Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето тема 7

  • 66 140
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 23
Ей ме на,завърнах се,подариха ми Айо. Simple Smile Все още се запознавам с животинката,отидох до магазин за течности,където ми показаха как да пълня и тн. Ама 30 мин по-късно взе да пращи,и ми се струва ,че засмуквам течност.Предполагам е нормално,но има ли начин да се ограничи това "засмукване"? Другото е,че течността май не е моята,liqua 3mg/ml,досега пушех тютюнки 7,май ми е слаба. Препоръчайте ми течност за по-плавен преход,не искам да се връщам към миризливките. Разглеждах flavourart, но те имат 100 вида... И благодаря на всички,които ми препоръчаха Айото! Kissing Heart

# 646
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Тедичка 3мг. е наистина много слабо. Аз след 5г. и със сериозни изпарители изпарявам 4-5мг. Вземи си поне 9мг. ФА имат много хубави аромати. Много дълго време и аз и Миоки изпарявахме предимно и най-вече Макс бленд на марката. Пробвай го. Води се тютюнев но не е баш. Ако искаш баш тютюнев ти препоръчвам виржиния на Гигов http://www.gigadrinks.com/productv/123/virginia-10ml-18mg-nikoti … hnost-g-vape.html  и трибеката пак тяхна http://www.gigadrinks.com/productv/137/tribeca-10ml-18mg-nikotin … hnost-g-vape.html .

  Вземи по една готова течност и ако ти харесат си поръчай аромати и бази. Не,че нещо ама АИО-то си е ламя и корем ще ме заболи ако дам толкова пари за течности  Joy

# 647
  • Мнения: 23
Принцесо,мерси,взех си ФА 9мг,мн ми пасна,ама пущината взе на всяка дръпка да плюе течност.Не съм я препълвала,свалих изпарителя,почистих според указанията и пак същото,пука здраво и плюе....доста е неприятно,та взех ,че палнах една тютюнева... Мъкааааааааа Disappointed Relieved

# 648
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Не познавам АИО като изпарител мам..... му  Embarassed. Не трябва да плюе. От къде си? Да видим ще намерим ли някой да помогне. newsm78

# 649
  • Мнения: 23
От Стара Загора съм,освен утре да започвам магазините подред... Dizzy Face

# 650
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Имам няколко агента в Зарата  Joy. Ще видя кого ще наритам да ти помогне.  Някой трябва да виде какъв е проблема на изпарителя  newsm78. Нямам вяра на продавачите из магазините хеле пътк на тия от Пушком.

# 651
  • Мнения: 23
Уф,дано стане,че с такъв мегаентусиазъм се захванах...ама то-каръщина пак...

# 652
  • Мнения: 12 309
Уф,дано стане,че с такъв мегаентусиазъм се захванах...ама то-каръщина пак...
Пробва ли с друга глава? Не съм с АИО, но се случва това да ми оправи проблема.

# 653
  • Мнения: 23
Не съм пробвала,в комплекта има още една,сега ще опитам да сменя и да видя как е

# 654
  • Мнения: 2
Здравейте.  Днес попаднах на статия, според която, пропилен-гликолът, който се съдържа в течностите за електронни цигари е опасен за здравето, като може да докара редица проблеми, включително и психични. Тъй като изобщо не съм компетентна, моля за мнение по въпроса. Мислите ли, че съставките на течностите са опасни по някакъв начин за нашето здраве? Благодаря.

# 655
  • Мнения: 18 542
Хъх психични проблеми... може и да докарва, ама със сигурност стреса в ежедневието ни докарва повече психични проблеми от ПГ-то.
Ние изпаряваме, за да не пушим. Смръдливките са доста по-вредни, така че не се кахъря много-много.
Най-добре е да не пушиш и да не изпаряваш, но в случая сме избрали по-малкото зло, ако изобщо е зло - все още не е доказано категорично.

Може и да са вредни по някакъв начин, но аз до сега не съм забелязала негативи - само позитиви всъщност виждам.
1 не пуша
2 не съм имала сериозен респираторен проблем от години
3 не смърдя на пепелник (коса, дрехи)
4 сутрин не ставам с чувството, че някой ми е умрял в устата
5 нямам стичащи се гадости от носа в гърлото както ми се случваше често преди

По т.2 специално, като усетя, че носа ми тръгва да се разтича, съсредоточавам издишането на парата през него. Може и да е плацебо, може и да не е, но е факт, че за 6 години изпаряване, си спомням само за един път, в който ми се е искало да си изкъртя носа от лицето заради хрема  Joy

# 656
  • Мнения: X
Само като се има в пред вид че и тютюна в цигарите е киснат в пропилен гликол тъй като е овлажнител и тютюна при стоене не изсъхва толкова, то не можем да избягаме от гликола. Затова няма смисъл да се тормозим....
Допълнително пропилен гликола е в козметиката за лице и тяло, в пастите за зъби, в лекарствата, така че....

# 657
  • Мнения: 2
Благодаря ви,момичета за бързите отговори.
Честно ви казвам,поуплаших се от тази статия,тъй като осъзнах,че ежедневно употребявам нещо,за което нямам знания и не съм се интересувала достатъчно.Определено отчитам това като немарливост към собственото ми здраве.

Миоки,това,че изпаряваш от 6 години и си добре, определено ми вдъхна кураж. Grinning
Относно респираторните проблеми,да не казвам голяма дума,но и при мен изчезна ха кашлицата и отвратителните храчки в гърлото. Което си е голяма точка в полза на електронните.

Muoil, 7 години съм пушила цигари, а не знаех,че тютюнът се кисне в ПГ . То щом е така,съм си захранена направо с тоя гликол. Остава само да се моля,написаното в статията да не е вярно Rolling Eyes

# 658
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Пропилен гликолът  е съставка масово използвана и в хранително вкусовата промишленост и в козметиката и в лекарствата. Спомням си бумът на ел цигарите 2012г.-тогава ни разправяха,че пушим антифриз  Joy. Сега вече се чудят каква дивотия да измислят само и само да не се откача наивничкия народ от смръдливките и да продължава да им пълни джобовете с милиарди за смръдливки и след това за лекарства.  #2gunfire
 Всеки сам решава за себе си,но и аз като Миоки след толкова години мога да потвърдя,че се чувствам в пъти по-добре отколкото когато пушех. Като бонус имам чудесна кожа на лицето/на 40+ години/,с което не можех да се похваля в пушаческите си години  Joy

# 659
  • Мнения: X
Офтопик: Дори и антифриза не се прави от пропилен гликол (поне за условията на България и други държави със същия климат) а от технически гликол - това е не добре пречистена смес от ди- и три- етилен гликол. Те са силно токсични при поглъщане.
Чули са злите езици нещо за гликол и айде всичко което завършва на гликол значи е с еднакви свойства.

Общи условия

Активация на акаунт