За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 105 900
  • 21 012
  •   3
Отговори
# 15 885
  • Мнения: 7 090
И аз имах подобен случай с близка приятелка. Не съм спирала да я търся. Виждахме се, когато беше възможно за мен и за нея. В началото и давах кураж, че всичко ще бъде наред, но когато стана ясно, че краят няма да е добър, не знаех какво да и кажа. Някак тоя оптимизъм, който се опитвах да вкарам не вървеше, защото тя знае много добре какво я очаква. Неловка и кофти ситуация, м@мка му, човек не знае какво да каже. Но не бих могла да се отдръпна. Което не ме прави по-добър човек от теб. Просто, както казва  ina.ina, хората сме различни.

# 15 886
  • Бургас
  • Мнения: 6 352
И аз имах подобен случай с близка приятелка. Не съм спирала да я търся. Виждахме се, когато беше възможно за мен и за нея. В началото и давах кураж, че всичко ще бъде наред, но когато стана ясно, че краят няма да е добър, не знаех какво да и кажа. Някак тоя оптимизъм, който се опитвах да вкарам не вървеше, защото тя знае много добре какво я очаква. Неловка и кофти ситуация, м@мка му, човек не знае какво да каже. Но не бих могла да се отдръпна. Което не ме прави по-добър човек от теб. Просто, както казва  ina.ina, хората сме различни.

Иска се смелост Пипи, да не избягаш, респект.Защото всеки подсъзнателно се страхува въпреки, че не е заразно, но от негативната енергия.

# 15 887
  • Мнения: 24 401
Глупости! Каква негативна енергия ви плаши. Просто хората не знаят как да се държат, в ступор са, неадекватно е да говорят за каквото и да е пред възможността от скорошна смърт.
Мисля си, че тук много хора са нереални, в смисъл няма такива принципни и идеални, положителни и добронамерени

# 15 888
  • София
  • Мнения: 2 240
Мисля си колко е важно да има кой да те научи да си “перде” в тоя враждебен свят.

# 15 889
  • Мнения: 6 390
Това с пердето не се учи. Де да можеше.

# 15 890
  • София
  • Мнения: 2 240
Според мен има шанс да се понаучи човек. За жалост става с опита и по на дърти години. Добре е някой да ти помогне и като малък.
Мисля си, че много малко хора отделят време да разговарят.. с децата си и близките си. Някак всичко е оставено на естествения подбор. Разни ценности и неща са като някаква.. натоварваща и зловредна работа. Това усещам от ежедневието и случките в средата..

# 15 891
  • Мнения: 2 252
А аз мисля, че точно хората имат нужда да им се говори за всичко. Някой да ги разсее с карнавалния си костюм на погребението. Така си мисля. Ако ми се случи нещо подобно бих искала приятелите ми да не си променят отношението. Да не си мислят, че не могат да ми се обадят, за да не ме притесняват или нещо подобно.

Такива неща, но да. Може би отново влязохме в тази тема. Дай Боже да не се случва на никой!

# 15 892
  • Мнения: 7 456
Няма как, ако си емоционален и раним човек, са станеш перде. За толкова години не ми се получи, та не мисля, че може да се получи.

# 15 893
  • София
  • Мнения: 2 240
Аз съм същата. И въпреки това с годините макар и малко, успявам да съм по-устойчива. Но с децата е още по-тежко като виждаш в какъв свят живеят и неизбежно се влагат усилия в тая посока.
Като не можеш да промениш света, поне да се научиш да оцеляваш в него максимално щадящо.
За жалост важи в голяма степен за чувствителни и така.. възпитани хора.
Не искам нито да се изтъквам, нито да обиждам някого. Това за мен е просто факт.
Под възпитани разбирам хора, които спазват чуждото достойнство и пространство и не са решили, че могат да се изявяват както и когато им хрумне, наранявайки по един или друг начин останалите. Физически, психически или емоционално.

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 18:36 от silver birch

# 15 894
  • Мнения: 6 390
Според мен има шанс да се понаучи човек. За жалост става с опита и по на дърти години. Добре е някой да ти помогне и като малък.
Може би си права. Трябва да ти покажат друга гледна точка. Но е трудно, защото ... младежкия плам е някак ... точно характерен за младите. Та нали затова са млади. От друга страна пък - дали е нужно да си трошат главите, нервите? Не знам, не знам. Аз точно затова мисля, че е доста ценно общуването между баби и дядовци и внуци. Ако на внуците им се слуша за другата гледна точка. Grinning

# 15 895
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 142
Мисля си колко е важно да има кой да те научи да си “перде” в тоя враждебен свят.
А ако се опиташ да погледнеш от друг ъгъл на нещата? 🙃

От скоро мисля за себе си. И се опитвам да мисля позитивно. Само малко смелост и нямам бутане.

# 15 896
  • Бургас
  • Мнения: 6 352
Глупости! Каква негативна енергия ви плаши. Просто хората не знаят как да се държат, в ступор са, неадекватно е да говорят за каквото и да е пред възможността от скорошна смърт.
Мисля си, че тук много хора са нереални, в смисъл няма такива принципни и идеални, положителни и добронамерени
Ако си достатъчно осъзнат знаеш, че точно в този момент човек е слаб и уязвим и последното, което му трябва е да бъде изоставен от всички все едно е прокажен.Енергията си е енергия и около болните хора тя е такава за съжаление, не по тяхно желание.Този, който остава без да му се налага е силен човек.Другите използват извинението, че не знаят какво да кажат или направят, но в същност подсъзнателно искат да избягат да не би да прихванат.Иска се да загърбиш този първичен инстинктивен страх, но не на всеки би му стискало.

# 15 897
  • София
  • Мнения: 2 240
Под какъв друг ъгъл да погледна на невъзпитаното, агресивно поведение?

# 15 898
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 142
Бъди над нещата. Това говори само и единствено за отсрещната страна, а за това че си Човек не съжалявай.

# 15 899
  • София
  • Мнения: 2 240
Така обяснявам всеки ден на детето си.
Пак се връщаме на същите разсъждения.

Общи условия

Активация на акаунт