Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2017/2018

  • 143 628
  • 1 139
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 402
Родители на деца, обучаващи се в Шилер,
Бихте ли споделили повече информация за:
Дъщеря ми е в ПГ в 131 СОУ.
- Каква е числеността на паралелките?
До 24 във всички паралелки, доколкото знам.
- Как протича един учебен ден?
- Колко часа е обучението по немски език, от кои преподаватели се извършва?
От преподаватели на Сдружението, 10 часа седмично.
- Как се извършва преподаването в предучилищната група, напр. като игрова ситуация или е повече като в по-големите класове?
Под формата на игри, танци и песни - специално по немски, относно ПГ - мисля, че стандартно, минават материала по учебниците и тетрадките, режимът не е строг.
- Имате ли общи мероприятия с децата извън училище?
Не знам какво имате предвид. Засега няма, но, доколкото знам, се организират екскурзии от Сдружението, честват се немски празници.
- Как получавате обратна връзка от преподавателите?
Преподавателите по немски пишат оценки, забележки в тефтерче. Класната винаги може да бъде попитана на място или по телефона за това как се справя детето.
- В рамките на следобедните занимания има ли възможност за допълнителен спорт, език или друго допълнително занимание, организирани от Шилер или от самите училища?
Да, за момента има народни танци, плуване, предстои сформиране на група по занимателна математика, баскетбол и шах, ако има достатъчно желаещи деца.
- Чисто организационно - как са ситуирани стаите на малките ученици, отделени ли са от големите ученици в училищата?
Да, отделени са на първия етаж ,2 от паралелките са в самостоятелен коридор, едната е заедно с първокласниците.
- Доволни ли сте от преподаването на останалите предмети?
Класната е мила, отзивчива и загрижена за децата, покриват учебния материал, повече не мога да кажа за момента.
- Има ли практика за организиране на транспорт от/до училище?
Да, има автобус.

Благодаря предварително за отделеното време!

# 841
  • Sofia
  • Мнения: 5 957
- Има ли практика за огранизиране на транспорт от/до училище?
да, има бусчета, които извозват децата в 17 и 30

Да разбирам ли, че децата приключват училище в 17:30ч? Тоест през седмицата детето няма възможност да ходи на извънкласни занимания като спорт например извън училище?

# 842
  • Мнения: 402
ПГ приключват в 16:30 и детето трябва да бъде взето до 17:30. Нагоре вече не знам до колко са.

# 843
  • Мнения: 1 669
- Има ли практика за огранизиране на транспорт от/до училище?
да, има бусчета, които извозват децата в 17 и 30

Да разбирам ли, че децата приключват училище в 17:30ч? Тоест през седмицата детето няма възможност да ходи на извънкласни занимания като спорт например извън училище?
Не, децата приключват в 16,40, може да се вземат след това.
По-късно тръгват бусовете на фирмата за транспорт.

