Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 643
  • 779
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 166
shay, полезна и изчерпателна информация Simple Smile Благодаря Simple Smile

Мога да те посъветвам да си вземеш африканския черен сапун - ще се влюбиш в него. Аз го ползвам повече от половин година и ми е фаворит- взимала съм го под формата на течен или твърд. Също съм с мазна кожа. Леко го разпенваш на ръцете, измиваш си лицето и просто кожата я чувстваш много добре.

За бб крем не съм пробвала много марки, но за мен най-добрата си остава Ербориан - малко е скъп, но много икономичен, с изключително естествен завършък - хем имаш покритие и изравняване на тена, хем изглежда, че не си слагала нищо. На Ербориан имам и сс крема и също съм преводолна.

От маските за лице - доволна съм от тази на Уриаж със зелена глина.

Постоянно се грижа за лицето си - отделям време за почистване, измиване, маски и определено има резултат към по-добро.

Ако ми излезе някоя пъпка ползвам чаено дърво, с което локално с малко памуче намазвам, а понякога и с крема на Биодерма-Цикабио.

Все още не съм намерила действително матиращ крем и затова слага малко основа за грим - от тази на Лореал, след крема.

Правя и разни домашни маски и като че ли медът и хумата ми се отразяват най-добре.

# 106
  • Мнения: 1 711
Минавам да кажа, че тестостеронът ми е в норма  Whistling

Все още не съм дискутирала резултатите с лекарката,  но по моя преценка всичко е добре  Laughing

Излизат ли ви такива мънички подутинки, които изглеждат все едно има бяло топченце, но не е пъпка. Не боли, просто е грапаво и се вижда, че има нещо бяло вътре и е съвсем леко зачервено, розовеещо. Не мога да намеря снимка в нета, но на мен ми излизат такива по бузите и аз ги разчоплям защото се притеснявам да не стане голяма широка пъпка и обикновено след чоплене остава като малка точка (е, зависи колко съм чоплила)
Кажете моля ви,за това изследване за нивото на тестостерон,при личната ли първо да отида? Колко ще ми струва?Мерси!:)

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 7 017
Можеш да отидеш в някоя лаборатория и да кажеш, че искаш да го изследваш. Само не помня за тестостерона дали имаше значение в кой ден от цикъла си. Мисля, че нямаше.

# 108
  • Мнения: 711
Минавам да кажа, че тестостеронът ми е в норма  Whistling

Все още не съм дискутирала резултатите с лекарката,  но по моя преценка всичко е добре  Laughing

Излизат ли ви такива мънички подутинки, които изглеждат все едно има бяло топченце, но не е пъпка. Не боли, просто е грапаво и се вижда, че има нещо бяло вътре и е съвсем леко зачервено, розовеещо. Не мога да намеря снимка в нета, но на мен ми излизат такива по бузите и аз ги разчоплям защото се притеснявам да не стане голяма широка пъпка и обикновено след чоплене остава като малка точка (е, зависи колко съм чоплила)
Кажете моля ви,за това изследване за нивото на тестостерон,при личната ли първо да отида? Колко ще ми струва?Мерси!:)

Аз директно отидох при ендокринолог. Обясних какви са ми притесненията (акне) и лекарката ме поразпита разни неща, за да допълни общата картинка. Въпросите бяха свързани с фамилна обремененост, интервал между всеки цикъл, диета, заболявания ако имам, алергии, начин на живот - доста неща. След това ме прегледа - погледна ми корема, гърба и лицето (предполагам да види дали има някакво окосмяване), опипа ми шията и корема. След това ми пусна изследвания на споменатите от мен показатели, а именно
Скрит текст:
CALCIUM                                                      
TOTAL PROTEIN                                                            
ALBUMIN                                                            
BILIRUBIN TOTAL                                                            
ALK PHOSPHATASE                                                         
ALT                                                               
AST                                                               
GLUCOSE      
eGFR NON AFR AMER    
SODIUM      
POTASSIUM      
CHLORIDE      
CO2 TOTAL      
ANION GAP      
UREA NITROGEN      
CREATININE      
BUN/CREAT RATIO      
DHEA-SULFATE
FREE THYROXINE
TESTOSTERONE
FREE TESTOSTERONE
PROLACTIN
SEX HBG
ANTITHYR PEROXIDAS      
THYROGLOBULIN AB      
TOTAL T3
TSH
AVG GLUCOSE EST
HEMOGLOBIN A1C
17-OH PROGEST
VIT D 25-OH TOTAL

Нямам представа колко ще излезе като сума, но знам, че изследването на хормоните е скъпо. Не съм сигурна дали и какво поема касата.

