Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 388
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 41 057
В Пловдив е още по-зле.
От 103м2, реални са 75м2. Цели 38м2 общи части. 1/3! Shocked
То като гледам и твоят пример е такъв, даже повече от 1/3.

Ако реалната площ е 75 м2 не е чак толкова зле. Но ако 75 м2 е застроената площ, която ще е към 9-10 метра по-голяма от реалната, вече наистина общите части са много. Моят апартамент например се води 105 квадрата, застроената площ е 90 квадрата (15 квадрата общи части), а реалната чиста жилищна площ е 80 квадрата. Това са закръглени цифри де, но доста точни.

# 226
  • Мнения: 6 303
т.е. 25 квадрата плащаш на строителя в повече от реалната ти площ, плюс дето е първи етаж. Дори и да не е баш Сточна гара, а примерно Веслец, Симеон и нещо от сорта, пак набутвацията не е малка.

# 227
  • София
  • Мнения: 4 192
Тя е плащала обща цена за жилище, не за квадрати на лошия строител  Mr. Green
Изядете тоя нейн апартамент  Naughty

# 228
  • Мнения: 41 057
т.е. 25 квадрата плащаш на строителя в повече от реалната ти площ, плюс дето е първи етаж. Дори и да не е баш Сточна гара, а примерно Веслец, Симеон и нещо от сорта, пак набутвацията не е малка.

Извинявай, ама това е тъпо. Аз поне сто пъти го обяснявах, ама кой да вдене Shocked
Да не би да си мислиш, че строителите в Германия например подаряват общите части и ги заплащат от джоба си? Mr. Green Винаги крайният клиент (купувачът) плаща всичко и затова важна е крайната цена за конкретния апартамент, а не цената за квадратен метър. Защото за мен например е абсолютно все едно дали (за апартамента от примера) ще ми оферират както следва:

- 105 м2 (площ с общи части) по 952 евро = 99 960 евро
- 90 квадрата (застроена площ) по 1 110,67 евро = 99 960 евро
- 80 квадрата (чиста площ) по 1 249,50 евро = 99 960

Надявам се да стопли най-после. Просто в Германия оферират по втория или третия начин, а у нас по първия. На мен лично ми е все едно, но явно някои много държат да гледат цената за квадратен метър.

И да питам - какво те бърка теб, че аз съм се набутала? Имала съм пари, дала съм ги да се набутам. А може пък да съм нямала и вече да съм затънала в борчове до шия, може да се продавам на околовръстното за да си платя загубата, а може заробваща ипотека за 30 години да съм сключила, за теб има ли значение? Нещо влиза ли ти в работата? Затова ли се появи след Х месеца липса, само да се заядеш с мен??? #Crazy

# 229
  • Мнения: 54 498
Да бе, и аз скоро се бях сетила, че Мецан липсва отдавна в темата. Simple Smile Sunglasses Crazy

# 230
  • Мнения: 2 708
Ми вече знаете - само да стане дума за апартамента на Черна станция, и той ще се появи  Mr. Green. Горкичкият. Чак избухнах в смях като го прочетох и близките наоколо ме питат кво ми става, но как да им обясня за на Татко Мецан обсесията.... hahaha

# 231
  • Мнения: 54 498
Ми вече знаете - само да стане дума за апартамента на Черна станция, и той ще се появи  Mr. Green. Горкичкият. Чак избухнах в смях като го прочетох и близките наоколо ме питат кво ми става, но как да им обясня за на Татко Мецан обсесията.... hahaha

Ох, наистина е странно за хора, които не са фенове на форуми  Joy Joy Joy.

# 232
  • София
  • Мнения: 16 070
Уф, пак ли?
Аман, бе!

# 233
  • Мнения: 25 763
Аз предлагам Черна станция да покани Мецан на една ракия или там нещо и да си се изяснят, тук в темата ги четем с години вече. Crossing Arms

# 234
  • Мнения: X
Ми вече знаете - само да стане дума за апартамента на Черна станция, и той ще се появи  Mr. Green. Горкичкият. Чак избухнах в смях като го прочетох и близките наоколо ме питат кво ми става, но как да им обясня за на Татко Мецан обсесията.... hahaha
Нова съм в темата, но искрено ме разсмя!

# 235
  • Мнения: 179
Чудя се толкова ли се стесни предлагането, че започнаха да излизат оферти като https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c14871486192122 … k=2iio3t&f1=1?

Не съм специалист по правните въпроси, но "собствениците на имота желаят да си запазят пожизнено и безвъзмездно правото на ползване" ми звучи като сериозен капан за понасяне на разходи от страна на "купувача" иначе няма спор, че имотът е перфектен поне от снимките.

# 236
  • Мнения: 1 354
Относно "общите части" за мен откровено казано това е ТЪПО (да се изразя като форумеца).
Редно е да са калкулирани в цената на всяко едно жилище. Както значи купуваш "15 кв.общи части" - значи тези 15 кв.м. са САМО МОИ и ще си сложа цветя, бебешка количка на съотвените МОИ стълби и каквото си искам. Много много тъпо е.

По една друга тема - защо според вас наистина ново и приясно строителство е на същата или по-ниска цена, отколкото вече живяно(няма значение старо или ново)? Не мога да си представя да дам крупна сума за жилище и да оставя нечий гнусен балатум или баня(да кажем по-стари от 4-5 години, а и да не са стари - нали всеки си прави по свой вкус). Тоест с това "живяно"строителство трябва да къртиш в най-добрия случай бани и настилки, в по-лошия - дограми и врати, а цента е подобна  Thinking

# 237
  • Мнения: 1 354
Чудя се толкова ли се стесни предлагането, че започнаха да излизат оферти като https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c14871486192122 … k=2iio3t&f1=1?

Не съм специалист по правните въпроси, но "собствениците на имота желаят да си запазят пожизнено и безвъзмездно правото на ползване" ми звучи като сериозен капан за понасяне на разходи от страна на "купувача" иначе няма спор, че имотът е перфектен поне от снимките.

Цялата обява е шокираща!
"Апартаментът е в много добро и поддържано състояние с доста подобрения"
Състоянието е гнусотия! Може някой роднина да живее така и ще го приема, но не и да ми пробутват като добро състояние!

# 238
  • Мнения: 25 763
Чудя се толкова ли се стесни предлагането, че започнаха да излизат оферти като https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c14871486192122 … k=2iio3t&f1=1?

Не съм специалист по правните въпроси, но "собствениците на имота желаят да си запазят пожизнено и безвъзмездно правото на ползване" ми звучи като сериозен капан за понасяне на разходи от страна на "купувача" иначе няма спор, че имотът е перфектен поне от снимките.
Нещо не  ми стана ясно...продават го за 90 000евра суха пара, а искат да си запазят пожизнено право на ползване... newsm78 тоест новия купувач, ще подслонява някакви старци... newsm78

# 239
  • Мнения: 1 483
Виждала съм такива обяви и ми е чудно - кой би се съгласил да купи имот и после да чака 10-20 години, за да може да го ползва?

Общи условия

Активация на акаунт