Нашите кухни - 67

  • 109 283
  • 759
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 218
На Faber INCA PLUS дават децибелите 69, а на INCA LUX 65- 69, доста по- скъпи.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 15:45 от pipence

# 301
  • Мнения: 1 597
Пипенце, за предложения от Мария  аспиратор на Бош съм чувала само хубави неща http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&pat … mp;product_id=548 Мощен и ефективно изчистващ миризмите. Много го харесвах, но ситърсих елескопичен и него купих.

# 302
  • Мнения: X
 439 лв  BOSCH DHL555B e с два обикновени двигателя X 100W
Капацитет според EN 61591 ø 15 cm:
при най-висока нормална степен 420 m³/h;
при интензивна степен 650 m³/h
Скрит текст:
199.00 лв INTEGRA PLUS PB GR двутурбинен мотор  Peace
Капацитет по  EN 61591 - 690 m3/h
299.00 лв ENERGY PLUS A60 X  двутурбинен мотор  Peace
Капацитет по  EN 61591 - 754 m3/h
Скрит текст:
Беше доста по-тих в сравнение с останалите модели които 'преслушах'Simple Smile
Вашият модел е с един двутурбинен мотор 240W.
Скрит текст:
http://www.bueni.es/electronica-ferreteria/motor-campana-cata-tf … 11d4f03e_80345023
Относно шум, то предполагам,
че има монтирани вътре покрай мотора възглавници от шумопоглъщащ материал.
(могат и допълнително да се монтират)

http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=63&c=78&pid=1155
Тук има модел аспиратор с два двутурбинни двигателя (2 X 120W):
http://www.pazaruvaj.com/aspirator-absorbator-c3873/teka/cnl1-9000-p46378903/
В общи линии трябва да се интересуваме от:
- вид на мотора (с една или две турбини)
- мощност на мотора
- колко мотора са вложени в изделието, независимо дали е за вграждане или коминен тип.
ПП
Ние се въртим около Тека с 2 мотора, но още не сме взели решение като цяло, та ще се радвам на отзиви.  Peace
И двата модела са с 2 мотора X130W
Скрит текст:
Разликата е в цвета (бял, инокс)
Чудя се защо са дали различни капацитети, освен в единият да са вложили мотори, които са двутурбинни.
Явно на място трябва да се махат филтрите и да се прави оглед на мотора.

# 303
  • Мнения: 1 413
Като говорите за аспиратори да попитам. Искам да взема такъв, че отгоре да има шкаф (тъй като кухнята ще е малка, не ми се хаби място). Нищо не разбирам от аспиратори...

# 304
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Като говорите за аспиратори да попитам. Искам да взема такъв, че отгоре да има шкаф (тъй като кухнята ще е малка, не ми се хаби място). Нищо не разбирам от аспиратори...

Трябва ви телескопичен аспиратор за вграждане.

Инак миналата година ми минаха 3-4 интегри през ръцете и всички си работеха добре когато ги пробвахме. Тези които имат проблем с аспиратора нека да видят комина дали е наред, че веднъж на едни хора така им вибрираше... та проблема бе в комина.

# 305
  • Мнения: 100
И аз имам питане за аспиратор.Съжалявам , че не мога да кача снимка, не знам как.Има едни такива, които приличат на телевизори. Дано да ме разбрахте.Та питам за тях някой има ли такъв, доволен ли е .

# 306
  • Мнения: 1 787
За този тип говориш, нали: http://www.technomarket.bg/absorbator/gorenje-dkg-552-ora-s-09112730

Нямам впечатления за начина им на работа, но визуално не ми допадат. Не стават и за всяка кухня - трябва да има много модерна и изчистена визия, за да стои добре този аспиратор.

Ние си взехме Faber Maxima. Нещо да кажете за него, някой ползва ли го активно вече, доволни ли сте? Аз все още нямам впечатления, освен че е много красив!  Heart Eyes

# 307
  • Мнения: 817
Като говорим за аспиратори, аз купих този:
http://elicabg.com/?item=142&group=1#.WK1H1PJQp_k

Хареса ми много на външен вид (като се има предвид, че първоначално исках да е изцяло вграден), има много добри показатели, пуснаха ми го в магазина, но за съжаление вече цял месец си стои в кашона. Някой има ли го, ако да- да каже мнение.

# 308
  • София
  • Мнения: 1 390
Ние сме с Faber Maxima 900 куб.м/h от 3 г. Красотата му не се вижда особено, освен ако не полегнеш над плота  Wink Не съм впечатлена - доста скъп, както и доста шумен дори не на максималната степен. Не особен ефективен, въпреки че е доста по-мощен от необходимото за нашата холо-кухня.
Наши приятели имат подобен на този на Горение / не съм сигурна дали е този модел, но изглежда подобно / и когато работи прави вакуум на вратата на кухнята, а дори не е срещу нея.

# 309
  • Мнения: 14 515
Като говорите за аспиратори да попитам. Искам да взема такъв, че отгоре да има шкаф (тъй като кухнята ще е малка, не ми се хаби място). Нищо не разбирам от аспиратори...