# 109
  • Мнения: 1 602
shay, полезна и изчерпателна информация Simple Smile Благодаря Simple Smile

Мога да те посъветвам да си вземеш африканския черен сапун - ще се влюбиш в него. Аз го ползвам повече от половин година и ми е фаворит- взимала съм го под формата на течен или твърд. Също съм с мазна кожа. Леко го разпенваш на ръцете, измиваш си лицето и просто кожата я чувстваш много добре.

За бб крем не съм пробвала много марки, но за мен най-добрата си остава Ербориан - малко е скъп, но много икономичен, с изключително естествен завършък - хем имаш покритие и изравняване на тена, хем изглежда, че не си слагала нищо. На Ербориан имам и сс крема и също съм преводолна.

От маските за лице - доволна съм от тази на Уриаж със зелена глина.

Постоянно се грижа за лицето си - отделям време за почистване, измиване, маски и определено има резултат към по-добро.

Ако ми излезе някоя пъпка ползвам чаено дърво, с което локално с малко памуче намазвам, а понякога и с крема на Биодерма-Цикабио.

Все още не съм намерила действително матиращ крем и затова слага малко основа за грим - от тази на Лореал, след крема.

Правя и разни домашни маски и като че ли медът и хумата ми се отразяват най-добре.
Откъде си купуваш сапуна?

# 110
  • Мнения: 385
lilis, благодаря ти за предложението и съвета ти относно сапуна Simple Smile Ще го имам предвид.

Christina-89777 Все още не съм си го закупила, но виждам, че го има в разни български био  сайтове и мислех евентуално от там да си поръчам.

# 111
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 471
Момичета, тези които имат от българското кремче с бензоил пероксид,
могат ли да ми кажат целия състав,
или такава информация върху продукта липсва?
Ще е малко тъпо, ако съдържа комедогенни съставки...

Изобщо не можах да се ориентирам в сайта на тази "Педиатрична аптека"...
Може ли да се поръчва онлайн и какво му е цената?

# 112
  • Мнения: 3 248
Като го купувах преди време, доколкото си спомням липсваше пълния състав на етикета, но може и да се бъркам, не пазя тубичката. Онлайн не може да се поръчва, но може по телефона. Обади им се и ги питай и за състава, ако тук никой не може да помогне за това. Цената беше някъде около 25лв преди, сега не знам.

# 113
  • София
  • Мнения: 4 353
В Германия сигурно ще мога да си взема крем/ гел с бензоил пероксид от аптеката, нали? Не е рецептурен продукт.

# 114
  • Мнения: 6 591
От английския сайт, продуктът съдържа:
Скрит текст:

# 115
  • Мнения: 726
Здравейте, някой да ли е прилагал този крем?

http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D … %D0%B6%D0%B0-v234

# 116
  • Мнения: 711
БП може да се поръча от iHerb както и продукти със сяра (sulfir). А вчера си поръчах прехваления
Скрит текст:

https://www.iherb.com/pr/Clean-Clear-Advantage-Acne-Control-Kit-3-Piece-Kit/68090  - аз използвам продукт на марката, но със салицилова киселина (онзи ден си го купих след поредното опъпчване).

Тук има и други продукти, но не съм ползвала нито един https://www.iherb.com/search?kw=benzoyl+peroxide въпреки че един доктор тук ми препоръча това дори ми даде тубичка, но така и не го използвах

trada
доста масла има в този продукт, не те ли притеснява, че може да запушва порите  newsm78

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 14:30 от Йоана*

# 117
  • Мнения: 3 248
В Германия сигурно ще мога да си взема крем/ гел с бензоил пероксид от аптеката, нали? Не е рецептурен продукт.

Предполагам, че не би трябвало да има проблем. Аз го купих от английска аптека без рецепта.

# 118
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 471

С чиста съвест можеш да го пропуснеш...  Не съм го ползвала, ама като му гледам състава - не бих и посмяла... Става за всичко друго, но не и за кожа с акне...

Glyceryl Stearate SE , Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate - запушват порите...

# 119
  • Мнения: 6 591
Някой може ли да направи списъче със съставките, които запушват порите. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт