Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2017/2018

  • 143 656
  • 1 139
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 4 266
Най - много да се открият обикновени паралелки и в ПГ-то за 145-то както за първи клас. Сдружението може да си избира каквито искат правила. Това са го обяснявали години наред хора, които вече тука не пишат заради такива като Вас . Аз също преставам да пиша, а Вие си заплашвайте който искате!

# 826
  • Мнения: X
Най - много да се открият обикновени паралелки и в ПГ-то за 145-то както за първи клас. Сдружението може да си избира каквито искат правила. Това са го обяснявали години наред хора, които вече тука не пишат заради такива като Вас . Аз също преставам да пиша, а Вие си заплашвайте който искате!

Malinakap най-добри чувства. Явно не сте ме прочела достатъчно задълбочено. Предлагам ви да се информирате за новостите по отношение разпоредбите на МОН и общината свързани с дейности за външни за училищата институции, каквито са и сдруженията като "Шилер". Тези новости касаят сериозно начина на функциониране на досегашната практика на Шилер. Как ще е следващата година предполагам и самото настоятелство още не е наясно. Иначе до сега да са дали ясни обяснения, а не злобни нападки и обвинения от типа на тези на hrs.

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 13:04 от Анонимен

# 827
  • Мнения: 4 266

Блис, ще си плащат наема към общината. Какво ще е догодина наистина не е ясно, но ще си го решат по някакъв начин. Успех на кандидатстващите и дано сдружението да се разрасне в повече училища, за да може да го посещават повече деца!

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 16:35 от Tatti

# 828
  • Мнения: X

Само, че това не решава основният въпрос. Приемът в 1 клас, според който нито едно училище няма право да приема деца на база приемен изпит или вид подбор.  Wink Затова и бяха проблемите в "старите" училища тази и миналата година и необходимостта от местенето в силно непривлекателното 131-во.

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 16:35 от Анонимен

# 829
  • Мнения: 4 266
Тази година имаше свободни паралелки за децата от Младост. Догодина как ще е.. не е ясно. Ще разберем. А за братята и сестрите си мисля, че няма да са много, защото днешно време българинът няма по 5 деца Simple Smile. Шилер става извънкласна подготовка и като такава пак си решава за приема. Тази година например, моите деца не бяха приети в извънкласна подготовка по определен спорт  в училището, защото преподавателят така реши. Причината беше, че не мога да осигуря пълно присъствие. Явно ръководителите по извънкласни дисциплини си определят сами правилата за прием.

# 830
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Предлагам ви да се информирате за новостите по отношение разпоредбите на МОН и общината свързани с дейности за външни за училищата институции, каквито са и сдруженията като "Шилер". Тези новости касаят сериозно начина на функциониране на досегашната практика на Шилер.
Ходете в МОН да ви обяснят как Шилер погазва грубо наредата на СО и новия закон за образование.

Защо не си отворите друга тема, където да разисквате тези неща - дали Сдружението спазва закона и т.н.. Тук това граничи със спам. Хората, които влизат да четат тук се интересуват от съвсем други неща, отговорите на които могат да дадат само hrs и другите като нея. С подобни нападки и заяждания само пречите на доброто протичане на темата.

# 831
  • Мнения: 183
Предлагам ви да се информирате за новостите по отношение разпоредбите на МОН и общината свързани с дейности за външни за училищата институции, каквито са и сдруженията като "Шилер". Тези новости касаят сериозно начина на функциониране на досегашната практика на Шилер.
Ходете в МОН да ви обяснят как Шилер погазва грубо наредата на СО и новия закон за образование.

Защо не си отворите друга тема, където да разисквате тези неща - дали Сдружението спазва закона и т.н.. Тук това граничи със спам. Хората, които влизат да четат тук се интересуват от съвсем други неща, отговорите на които могат да дадат само hrs и другите като нея. С подобни нападки и заяждания само пречите на доброто протичане на темата.

Извинявайте, но живеем в демокрация и цензура на мненията не отговоря на конституционните ми права като гражданин на РБ.

Няма писани изисквания какво да съдържа темата и какви отговори да дава. Рационално е всеки, който има право на мнение, да го изрази, а това, че то не ви харесва, показва само, че сте част от отбрания кръг на Шилер.

# 832
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Не съм писала за цензура на мнения. Всеки има право на такова. Но като предложих да си отворите друга тема, не съм се заяждала, защото нещо не ми харесва. Просто мисля че повечето хора, които влизат тук се интересуват от съвсем други неща - самия изпит, какво представлява, как да се подготвят, как се оценяват децата, какво е обучението по немски, с какви преподаватели, по каква програма, на какво ниво, колко паралелки, по колко деца в група, в кои училища и т.н., а не цялата тема да се върти около административния статус на Сдружението и то с тон, който кара хората, които могат да дадат полезни мнения да не се появяват повече тук. Като нападате Сдружението в тази тема, не постигате абсолютно нищо, и друг път съм го писала, щом толкова много ви пречи - обърнете се към съответните институции!

Нямам нищо общо с Шилер, но се интересувам от Сдружението.

# 833
  • Мнения: X
Не съм писала за цензура на мнения. Всеки има право на такова. Но като предложих да си отворите друга тема, не съм се заяждала, защото нещо не ми харесва. Просто мисля че повечето хора, които влизат тук се интересуват от съвсем други неща - самия изпит, какво представлява, как да се подготвят, как се оценяват децата, какво е обучението по немски, с какви преподаватели, по каква програма, на какво ниво, колко паралелки, по колко деца в група, в кои училища и т.н., а не цялата тема да се върти около административния статус на Сдружението и то с тон, който кара хората, които могат да дадат полезни мнения да не се появяват повече тук. Като нападате Сдружението в тази тема, не постигате абсолютно нищо, и друг път съм го писала, щом толкова много ви пречи - обърнете се към съответните институции!