# 844
  • Мнения: 1 822
Ние сме в ПГ в 131-во :
Родители на деца, обучаващи се в Шилер,
Бихте ли споделили повече информация за:
- Каква е числеността на паралелките? -
-----> 23 деца
- Как протича един учебен ден?
-----> Децата се приемат във фоаето на училището между 7:45-8:55 ч .  До обяд учат общите предмети с класния ръководител ( мат. , бълг. ез и т.н.) ; Часовете ни по немски са след обедната почивка ( 2 ч по 30 мин с 10 мин . почивка - на всеки клас са в различно време ..някой са сутрин ). След 14ч имат музика/рисуване и дописват , ако имат нещо останало от сутринта. Учебните занятия свършват в 16 ч , като след това има други допълнители дейности( например ние посещаваме карате , което е организирано от 15:50 до 16:40 , за да може децата , които са с буса да тръгнат навреме).   Взимането обикнвено става от 16:30 до 17:30 ( директорката е дала разрешение до 18:00 ч , и може и да има деца, които ги взимат и по-късно Simple Smile ) . Навсякъде ходят с класния ръководител ( на обяд в стола, навън и т.н.) , а другите преподаватели ги взимат от стаите и ги водят до кабинети, басейн и т.н.
- Колко часа е обучението по немски език, от кои преподаватели се извършва? --> всеки ден по 2 учебни часа от  преподаватели на сдружението
- Как се извършва преподаването в преучилищната група, напр. като игрова ситуация или е повече като в по-големите класове? ---> игри , песнички ,рисунки   - забавляват се много и всеки ден е научил нещо ново Simple Smile - в ПГ не пишат Simple Smile
- Имате ли общи мероприятия с децата извън училище? - не за сега , но повечето родители ходят на работа и надали ще има интерес Simple Smile
- Как получавате обратна връзка от преподавателите? - сутрин когато го оставям или когато го взимам; учителят ни е обявил и приемно време веднъж седмично Simple Smile
- В рамките на слеобедните занимания има ли възможност за допълнителен спорт, език или друго допълнително занимание, организирани от Шилер или от самите училища? - имат плуване 3 пъти седмично ( нашата група е от 11ч , като е безплатно за децата от ПГ:)  ) , следобед има възможност за карате,народни танци ; предстои да се направят и групи по баскетбол, забавна математика и шах ;
- Чисто организационно - как са ситуирани стаите на малките ученици, отделени ли са от големите ученици в училищата? - стаите са ни на 1-ви етаж , близо до тоалетните и басейна; часовете , респ. междучасията се разминават с тези на по-големите;
- Доволни ли сте от преподаването на останалите предмети? - да Simple Smile класната им е много добър педагог; преподаватели ни идват от 55-то и са с опит ;
- Има ли практика за огранизиране на транспорт от/до училище? - има да ; нашето бусче тръгва в 16:45-17 :00ч от училището Simple Smile

Благодаря предварително за отделеното време!



Като цяло ние сме много доволни за сега , въпреки че ни е малко далечко самото училище:) Вижда се , че има желание от ръководството на училището да се развие и утвърди дейсноста на  сдружението  Simple Smile 
Тук е мястото да подчертая , че в дейността на сдружението няма абсолютно нищо незаконно - сдружението си плаща наем,  както всички останали доп. дейности - карате , шах и т.н.  На този етап , аз лично няма да сменям каквито и да е било адресни регистрации , тъй като имаме уверението на директорката, че проблем с приема в 1-ви клас няма да има ( у-щето има капацитет и за 4 допълнителни 1-ви класа, стига да има желаещи:) ) 

# 845
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте, не можах да прочета цялата тема, но могат ли да кандидатстват в Шилер деца, които НЕ са с адресна регистрация в района на училището? По какви критерии ще се класират децата,по резултата от изпита или по точки от местоживеене?

# 846
  • Мнения: 402
Вероятно и тази година външният прием ще е само в 131 СОУ. За там не би следвало да имате проблем, дори и да не живеете в района - първо ще се класира детето в Шилер, след което, поради прекалено малкото желаещи да се обучават в училището извън сдружението, ще бъдете класирани и в самото училище. Доколкото знам, училището има капацитет да приеме още няколко паралелки освен тези на сдружението, така че не би трябвало да имате проблем.
Да кандидатствате никой не може да ви забрани, независимо къде живеете, теоретично би трябвало да се случи това, което описах.

# 847
  • Sofia
  • Мнения: 157
Вероятно и тази година външният прием ще е само в 131 СОУ. За там не би следвало да имате проблем, дори и да не живеете в района - първо ще се класира детето в Шилер, след което, поради прекалено малкото желаещи да се обучават в училището извън сдружението, ще бъдете класирани и в самото училище. Доколкото знам, училището има капацитет да приеме още няколко паралелки освен тези на сдружението, така че не би трябвало да имате проблем.
Да кандидатствате никой не може да ви забрани, независимо къде живеете, теоретично би трябвало да се случи това, което описах.
       Благодаря за отговора!                                                                   

# 848
  • Мнения: 183
Вероятно и тази година външният прием ще е само в 131 СОУ. За там не би следвало да имате проблем, дори и да не живеете в района - първо ще се класира детето в Шилер, след което, поради прекалено малкото желаещи да се обучават в училището извън сдружението, ще бъдете класирани и в самото училище. Доколкото знам, училището има капацитет да приеме още няколко паралелки освен тези на сдружението, така че не би трябвало да имате проблем.
Да кандидатствате никой не може да ви забрани, независимо къде живеете, теоретично би трябвало да се случи това, което описах.

