Две сърца сега в едно туптят, през СЕПТЕМВРИ радост ще ни донесат! Тема 2

  • 33 205
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44
Здравейте момичета-кокичета! Рядко пиша, но пламенно ви чета. С голям зор успях да се запиша и аз за ФМ - при Марков за 22.02, тогава ще съм 11+6д някъде.  В предната тема бях писала, че преди 2 седмици получих еднократно обилно кървене . От тогава съм на 3х2 утрогестан и същата доза за но-шпа. Уж всичко е наред и на мястото си , вече 2 пъти гледахме на ехограф , 3-4 дни нямам нищо, после 2-3 имам кафеникаво зацапване. Някой с подобен 'проблем'?
С предната бременност нямах грам неразположение - нито гадене, нито киселини, нито кървене, изключително лека бременност, а сега какво стана - от всичко по много ....
Който ще се записва за ФМ в София, до колкото знам и от приятелки основно гледат да е в клиниката на Марков. А за втората която е по натам отново ще се доверя на д-р Томова.

# 61
  • Мнения: 176
Здравей. Аз също бях с обилно кървене на 2 пъти през около 2 седмици интервал от време а междувременно имах зацапване ту червена кръв ту кафяво. И на мен ми казваха че всичко е наред и накрая ме приеха в болница. Оказа се че кървенето е от отлепяне но първоначално лекаря не ми каза. И при теб най вероятно е така. Аз също съм на хапчета и трябва да ги пия до 12 седмица. На следващия преглед ако искаш питай дали имаш отлепване че явно повечето лекари не го казват.

# 62
  • София
  • Мнения: 44
mechtatelkata - Да , имало е отлепване, даже на последния преглед ми показа едни малкия черни петна до плодния сак, за които ме предупреди че са като съсиреци и заради тях може да имам пак кафеникаво зацапване. Но не ми каза колко и до кога. Само говори че до 12 седмица ще ги взимам хапчетата, за после още не говорим. А теб за какво те приеха в болницата, в крайна сметка всичко добре ли завърши?

# 63
  • Мнения: 130
sistrata, при предишната бременност имах такова зацапване - тогава ми се стори , че продължи дълго - може би до към 12-13та седмица - имах чувството, че цяла бременност ще си я карам така... Като прокървих за първи път - директно се изстрелях в спешното на МД. Там ме прегледаха, казаха, че всичко е наред. "А кръвта?" - питам. Нищо сериозно не било, често се случвало и "Знаеш ли що бебета са се родили след такова кървене?" Ами де да знам колко бебета... На мен ми се струваше ненормално така да кървя. Казаха ми да се притесня, ако е ярко-червена кръв. Моето беше по-скоро кафяво. Питаха ме дали искам да оставам в болницата. А де  newsm78 Уж всичко наред, а ме питам дали да оставам. Явно си има клинична пътека, по която ще получат пари, за това, че ще си лежа при тях. Не останах в болницата де. След като кървенето спря - повече не се повтори и нямах никакви проблеми до края Simple Smile

В началото на тази бременност също прокървих и в първия момент си помислих, че е начало на цикъл. После се сетих, че всъщност може и да е начало на бременност (кървенето започна няколко дни преди дата на цикъла). И така - случва се  Hug

# 64
  • Мнения: 176
Всякакво кървене по време на бременост не е нормално. Но за съжаление много често се случва. Приеха ме в болница именно заради кървенето и поради факта че отлепянето е нещо много сериозно и реално заради него има шанс да падне сакчето. На мен ми казаха че е божа работа и в такива случай лекарите са безсилни и остава само да си пием хапчетата и да се надяваме. За щастие кървенето спря и ме изписаха но тъй като отлепянето все още си го има съм в болничен и се очертава поне още месец да не ходя на работа.

# 65
  • Мнения: X
Сготвих фрикасе за мен и бебчо, а мъжо не обича, та за него отделно готвя.

# 66
  • Мнения: 379
Sistara и аз бях с такова цял месец по една капка ама ужас...като го получих първо помислих, че просто ми идва, беше късно вечерта и пих парацетамол и но шпа, защото си мислех, че следва болка и цикъл/стандартно/. Ама на другия ден нищо...и така, после това се повтаря. После си направих тест, който беше +. Гледаха ме 3 пъти, последния път се видя сърчицето. Сега се пазя, пия Дуфастон и Но шпа.

# 67
  • Мнения: 564
И аз от началото на бременността съм на Дуфастон и Но-шпа заради отлепване на плодното сакче и неспиращи силни болки Sad. Вече почти цял месец съм вкъщи и лежа, ама няма как, слушам док и си пия хапчетата.

# 68
  • Мнения: 379
При мен нищо не са казали за отлепване, незнам каква е причината, според док матката не е спокойна и само това уж. Не ми препоръча да лежа, няма смисъл според нея, аз просто си наложих да не си давам много физически зор, в къщи повече мързелувам, на работа избягвам движението, основно залепвам на компа, мм ме вози, без интимности Sad и това е

# 69
  • Мнения: 176
Явно наистина това с кървенето е често срещано. Нямах и представа че се случва на толкова момичета преди и аз да стана една от тях. Все си бях с представата че всичко ще е нормално че ще е най прекрасния период че ще съм спокойна и щастлива а то се оказа че е повечко стрес и страх да не почне пак кървене особено след обяснвнието на лекарите че те са безсилни в случая. Дано всички да сме здрави да сме добре и бебчетата да растат в нас и да се развиват нормално и всичко да завърши успешно за всички ни. Стискам палци и за вас и за мен. Аз планирам да ида да фетална морфология в края на февруари. Дано чуя само хубави неща определено имам нужда вече да се успокоя психически.

# 70
  • Мнения: 379
Стискам палци Mechtatelkata28, дано при всички има положителни резултати и повече успокояващо новини. Аз също си представях този етап цветя, рози, ама бебенцата явно искат да се потрудим и попритесняваме за тях Grinning

# 71
  • Мнения: X
Сега харесва ли ви първата страница  Hug

# 72
  • Мнения: 201
И ХОП И АЗ СЪМ ТУК Simple Smile !! Много ми е лошо,повръщам по цял ден, но нали е с цел ще се търпи.

# 73
  • Мнения: X
термин и години за 1 страница  Laughing

# 74
  • Мнения: 112
Добро утро,момичета! Как сте с хапването?Нещо конкретно яде ли ви се? Аз наблягам май повече на нещо солено или кисело,не ме влече сладкото,никак даже.

Общи условия

Активация на акаунт