Нямам нищо общо с Шилер, но се интересувам от Сдружението.

T.e. вие смятате, че родителите на потенциалните кандидатстващи не се интересуват от това, дали заради нова нормативна уредба (или както вие го неглижирате като административен статус) сдружението няма да претърпи поредните трудности в намиране на училище в което да осъществява дейността си? И смятате, че не се интересуват дали отново няма да се наложи да се подлагат на хаоса и напрежението на което бяха подложени родителите на тазгодишните и миналогодишните кандидати? И смятате, че не се интересуват дали заради новата нормативна уредба сдружението няма да е принудено да прекрати дейност в някои от училищата? Кой ви дава право да говорите от името на всички родители?

Всъщност това са въпроси, които са съществени за вземането на решение дали детето да кандидатства в сдружението.

# 834
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Да, съществени са, както и всички останали аспекти.
Ако Щилер не може да си намери училище, то няма и да организира изпит за съответната година. Когато започват подготовката за изпитите, би трябвало да са наясно дали могат да разчитат на даденото училище.
Ако е принудено да прекрати дейността си, то тогава няма да има за какво да се кандидатства. Докато дойде време за кандидатстване предполагам, че нещата ще са ясни.

Проблемът е че темата се превърна в дайте да оплюем Сдружението.

# 835
  • София
  • Мнения: 7 277
Brin de muguet, има и обратната страна, че когато някой потребител със спокоен тон обясни за новите законови изисквания, задължително се включват двама, трима злобни коментатора (не всички са такива, разбира се), защитаващи Шилер, които ще обяснят на коментиращия как детето му не е прието, как той трябва да си го подготвя и т.н. Т.е. не е важно да се излива злоба, но трябва да се изслушат всички гледни точки. Аз например от темата разбрах за новия ЗПУО и съм доволна, че някой се беше осмелил да го коментира, да коментира проверките на МОН, жалбите до Омбудсмана и т.н. По този начин се взима информирано решение, а не като сляпо вярваме на нещо, което не е онова нещо от преди 20 г.

# 836
  • Мнения: 4 266
Аз си мисля, че най-добре да се обадите в сдружението и да зададете на място въпросите си. В България от доста време нищо не е ясно. Всяка година се гласуват или отменят закони.Тук във форума и да се плюем или не, реално всичко си зависи от управляващите. Дали общината ще иска наем, дали ще измисли нещо друго...Всяка година е изпитание за децата ни, което опъва нервите (и не само за децата).

# 837
  • Мнения: 360
Родители на деца, обучаващи се в Шилер,
Бихте ли споделили повече информация за:
- Каква е числеността на паралелките?
- Как протича един учебен ден?
- Колко часа е обучението по немски език, от кои преподаватели се извършва?
- Как се извършва преподаването в преучилищната група, напр. като игрова ситуация или е повече като в по-големите класове?
- Имате ли общи мероприятия с децата извън училище?
- Как получавате обратна връзка от преподавателите?
- В рамките на слеобедните занимания има ли възможност за допълнителен спорт, език или друго допълнително занимание, организирани от Шилер или от самите училища?
- Чисто организационно - как са ситуирани стаите на малките ученици, отделени ли са от големите ученици в училищата?
- Доволни ли сте от преподаването на останалите предмети?
- Има ли практика за огранизиране на транспорт от/до училище?

Благодаря предварително за отделеното време!

# 838
  • Мнения: 133
Съжалявам за намесата, но продължавате да смятате че Шилер е частно, евтино училище. Всички неща от които се интересувате са строго индивидуални за всяко училище, клас и т.н Единственото предимство в момента е че осигурява немска занималня. За всичко останало Вие като родители и членове на сдружението сте свободни да организирате, както Ви е удобно и Ви хареса. Имате чисто ново училище, в което можете да направите нещата перфектни. Можете сами са си подберете преподавателите, текат конкурси, които предполагам са завършили и са избрани, най-добрите, ако не Ви харесват, догодина можете да ги замените и т.н Това е сдружение на частни лица, и Вие сте напълно пълноправни в момента на приема Ви.
ПС не точно да ги замените директно, но чрез директора, който е бил доста добър и прогресивен.

# 839
  • Мнения: 4 266
Родители на деца, обучаващи се в Шилер,
Бихте ли споделили повече информация за:
- Каква е числеността на паралелките?
27 деца при нас. В различните класове различно
- Как протича един учебен ден?
Часове по немски език и по общо-образователните предмети
- Колко часа е обучението по немски език, от кои преподаватели се извършва?
10 часа седмично, преподаватели от сдружението, записани са на сайта
- Как се извършва преподаването в преучилищната група, напр. като игрова ситуация или е повече като в по-големите класове?
Песнички, стихотворения, не съм запозната много добре
- Имате ли общи мероприятия с децата извън училище?
не
- Как получавате обратна връзка от преподавателите?
само от преподавателите по немски резултати от тестове, междинни изпитвания и на родителската среща
- В рамките на слеобедните занимания има ли възможност за допълнителен спорт, език или друго допълнително занимание, организирани от Шилер или от самите училища?
Тази година не видях нищо, но преди имаше извънкласна дисциплина по английски език
- Чисто организационно - как са ситуирани стаите на малките ученици, отделени ли са от големите ученици в училищата?
мисля, че са разделени по етажи
- Доволни ли сте от преподаването на останалите предмети?
- Има ли практика за огранизиране на транспорт от/до училище?
да, има бусчета, които извозват децата в 17 и 30
Благодаря предварително за отделеното време!

П.П Сега прочетох, че питате и за спортове. Да, има доста избираеми дисциплини спортове

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 10:02 от malinkap

Общи условия

Активация на акаунт