Аз съм с такъв, не мисли, че в шкафа над него можеш да сложиш кой знае какво.  Peace

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Като обсъждаме аспиратори да споделя и аз какъв ползвам - телескопичен.

http://www.siemens-home.bsh-group.com/bg/productlist/LI49632#/ta … on-technicalspecs

Ползвам го вече 2 години. Доволна съм. Сменихме стария след 10 години ползване, след като ММ гледа предаването Кошмари в кухнята. Гледа, гледа там какви мазинини са се натрупали в кухните по аспиратори и каза, че било редно и ние да го сменим. Една интересна функция има - като се замърсят филтирите издава сигнал и аз ги вадя и директно в съдомиялната. Друга функция има, като го затвориш и като доизсмуче още 10 минути май беше, спира сам. Имаше избор къде да е панела с копчетата и ние си избрахме да е отпред. Тихичък е.

Тук и преди съм споделяла за съдомиялната как и от къде сме ги купили. Аспиратора също си го избрахме по интернет и си го получихме в къщи с куриер на входната врата.

Скрит текст:
  Да пиша в скрит текст да не стане пинане не по темата. Ама аз съм леко разсеяна и затова ММ държи да купува уреди, които да ми напомнят. Аспиратора издава звук за миене на филтрите. Прахосмукачката свети като трябва да се сменя торбичката - идеята е, че дори и да не е пълна докрай, може да има много фин прах, който да затруднява двигателя. Предишната така й изгорих мотора. Пералнята като трябва да се почиства барабана със специалните там препарати - има различни по магазините - ми изкарва надпис на дисплея и така пускам едно почистване на пералнята с препарата. Харесва ми уредите да ми напомнят.  

# 311
  • Мнения: 817
Преди да се спра на конкретен модел аспиратор, предполагам като повечето от вас , четох доста в нета. Гледах разни децибели, да има периметрална аспирация и т.н. ОБАЧЕ! Най-важния извод ,който си направих е, че много зависи дали аспиратора влиза директно в комина, или има 3 м примерно тръби до там, или пък дали си на първия етаж или на последния, т. е колко е дължината на самия комин и как тегли. А ако е запушен от разни строителни материали какво става. Та май това първо трябва да гледаме, и ако всичко е наред- тогава да знаем какво да очакваме от купения аспиратор.

# 312
  • Мнения: X
Краси2603, високата цена е поради дизайна.
Един двутурбинен мотор 240W  Peace
IEC въздушен поток (m3/h) 256 - 480 (625)
Ниво на шума db(A) 50 - 65 (70), което показва, че няма вложена шумоизолация (Silent kit)
https://www.ascasa.de/Dunstabzugshauben/Wand-Hauben/bis-90-cm-Br … 43031::23735.html
ПП В магазина Ви ги пускат, но не са подвключени към въздуховод.
За да функционира аспиратор правилно е необходимо:
- добре изграден въздуховоден път
- въздухопоток (от някъде да влиза въздух/отворен прозорец), какъвто предполагам е проблема тук:
доста шумен дори не на максималната степен. Не особен ефективен, въпреки че е доста по-мощен от необходимото
ПП Писали сме с Краси2603 за едно и също.  Peace

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 11:11 от Анонимен

# 313
  • Мнения: 1 787
В момента съм с телескопичен на Gorenje. Като цяло съм доволна, макар че все по-слабо и по-слабо дърпа вече, но имайки предвид гаранционните услуги на Gorenje и най-вече цените на тези услуги, вероятно повече нищо няма да си купя от тях.  Sad

# 314
  • Мнения: 817
Краси2603, високата цена е поради дизайна.
Един двутурбинен мотор 240W  Peace
IEC въздушен поток (m3/h) 256 - 480 (625)
Ниво на шума db(A) 50 - 65 (70), което показва, че няма вложена шумоизолация (Silent kit)
https://www.ascasa.de/Dunstabzugshauben/Wand-Hauben/bis-90-cm-Br … 43031::23735.html
ПП В магазина Ви ги пускат, но не са подвключени към въздуховод.
За да функционира аспиратор правилно е необходимо:
- добре изграден въздуховоден път
- въздухопоток (от някъде да влиза въздух/отворен прозорец), какъвто предполагам е проблема тук:
доста шумен дори не на максималната степен. Не особен ефективен, въпреки че е доста по-мощен от необходимото
Благодаря ти за включването!
Аз определено си го харесах заради външния вид. Мразя уреди от Инокс, много ми идва студен този материал. Иначе хубавото при мен е, че ще има само едно коляно от самия аспиратор и ще влиза директно в комина, но има 2 етажа над мен, дано да не се отрази това много на дърпането му. newsm78
Иначе ще си отварям малкия прозорец на 2 м от него, т.е. леко го накланям. Така правя и сега, но съм с един телескопичен таралясник, с два мотора Делонги ДжетЕър, но има 2 м път до комина и е с едни плоски тръби, избрах го напосоки, щото беше бял , но на първа степен - тв и нормален разговор в 20 квадрата стая не става.

Общи условия

Активация на акаунт