица е маааалко пресилено, все пак четат бавно, а някои са си доста дебелички. Предишните два пъти малко "съкратихме" списъка откъм Български народни приказки (както и във втори клас) - едни и същи сюжети, разказани с малко по-различни думички, някои от които абсурдно архаични, ами на децата им писва! А в края на краищата, целта не е да ги откажем да четат, нали трябва и да им е интересно  Whistling

# 692
  • Мнения: 553
Разби ми всички мераци на майка, която е за първи път в първи клас Simple Smile Благодаря! И не съм саркастична, да се знае, че по форумите се скучват недоразумения!

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
С нашето затруднено четене, не виждам как ще се оправим с тези книги. Той като ги види само ще ревне. Аз пък много харесвам ПИпи, преоткрих я на стари години Mr. Green Обаче за мен Мечо Пух е... някакво недоразумение. Не съм го чела никога, опитах като бях някъде на 25 години. Доникъде не стигнах, не го разбирам нещо Tired

# 694
  • Мнения: 553
Оригиналът на Мечо Пух е супер труден за четене. Сменя се разказвача.

# 695
  • Мнения: X
Аз като дете, нито Пипи, нито Мечо Пух харесвах. Но много ми допадаше "Емил от Льонеберя" Simple Smile



# 696
  • Мнения: 1 291
Аз имах желание от сега да започнем списъка, за да сме готови за догодина. Но, разбира се, няма да си насилвам детето, че да го откажа от четенето! Ще се ръководя от интереса му.

Иначе wiwi пише в темата за втори клас. Не знам дали има второкласник и дали ще иска да хвърли едно око на читанката и да сподели кои книги са влезли вътре.

# 697
  • Мнения: X
Съдържанието на читанката за втори клас на Просвета:

Скрит текст:

# 698
# 699
  • София
  • Мнения: 12 248
При нас с класната на големите нямаше задължителен списък за лятото. Тоест списък имаше, но не беше задължително да се изчетат точно тези книги, важното беше децата да четат. Съответно повечето книжки, които четяха не бяха от списъка. Въпреки това само едната искрено обича и чете редовно, докато сестра и и малката все още четат по задължение. Предполагам, че ако им се спрат всички електронни джаджи, телевизор и тн ще прояват по-голям интерес. Така или иначе са целодневно на училище и през седмицата рядко остава време и за четене, предимно преди лягане, което пък не е много добре за очите.
Малката иска и тя киндъл за рожденият си ден, надявам се да стимулира малко интереса и и да чете повече. Определено проявява повече желание и чете повече, когато и давам да ползва моя. Все още не мога да открия коя книжка ще и привлече по-сериозно вниманитео. Чете отдавна гладко и свободно, затова и бебешките книжки вече не са и интересни, но все още не може и да се запали сериозно по някоя по-голяма и сериозна книга. В момента чете първата книжка от Хрониките на Спайдъруик на киндъла, но отново следи само колко процента е прочела за да я остави. Може би досега най-много са и допаднали Манга енциклопедиите като се замисля.

# 700
  • Мнения: X
Под "Спящата хубавица" трябва да се сещаме, че се крие "Спящата красавица" ли?

# 701
  • Мнения: 2 885
Предполагам, че ако им се спрат всички електронни джаджи, телевизор и тн ще прояват по-голям интерес.

Няма нищо общо с четенето. Адаптирани книжки за деца, които тепърва започват да четат на български, няма. Последните години ФЮТ и др. издателства с пробват, не отричам. Докато на английски има страшно много книги, разделени по възраст/нива.

https://www.oxfordowl.co.uk/Reading/

# 702
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Книгите за през лятото са препоръчителни,не задължителни.
Ще си работим май по старите учебници, има нови само за 1 и 5 клас.
Дъщеря ми много хареса Пипи, и аз я харесвам, не е дълбокомислена, но е забавна, въпрос на вкус.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 262
Всеки ден чете по 5 страници. Той избира книгите, важно ми е да чете.
Кака му четеше по задължение до началото на трети клас. После откри Хари Потър и сега чете по 80-100 стр. на ден с желание  Peace

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Книгите за през лятото са препоръчителни,не задължителни.
Ще си работим май по старите учебници, има нови само за 1 и 5 клас.
Дъщеря ми много хареса Пипи, и аз я харесвам, не е дълбокомислена, но е забавна, въпрос на вкус.

Новите учебници за втори клас ще бъдат избрани лятото (това като информация от директорката на нашето училище)

Общи условия

Активация на акаунт