Дъщеря ми иска да си направи пиърсинг на устата...

  • 27 375
  • 234
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 848
А какво ще кажете за носа,между двете ноздри обаче-по средата #Crazy #Crazy #Crazy

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
На мен ми харесва повече на едната ноздра. Имах преди време, но не успя да зарасне добре, възпали се и я махнах. Нямам дупка сега, но пак искам. Simple Smile
Ето такава:

Последна редакция: пт, 10 фев 2017, 15:51 от *Бенджи*

# 152
  • Мнения: 8 991
Има някаква празнота в нея,която иска да запълни...

Ами да, така е. То в тази депресивна възраст... И затова е още по-трудно и ние какво решение да вземем като родители.

Девойката тествала ли се е как ще изглежда с пиърсинг на лицето с фалшива обеца?

Не е пробвала, но явно е доста навита и едва ли няма да й допадне, а и с приятелката...  ooooh! ooooh!

# 153
  • Мнения: 30 802
Ми защо не поноси един ден фалшива обеца? Може след 20 минути да почне яко да я дразни и да се откаже.

Нека се тества, с грим, без грим, как ще пасне на визията, то не е само да си закачаме дрънкулки.

# 154
  • Мнения: 3 480
От къде идва депресията? Спомням си на тези години всичко беше свързано с външния вид общо взето и неразбирането от родителите. Външен вид може да се подобри/промени по много други начини ... ако има нужда де. Ако пък иска да я забележат сигурна съм че има други начини.

# 155
  • Мнения: 1 153
Ако съм мъж и трябва да целуна тези напудрени устни с халка, ще повърна. Представям си как боли, ако без да иска, престрашил се младеж се позабрави и засмуче или захапе по - страстно. Току - виж се задавил с халката.

# 156
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Оф с тия "други начини" само ще се фиксира още повече върху това, което си е наумила. Представям си - айде, маме, зарежи тая обица, ще те запишем на курс по фотография  Tired. Да бе, ей ся! Вие никога ли не сте били на 17?! Не ме разбирайте погрешно - дупченето и татусите изобщо не ми допадат, даже са ми гадни. Но идеално си спомням колко е дразнещо залъгването, като за пред хлапе на 5.
По-добре да й изложи цялото си виждане за нещата, да подчертае, че не я подкрепя, но и няма да се бие с нея. Да си слага великата обица, а след време сама ще я махне. Дупката зараства, нали?

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
ако не иска да те чуе, няма значение какви са аргументите. Никаква сделка с нищо няма да иска, освен ако изначално не е такава идеята й. Пуберски максимализъм -глухи и  слепи за родителски думи. (Аз директно бих била против и за такива неща не се поддавам на емоционално изнудване. Щом смятам, че това, което иска не е редно, направо го казвам, пък нататък каквото стане. Не е на 3, нито на 7, за да не е наясно. А ако не е - още по-зле - значи съвсем не е за вземане на такива решения.)

# 158
  • София
  • Мнения: 5 884
Зараства, Кафе, ама остава белег, зависи колко време ще я носи... Ако прави проблеми и забира, бързо ще се получи белег. Младо момиче как да го оставиш ей така да се обезобрази зорлем...

# 159
  • София
  • Мнения: 62 595
На няколко пъти имаше вопли $вие не си ли спомняте, когатосте били тийнове$, да кажа - да, именно защото помним какви бръмбари  и ветрове са били в главите ни, не искаме децата ни да правят неща, от които връщане назад няма. Татуировки, пиърсинги и всякакви модификации по тялото остават завинаги и няма връщане назад. Косата, ако я боядисаш отровно зелена ще израсте, обаче другото ще остане. И тук включвам и нещата, които си правят жените сега - то не са силикони, то не са перманентни гримове, то не са чудесии! Това е същото като при децата - все нещо искат да докажат колко са печени.

Не помня кой и кога, но в едно предаване някой от источните разправяше, че жените не трябва да си правят нищо, особено по корема, защото това им спирало женските енергии и зачеването и раждане на деца..

Последна редакция: сб, 11 фев 2017, 01:03 от Andariel

# 160
  • Мнения: 4 043
Точно така, обецата на пъпа спира зачеването и раждането...  Joy

# 161
  • София
  • Мнения: 62 595
написах го като нещо любопитно. Всяка култура има своите вярвания относно тялото, особено що се касае до женското и свързаните с нея детеродни функции. Примерно, по нашенските краища или някъде из Източна Европа, не се препоръчва булката да има цвете около кръста или корема си, защото това блокира зачеването.

Като цяло човек си прави разни неща по тялото, дето сега му викат модификации, или от глупост, или от подражание (което пак си е глупост), или когато нещо не е доволен от живота, иска да промени, обаче не може да промени външния свят и обстоятелствата, и затова единствено му остава да промени тялото си, защото има пълен контрол единствено върху него. Обаче се намесват гадните родители и му провалят гениалните идеи. Още една причина е чисто имиджова и комерсиална, но дето се казва, за пари и слава човек може да е готов и да убие, така че все бие към самодоказване.

# 162
  • Мнения: 4 859
Точно за белега от пиърсинг на устата,такъв е трудно да остане.От вътрешната страна почти веднага се скрива,а от външната известно време изглежда като разширена пора.Говоря за 'кадърно 'поставена обеца,която не се е възпалявала.
(за пъпа незнам,ама докато бях бременна една лекарка все ме гледаше накриво да съм си махнела 'онова нещо' от там,че не било прилично hahahaаз даже взех ,че даже родих с пиърсинга на корема.)
Тъй че обеца на корема на пречи на зачеването,но такава на устата или езика ,може да пречат на целуването,ако и другият има на същите места   Mr. Green
Това в кръга на шегата

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Т. нар. вопли ,,когато сме били тийнове,, бяха по-скоро като припомняне, че и ние на тези години не слушахме родителите си. Понякога просто защото гоказваха те, а не някоя печена приятелка. И да сме готови, въпреки всичките ни разумни доводи, дори да не ни изслушат.
Много неща не искаме децата ни да правят. Но трябва да приемем факта, че те растат и налагането на нашето мнение, дори за тяхно добро, престава да бъде опция. Трябва да се търсят други варианти. Защото има много по-страшни неща  в живота и по-добре да знаеш, че детето ти е с пиърсинг, но е в къщи при теб,  а не без пиърсинг някъде в кофти компания в израз на тийнейджърски бунт срещу добрите ти намерения.

# 164
  • София
  • Мнения: 62 595
Последното изречение е като да избираш между две злини, които нямат нищо общо помежду си. Това е чиста проба самоуспокоение, че се съгласяваме на нещо, на което не искаме, защото смятаме, че не трябва да се съгласяваме, обаче твърде много ни е страх, че ще ни теглят една, ще се фръцнат и ще ни направят напук нещо по-лошо. По същия начин на работа някой се успокоява, че се е съгласил да подправя документи, защото ако не го направи, шефът ще го уволни. За мен е бягане от отговорност за собствените решения и опит да се прехвърли отговорността на друг - ето, ако не се съглася, ще стане по-лошо. ако ще си играем на изнудване, хич няма да играем.

Общи условия

Активация на акаунт