За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 099 482
  • 20 824
  •   2
Отговори
# 16 305
  • Мнения: 3 319
Това с правата на жените и цялата еманципация признавам си, не го разбирам. Никога не съм се чувствала дискриминирана, сигурно за това мисля така. Да, знам, че в Индия, Азия и на други места по света на жените им е трудно, но бе мисля, че каквото и да се прави, на тях ще им стане по-леко. Също на места си има още детски труд, просто има организации всевъзможни, които отчитат успех, а всъщност той не е чак такъв, но по техните протоколи трябва да го отчетат, също като интеграцията на нашите роми - има организации, но те не са интегрирани.

Ти си точно като дъщеря ми! И тя така ми говореше. Как не разбирала това с правата на жените и еманципацията, но беше някъде на 12-13 години. Контекста в случая - тя расте в семейство на силни, еманципирани жени, които са образовани, работят, и де факто са водещи в семейството (аз, и леля и, сестрата на мъжа ми). На всичко отгоре учи в училище за момичета, където всичко се върти около изграждане на бъдещи лидери. Тоест, тя самата е силна и еманципирана девойка. Естествено, че не разбира - накъде повече!?
Обясних и, че има държави, където жените нямат права. Дадох и да прочете за липсата на права на жените и момичетата. Тогава може и да не ме е разбрала напълно, но сега е наясно.

Кажи на Малая или на момиче в Афганистан как не разбираш. Те нямат право да ходят на училище. Повече няма да говоря. Там е ясно.
В развитите държави все още има разлика в заплащането между мъже и жени единствено заради пола, не в резултат от обективни фактори, като майчинство и тн. Има и “стъклен таван”.

Ние сме привилигировани, че не сме се срещали със сериозни проблеми в този аспект, но аз напълно разбирам идеята.
О, да се допълня! Знаеш ли, че до началото на миналия век жените са нямали право да гласуват, да учат в университет. Кеймбридж е разрешавал на жени да учат, но не и да получат диплома, накъде до към 1950. Прочети книгата “Blue stocking”.

# 16 306
  • France
  • Мнения: 12 572
Преди седмица едно 13 годишно момче се самоуби, защото не издържа на хомофобските подигравки на съучениците си. Още сме много далеч от толерантния и свободен свят, който толкова ви плаши. Но не губя надежда. За 100 години успяхме да обърнем гръб на теокрацията. Значи можем всичко.

# 16 307
  • Мнения: 1 561
Мисля си как някои хора са енергийни вампири. Също така защо си мислят, че като имат лош ден, седмица, месец или година и останалите трябва да им търпим лошото песимистко настроение и застоял начин на живот.
Еми няма да стане. Твоята сивота няма да попречи на моето слънце 🌞.

# 16 308
  • Мнения: 10 503
Пропусна мантрата за лошотията “Аз съм си такава” и с тази реплика трябва да бъде оправдана цялата злоба и простотия която са способни да излеят върху хората срещу тях.

# 16 309
  • Мнения: 1 561
Пропусна мантрата за лошотията “Аз съм си такава” и с тази реплика трябва да бъде оправдана цялата злоба и простотия която са способни да излеят върху хората срещу тях.
Да, точно онзи ден чух тази реплика 😃

# 16 310
  • София
  • Мнения: 2 569
На мен любимо ми е “аз съм с тежък/ труден характер” , казано с една такава усмивчица, все едно е голяма гордост.

# 16 311
  • Мнения: 10 503
И всъщност в повечето случаи си е голяма гадост, тук интересното е, че те се гордеят с това си качество на характера...

# 16 312
  • here and now
  • Мнения: 4 230
О и аз така казвам. Иначе трябва постоянно да се съобразяваш и да отстъпваш, дори когато си прав/а.

# 16 313
  • Мнения: 4 954
За децата, изобщо не съм сигурна, че съм се справила, още се страхувам. Въпреки, че няколко месеца вече е далеч и чувам само инфо, не въпроси " Мамо как"

А по другата тема " най да те е страх от добри намерения прикрили печалба" Това за мен е движещата политика в света, в момента!

# 16 314
  • Мнения: 2 242
Пропусна мантрата за лошотията “Аз съм си такава” и с тази реплика трябва да бъде оправдана цялата злоба и простотия която са способни да излеят върху хората срещу тях.

“Аз съм скорпион ми е любимо”

😅

# 16 315
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Не се случва, защото Планетата няма да умре утре, респективно всеки гледа да е добре сега и другите да се жертват за Планетата, а той да изкръшка и така да спечели конкурентно предимство. Лошото е, че Планетата е много силно инертна и когато ножът опре до кокала вече ще е късно. То е като да се сетят да спрат голям танкер когато вече е на 100 метра от скалите...
Ама, каквото такова - съдба. Няма да ни отминат интересните времена.
Ей така ще изглежда - https://www.google.com/search?q=msc+ship+docking&oq=msc+ship+doc … 6,vid:MmQbEgUVz40

# 16 316
  • Мнения: 2 242
Моите уважения към Ленън, но може би и Ленин си е мислил същото. Няма как да се случи просто, всички да сме едно голямо и щастливо цяло. Винаги ще има ощетени, все някой ще трябва да върши черната работа, инакомислещите винаги ще са преследвани. Докато има зло и добро - винаги ще воюват. Въпросът е да можем правилно да различим и да сме винаги от правилната страна.

Edit: Докато има добро и зло винаги ще воюват и аз съм окей с това. По-страшно би било доброто да капитулира в полза на това да има разбирателство.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 23:18 от Lygia

# 16 317
  • Мнения: 9 152
Че то си е доста разпространено доброто да отстъпва. Не знам дали капитулира е точната дума. Но компромиси се правят нон стоп. От доброто...
Именно, за да има разбирателство, да няма око за око зъб за зъб, да се постигне хармония, да има любов.
 Господ е дълготърпелив. Ако не беше, щеше ли все още да съществуваме, изобщо?

# 16 318
  • Мнения: 2 242
Че то си е доста разпространено доброто да отстъпва. Не знам дали капитулира е точната дума. Но компромиси се правят нон стоп. От доброто...
Именно, за да има разбирателство, да няма око за око зъб за зъб, да се постигне хармония, да има любов.
 Господ е дълготърпелив. Ако не беше, щеше ли все още да съществуваме, изобщо?

Катерица, с всичко съм съгласна, но ако и да е търпелив, не се променя и няма да прихване от злото или да прави компромис с него. За мен прошката не е компромис, а и цената за греха е платена. Да прости да, но не и да приеме зло или да го остави да владее извън установените принципи. Не може да има мир между доброто и злото, а само граници.

# 16 319
  • Мнения: 4 954
Само, че някак вече се размиват понятия като добро и зло. Просто структурирананите ги знаем, от там нататък все се размиват, че и тези най-ясните.

Общи условия

Активация на акаунт