Кой ви каза, че външният прием ще е само в 131? Имате ли вътрешна информация?

# 849
  • Мнения: 350
Колеги, ще помоля по всякакви въпроси, свързани с предстоящия прием да се въздържаме от предположения и спекулации. Да не говорим, че се напълни с подозрителни типажи, чиято цел очевидно е доста различна от целите, за които е създадена темата. Когато му дойде времето, сдружението ще обяви правилата си за прием, ще имаме възможност да ги обсъдим.

# 850
  • Мнения: 183
Колеги, ще помоля по всякакви въпроси, свързани с предстоящия прием да се въздържаме от предположения и спекулации. Да не говорим, че се напълни с подозрителни типажи, чиято цел очевидно е доста различна от целите, за които е създадена темата. Когато му дойде времето, сдружението ще обяви правилата си за прием, ще имаме възможност да ги обсъдим.

Дано Шилер се съобрази с правилата на СО за прием по райони. Ако не се съобрази, мисля, че ще последва ответна реакция по всички възможни институции.

# 851
  • Sofia
  • Мнения: 5 957
Колеги, ще помоля по всякакви въпроси, свързани с предстоящия прием да се въздържаме от предположения и спекулации. Да не говорим, че се напълни с подозрителни типажи, чиято цел очевидно е доста различна от целите, за които е създадена темата. Когато му дойде времето, сдружението ще обяви правилата си за прием, ще имаме възможност да ги обсъдим.

Дано Шилер се съобрази с правилата на СО за прием по райони. Ако не се съобрази, мисля, че ще последва ответна реакция по всички възможни институции.
Шилер не е училище, за да приема по райони.

# 852
  • Мнения: 1 822
Колеги, ще помоля по всякакви въпроси, свързани с предстоящия прием да се въздържаме от предположения и спекулации. Да не говорим, че се напълни с подозрителни типажи, чиято цел очевидно е доста различна от целите, за които е създадена темата. Когато му дойде времето, сдружението ще обяви правилата си за прием, ще имаме възможност да ги обсъдим.

Дано Шилер се съобрази с правилата на СО за прием по райони. Ако не се съобрази, мисля, че ще последва ответна реакция по всички възможни институции.
Ехх , не се уморихте да пишете глупости.  Моля , да ми дадете линк към правилата на СО за прием по райони , защото ми е много интересно какво точно са приели , кога са го приели  и в коя категория попадам Simple Smile  Не искам да се заяждам, но не мога да открия актуална информация за правилата за прием в 1-ви клас  , още повече и за такива за прием в подготвителна група Sad

# 853
  • Мнения: 4 255
Доколкото си спомням имаше много критики и  дела, които се водят срещу  тези правила и не е ясно кои ще останат за догодина. Също не мисля, че има деца, които да не са приети тази година по новите правила. Събрали са си точките, приели са ги. Има и  3 паралелки без Шилер.

# 854
  • Мнения: 183
Колеги, ще помоля по всякакви въпроси, свързани с предстоящия прием да се въздържаме от предположения и спекулации. Да не говорим, че се напълни с подозрителни типажи, чиято цел очевидно е доста различна от целите, за които е създадена темата. Когато му дойде времето, сдружението ще обяви правилата си за прием, ще имаме възможност да ги обсъдим.

Дано Шилер се съобрази с правилата на СО за прием по райони. Ако не се съобрази, мисля, че ще последва ответна реакция по всички възможни институции.
Шилер не е училище, за да приема по райони.

Точно че не е училище, а се държи като такова, частно при това. Вече доста хора в системата на образованието и столичния инспекторат, както и СО, са наясно със Шилер и още малко трябва да избухне бомбата.

Питам аз, защо Дикенс няма предварителен прием с тест, а приема става първо в общинското училище и след това в Сдружението?

Да не говорим за дискриминацията първи деца да нямат право да бъдат допуснати до изпити.

Бомбата цъка.

Общи условия

Активация на акаунт