Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 533
  • 779
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 724

С чиста съвест можеш да го пропуснеш...  Не съм го ползвала, ама като му гледам състава - не бих и посмяла... Става за всичко друго, но не и за кожа с акне...

Glyceryl Stearate SE , Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate - запушват порите...

Имам черни точки и  пьпки, но кожата не ми е много мазна.Какьв лечебен крем, бихте ми препорьчали?

# 121
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 464
Някой може ли да направи списъче със съставките, които запушват порите. Embarassed

Старо е изследването, доста нови и модерни съставки/масла липсват,
 но е единственото официално, за което знам аз:
http://journal.scconline.org/pdf/cc1989/cc040n06/p00321-p00333.pdf

# 122
  • Мнения: 1 271
Тук са дадени основните:
http://www.acne.org/comedogenic-list.html

И една много полезна статия за запушването на порите:
http://acnewhisperer.blogspot.bg/2016/06/what-does-comedogenic-mean.html

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 6 955
Не прочетох цялата статия, защото английския ми не е много добър, но от моя богат опит с акнето имам наблюдения, че поне при мен ми се образуват комедони от вътрешни фактори. Т.е. от свръхсекреция на мастните жлези. Сега, когато ползвам БП, който редуцира тази секреция, нямам никакви комедони, колкото и с каквото и да се клепам като козметика.

# 124
  • Мнения: 166
Здравейте, африканският черен сапун го купувам от магазин Зоя. Ползвала съм този:
http://www.zoya.bg/%D0%90%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1 … D-130-%D0%B3.2364

Т.к. при употребата поема доста и се разкашква аз си го направих в едно шишенце с преварена вода и стана като течен сапун.

В магазина на ул. Аксаков в София предлагат и наливен африкански сапун (сипват ви го в шишенца колкото искате като милимитри).

Течният е по-лесен за употреба.

# 125
  • Мнения: 1 231
Видях го този сапун в магазина и реших да се поровя за повече информация. Снимките обаче изобщо не ми харесаха - някакви черни каки седнали на една маса в едно дворче и правят сапун... Сигурно ли е, че в сапуна няма някакви мърсотии?

# 126
  • Мнения: 6 577
За черния афринкански сапун така и не разбрах какъв цвят трябва да е.
Някъде твърдят, че си е черен, а някъде, че всъщност истинският черен африкански сапун е кафяв. Tired
Благодаря за линковете към съставките. Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 1 554
Преди години майка ми беше на екскурзия в Мароко. Сапунът, който донесе от там беше кафяв.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 6 955
Т.к. при употребата поема доста и се разкашква аз си го направих в едно шишенце с преварена вода и стана като течен сапун.
Ползвала съм африкански черни сапуни на няколко марки (купени от чужбина) и нито един не се е разкашвал. Стоят много твърди и изобщо не се размекват. Аз бих се замислила дали това е наистина такъв сапун. Цената му също ми се вижда доста завишена.

Общо взето мисля, че действието на тези сапуни доста се надценава.

# 129
  • Мнения: 3 248
Аз ползвам черен африкански сапун след като съм почистила първоначално лицето с моя смес от натурални масла. Ефектът за мен е уникален - хем идеално чиста кожа, хем не се пресушава. Това винаги преди това ми е било трудно да го постигна, защото кожата ми е комбинирана (мазна + суха).  Peace

# 130
  • Мнения: 166
Да ви кажа на мен определено ми харесва африканския сапун - ползвала съм не чисто черен - а кафяв. Пробвайте с наливния от Зоя малко шишенче излизаше към 3-4 лв. по спомени, а стига за около 4 месеца и според мен не е скъпо. Ползва се малко количество, защото много се пени.

Сапунът не е панацея и само ако на него разчитате да реши проблемите с пъпките или акнето няма как да стане. 

# 131
  • София
  • Мнения: 390
Здравейте, момичета,
и аз да споделя моята борба с "гадовете" Sad със смесена, чувствителна кожа съм и в дните преди цикъл или овулация става страшно... около брадичката се опитват да пробият болящи и пулсиращи пъпки..
Ходих къде ли не мазах с какво ли не( от медицинските мазила изредени в темата ) и изпих доста лекарства без особен резултат. Правих био пилинг, който се оказа крайно болезнен и неподходящ за моята кожа с временен резултат и започнах разузнаване за добър дерматолог, който извършва химически пилинг. По препоръка на др лекар намерих точния специалист. Оказа се, че имам себореен дерматит, който активира появата на пъпки. По препоръка на лекаря си пуснах изследване за непоносимост към глутен и тест за хелекобактер, който също в някои случай е основна предпоставка за образуването на акнето.
След всичко направено преминах на етап хим. пилинг. Много лека не болезнена процедура според типа ми кожа, но забравих да кажа, че преди пилинга 10 дена се мазах с приготвени лосиони от аптека ,за да
подготвим кожата за пилинга. направих 3 процедури през 10 дена, обелване почти нямаше, поне при мен се изразяваше в малки люспички при суха кожа.
И в заключение за резултат мога за кажа, че не съм се виждала с по гладка и чиста кожа... Heart Eyes
Затова мога да кажа смело на всички не се страхувайте от химическия пилинг, но при дерматолог.

Сега се сещам и за една домашна маска, която при мен действа доста добре.
1ч.л кисело мляко, щипка сяра от аптеката, малко хума, и щипка силфатиазол. всичко се обърква добре на кашичка и се маже на лицето за около 15-20 мин. Simple Smile

# 132
  • Мнения: 2 360
Много полезна информация, Пепина.  Hug
Аз също съм със себореен дерматит и правих химически пилинг, но се беля доста.
Имам правен тест за хеликобактер, но не и за глутен. Можеш ли да разкажеш повече за този тест - какво представлява и къде се прави. Аз за момента съм спряла прясното мляко само от около месец и половина, но не виждам никаква разлика.

# 133
  • Мнения: 724
Здравейте, вижте на какво попаднах
http://magnifico.care/ , мислите ли , че би било добре?

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 6 955
Здравейте, вижте на какво попаднах
http://magnifico.care/ , мислите ли , че би било добре?

Като му гледам състава не е нещо кой знае какво - салицилова киселина, цинков оксид и билкови екстракти (не са смоменати обаче никакви помощни съставки, което ме притеснява).

Общи условия

Активация на акаунт